Case Studies Atende

 

 

Case Studies

Dokumenty do pobrania

 •  

  Centra danych Agory

 •  

  Informatyczne połączenie firm AXA i Liberty

 •  

  Podkarpacki system e-administracji publicznej

 •  

  Unified Communications w DoubleTree by Hilton

 •  

   bezpieczeństwo  w NBP

 •  

  Ogólnopolska Sieć Teleinformatyczna  112

 •  

  Rozwój technologii LTE w Polkomtelu

 •  

  Bezpieczeństwo teleinformatyczne SZ RP

 •  

  Smart Grid w Energa-Operator

 •  

  Informatyzacja Szpitala Bielańskiego

 •  

  Telewizja online Player.pl

 •  

  WOŚP w chmurze

Centra danych Agory

Atende, ze względu na dotychczasowe doświadczenie w zakresie budowy i wyposażenia centrów danych, zostało wybrane jako wykonawca projektu Agory. Nasza koncepcja objęła kompletne rozwiązanie autonomicznego obiektu centrum danych, uwzględniające m.in. architekturę i konstrukcję, systemy: chłodzenia, zasilania podstawowego, gaszenia gazowego, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, czy też monitoringu infrastruktury.

Sprawdź szczegóły

Informatyczne połączenie firm AXA Ubezpieczenia z Liberty Polska

Do czasu połączenia Liberty Ubezpieczenia oraz AXA Ubezpieczenia obie firmy działały w różny sposób - pierwsza konsekwentnie realizowała model outsourcingu IT świadczonego przez Atende, druga zaś działała w trybie klasycznym: z własnymi, lokalnymi centrami danych i zespołami administratorów oraz inżynierów IT.

Sprawdź szczegóły

Podkarpacki system e-administracji publicznej

Nasza spółka Sputnik Software zrealizowała jeden z największych projektów w administracji publicznej, który dotyczył łącznie 160 jednostek samorządu terytorialnego na Podkarpaciu.

Sprawdź szczegóły

Unified Communications w hotelu DoubleTree by Hilton

Kompleksowo wdrożyliśmy system ujednoliconej komunikacji (ang. Unified Communications – UC), którego zadaniem jest integracja wszystkich kanałów i środków komunikacji tj. czatu, telefonii, wideo rozmów oraz wymiany danych, w czasie rzeczywistym.

Sprawdź szczegóły

W trosce o bezpieczeństwo Narodowego Banku Polskiego

NBP to najważniejsza instytucja finansowa w Polsce. Szczególnie istotne dla niej jest zachowanie ciągłości działania i bezawaryjne świadczenie usług wszystkim klientom. Wraz z rozwojem sieci, dodawaniem nowych procesów biznesowych oraz systemów i usług, konsekwencje oraz koszty ewentualnego przestoju w działaniu infrastruktury sieciowej znacznie rosną. Stąd NBP postawiło na gwarancję pełnej dostępności z zachowaniem maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Sprawdź szczegóły

Ogólnopolska Sieć Teleinformatyczna na potrzeby obsługi numeru 112

Sieć OST 112 została zbudowana zgodnie z najwyższymi standardami, bez pójścia na kompromis wobec presji czasu, środków finansowych i kosztów, czy też stopnia złożoności. Nasi inżynierowie zaprojektowali, napisali oraz uruchomili oprogramowanie aplikacyjne, a także dostarczyli i wdrożyli urządzenia w trzech lokalizacjach w Warszawie i jednej w Katowicach, tworząc system w pełni zintegrowany z siecią OST 112.

Sprawdź szczegóły

Rozwój technologii LTE w Polkomtelu

Atende od lat dostarcza do P4 rozwiązania sieciowe zapewniające niezawodną transmisję danych, która stanowi podstawę działalności operatora, w tym również dla usług świadczonych w standardzie 4G LTE Ultra.

Sprawdź szczegóły

Bezpieczeństwo teleinformatyczne polskich Sił Zbrojnych

W ramach projektu dofinansowanego ze środków NCBR (program bezpieczeństwo i obronność) – konsorcjum Atende (wraz z Atende Software) oraz NASK wykonało na rzecz Sił Zbrojnych RP projekt badawczo-rozwojowy, który zapewni zarządzanie cyklem życia posiadanych systemów teleinformatycznych – wdrażanie w eksploatację, eksploatację i wycofywanie z ewidencji sprzętu i oprogramowania - oraz zapewni zarządzanie bazami: podatności i zagrożeń z delegowaniem zadań usuwania incydentów.

Sprawdź szczegóły

Smart Grid w Energa-Operator

Projekt w Energa-Operator uznawany jest w Europie za jedno z najważniejszych wdrożeń systemów inteligentnego opomiarowania, za projektem włoskim (30 mln liczników) i hiszpańskim (3 mln liczników). Technologia opracowana w ramach tego wdrożenia jest znana na rynku światowym i doceniania za jakość oraz poziom zaawansowania.

Sprawdź szczegóły

Informatyzacja Szpitala Bielańskiego

Atende Medica, spółka z Grupy Atende, od lat specjalizuje się w oferowaniu autorskich rozwiązań informatycznych dla polskiej branży medycznej. W Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie spółka wdrożyła system e-zdrowie. Pomimo tego, że projekt obejmował wieloetapową oraz wielozadaniową informatyzację szpitala oraz poradni, Atende Medica zrealizowała go w zaledwie rok!

Sprawdź szczegóły

Telewizja online Player.pl

Nasza spółka zależna - Atende Software od lat rozwija kompleksową platformę OTT oferowaną pod marką redGalaxy. Produkt składa się ze wszystkich modułów niezbędnych do uruchomienia własnej telewizji internetowej: systemu dystrybucji, archiwum treści, transkoderów, systemu zarządzania treściami multimedialnymi, portalu WWW oraz aplikacji klienckich.

Sprawdź szczegóły

WOŚP w chmurze

Atende w 2012 r. zaproponowało Fundacji usługi w modelu cloud computing, z których WOŚP korzysta do dziś. Dzięki nim cała infrastruktura do obsługi Finału została dostarczona w formie usługi, a czas potrzebny do jej uruchomienia skrócił się z kilku miesięcy do kilku dni, wliczając w to przeprowadzenie testów obciążeniowych, które potwierdziły odpowiednią wydajność środowiska.

Sprawdź szczegóły