30 lat temu
podłączyliśmy pierwsze polskie firmy do Internetu.

Dziś wspieramy klientów w transformacji cyfrowej, realizując zaawansowane technologicznie projekty w oparciu o innowacyjne portfolio Grupy.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

INTEGRACJA IT

AI & SMART DEVICES

OPROGRAMOWANIE

USŁUGI IT

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

CLOUD

Nasze rozwiązania

Cyfrowa transformacja

Atende i Sevenet: planowane połączenie rynku integracji teleinformatycznej

Atende oraz Sevenet poinformowały dzisiaj o rozpoczęciu działań mających na celu analizę możliwości połączenia Sevenet z wyodrębnioną częścią Atende, wyspecjalizowaną w integracji teleinformatycznej - nie później niż do 30 czerwca 2022 r. Jeśli decyzja o fuzji spółek dojdzie do skutku, będzie to prawdopodobnie największa transakcja na polskim rynku integratorów teleinformatycznych ostatnich lat. W efekcie połączenia, w ramach jednego podmiotu skupione zostaną komplementarne kompetencje i przewagi rynkowe zarówno w zakresie specjalizacji produktowej, jak i oferty integratorskiej dla różnych branż.

Biznes Atende na dobrym poziomie, na wynik wpłynęły czynniki zewnętrzne

Grupa Atende osiągnęła w I półroczu 2021 r. słabsze wyniki, niż w pierwszym półroczu roku poprzedniego, przede wszystkim ze względu na sprzedaż na przełomie 2020 i 2021 r. udziałów w dwóch spółkach zależnych i zaprzestanie konsolidacji ich wyników. Czynnikiem, który dodatkowo negatywnie wpłynął na wyniki była utrata przez Atende świadectw bezpieczeństwa przemysłowego i wynikające z tego faktu kary umowne naliczone przez klienta. Niemniej spółka Atende uzyskała w I półroczu 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 79,3 mln zł, co oznacza wzrost o 14% r/r, a łączny wpływ spółek zależnych na skonsolidowane zyski, na poziomach operacyjnym i przed opodatkowaniem był dodatni.

Jak nie stać się ofiarą ataku ransomware?

Ransomware, czyli forma złośliwego oprogramowania wykorzystywana przez cyberprzestępców do blokowania dostępu do komputera lub szyfrowania plików i wysuwania następnie żądań okupu, jest uznawany za jeden z najtrudniejszych do zidentyfikowania zagrożeń dla zespołów SOC. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to głównie z faktu, że oprogramowanie ransomware niezwykle szybko ewoluuje i podlega modyfikacjom, co z kolei często skutecznie uniemożliwia wykrycie zagrożenia na czas.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Z nami zostaniesz liderem transformacji cyfrowej. Skorzystaj z fachowej pomocy Atende. Wprowadź innowacje do codziennego biznesu i uwolnij zasoby potrzebne do rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Budujemy sukces klientów innowacyjnymi rozwiązaniami informatycznymi. Wierzymy, że kluczem do udanego projektu jest indywidualne podejście, a także wysokiej jakości rozwiązania, kompetencje inżynierów Grupy Atende oraz ich wieloletnie doświadczenie.

NI

Sieci

sprawdź
IT

Systemy IT

sprawdź
CS

Cyberbezpieczeństwo

sprawdź
CM

Migracja do chmury

sprawdź
SM

Smart Monitoring

sprawdź
MS

Managed Services

sprawdź
DW

Digital workplace

sprawdź
BC

Blockchain

sprawdź
SMaCS

Stworzenie rozwiązania typu PCRF (Policy, Charging and Rules Function) do zarządzania usługami danych komórkowych, politykami dla realizacji usług biznesowych oraz do monitorowania zużycia danych w sieci operatora.

Klient:
Operator telekomunikacyjny

Technologia:
Atende SMaCS

twój partner technologiczny