Grow by Innovation.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

INTEGRACJA IT

AI & SMART DEVICES

OPROGRAMOWANIE

USŁUGI IT

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

CLOUD

Nasze rozwiązania

Cyfrowa transformacja

Ponad 1800 zadowolonych klientów

Wzrost przychodów, koszty pod presją czynników inflacyjnych

W okresie 3 kwartałów 2022 r. Grupa Atende osiągnęła o 11% wyższe skonsolidowane przychody niż rok wcześniej, w wysokości 143,1 mln zł. Jednak z powodu zewnętrznych czynników zysk brutto na sprzedaży jest zbliżony do roku poprzedniego (34,3 mln zł, zmniejszenie o 3% r/r), wypracowano gorszy wynik na działalności operacyjnej i niższy o 32% zysk EBITDA, który wyniósł 3,8 mln zł. W samym III kwartale 2022 r. przychody Grupy Atende ze sprzedaży osiągnęły poziom zbliżony do uzyskanego w analogicznym okresie roku poprzedniego (40,3 mln zł vs. 40,6 mln zł), zaś zysk brutto na sprzedaży wyniósł 9,0 mln zł, co oznacza zmniejszenie o 14% r/r.

Atende Partnerem Roku 2022 Fortinet

20 października br. odbyło się wydarzenie Fortinet Security Day 2022, poświęcone współczesnym wyzwaniom przedsiębiorstw w zakresie cyberbezpieczeństwa. W trakcie wieczornej Gali, Atende zostało wyselekcjonowane spośród najlepszych na polskim rynku partnerów Fortinet otrzymując wyróżnienie „Partner Roku 2022”. Nagroda została przyznana za wysoką dojrzałość i doskonałość w realizacji innowacyjnych projektów opartych na technologiach dostarczanych przez Fortinet.

Kopia zapasowa oraz wykorzystanie chmury publicznej w zabezpieczeniu danych przed ransomware

Z raportu opracowanego przez CERT Orange Polska wynika, że w 2021 roku padła rekordowa liczba ataków ransomware na infrastrukturę teleinformatyczną przedsiębiorstw z wielu branż (transportowej, informatycznej, spożywczej, finansowej, ubezpieczeniowej itd.). Niestety prognoza na przyszłość nie jest optymistyczna, wręcz przeciwnie, liczba tych ataków będzie stale rosła.

Z nami zostaniesz liderem transformacji cyfrowej. Skorzystaj z fachowej pomocy Atende. Wprowadź innowacje do codziennego biznesu i uwolnij zasoby potrzebne do rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Budujemy sukces klientów innowacyjnymi rozwiązaniami informatycznymi. Specjalizujemy się w nowoczesnych usługach cyfrowych, integracji IT i komercjalizacji autorskich rozwiązań softwarowych, w tym dla inteligentnej energetyki, Internetu Rzeczy oraz Przemysłu 4.0.

IT

Integracja IT

sprawdź
CS

Cyberbezpieczeństwo

sprawdź
CM

Migracja do chmury

sprawdź
UI

Usługi IT

sprawdź
SG

Smart Grid

sprawdź
CO

Roboty przemysłowe

sprawdź
ST

Software dla telekomunikacji

sprawdź
BC

Blockchain

sprawdź

Redukcja opłat za energię elektryczną dzięki kompensacji mocy biernej w Urzędzie Miasta Ruda Śląska

System kompensacji mocy biernej pozwolił wyeliminować opłaty za moc bierną. Inwestycja zwróciła się po zaledwie 3 miesiącach

Klient:
Urzędzie Miasta Ruda Śląska

Technologia:
Kompensacja Mocy Biernej