Przemysł 4.0

Nasze rozwiązania napędzają przemysł, dzięki strategicznym sojuszom z liderami rynku i zrozumieniu potrzeb nowoczesnych przedsiębiorstw

Od 30 lat tworzymy najwyższej jakości rozwiązania informatyczne w odpowiedzi na potrzeby zarówno największych grup kapitałowych w kraju, jak i mniejszych przedsiębiorstw handlowo-usługowych. W zależności od potrzeb naszych klientów wdrażamy rozwiązania infrastrukturalne oraz oferujemy usługi profesjonalne w modelu cloud computing.

01

Integracja sieciowa

Rozwijaj bezpieczne
i skalowalne
sieci

Skorzystaj z naszego doświadczenia i postaw na współpracę z wykwalifikowanym zespołem inżynierów posiadającym unikalne kompetencje w projektowaniu sieci, w tym w budowie sieci operatorskich, korporacyjnych (WAN, LAN, WLAN) oraz wdrażaniu rozwiązań SDN (Software-Defined Networking): SD-WAN, Data Center Networking czy Cisco SD-Access.

Oferujemy również kompleksowe rozwiązania uwzględniające eksploatację sieci, jak również usługi stałego zarządzania siecią: Atende Managed Network Service. Wdrażamy zaawansowane systemy analityki sieciowej, w tym rozwiązania Edge Intelligence zapewniające analitykę i przetwarzanie informacji już na brzegu sieci.

Ikonka symbolizuje integrację sieciową
02

Integracja systemów IT

Skorzystaj z wydajnych
i niezawodnych
systemów IT

Zapewnij swojej firmie wydajność i niezawodność dzięki odpowiednim rozwiązaniom systemowym, dopasowanym do Twojej działalności. Pomożemy Ci w doborze odpowiednich rozwiązań, które zagwarantują spójne, skalowalne oraz efektywne środowisko IT.

Skorzystaj z naszej wiedzy oraz współpracy z czołowymi dostawcami rozwiązań z obszaru wirtualizacji, backupu oraz przechowywania, zarządzania i zabezpieczenia danych. Doradzimy Ci jak poprawić wydajność infrastruktury IT dzięki rozwiązaniom konwergentnym oraz hipekonwergentnym.

Ikonka symbolizuje integrację systemów IT
03

Infrastruktura techniczna Data Center

Zwiększ efektywność centrum danych

Postaw na solidnego partnera posiadającego doświadczenie i kompetencje w zakresie projektowania, budowy i wyposażenia profesjonalnego centrum danych. Gwarantujemy najwyższy poziom bezpieczeństwa i dostępności usług.

Skorzystaj z naszej wiedzy w zakresie systemów zasilania gwarantowanego oraz instalacji niskoprądowych i uchroń swoją firmę przed stratami finansowymi i wizerunkowymi.

Ikonka symbolizuje infrastrukturę techniczną data center
04

Bezpieczeństwo ICT

Zapewnij skuteczną ochronę swojej firmie

Skorzystaj ze skutecznych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo informatyczne w Twojej firmie: ochronę danych, punktów końcowych, poczty elektronicznej oraz bezpieczeństwo w sieci i na jej brzegu.

Postaw na rozwiązania umożliwiające zarządzanie bezpieczeństwem oraz inteligentną analizę incydentów, aby skuteczniej identyfikować zagrożenia i podejmować odpowiednie działania. Nasza autorska usługa Security Suite umożliwi spełnienie wymagań ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC) i wzmocni Twój system ochrony.

Ikonka przedstawia kłódkę symbolizującą bezpieczeństwo IT
05

Cyfryzacja procesów (blockchain)

Usprawnij procesy dzięki blockchain

Atende we współpracy z NASK SA tworzy branżowe, prywatne sieci blockchain. Udział NASK SA gwarantuje niezaprzeczalność zapisywanych w blockchain cyfrowych wydarzeń. Dzięki technologii bazującej na prywatnej sieci blockchain nasze rozwiązania są efektywne energetycznie.

Oferujemy rozwiązania eliminujące obieg dokumentów papierowych i wspierające bezpieczne utrwalanie dokumentów cyfrowych i digitalizacji procesów backoffice, w tym wdrożenie trwałego nośnika, czy pełną digitalizację procesów obsługi klienta - podpisywanie dokumentów poprzez kody SMS oraz cyfryzację dokumentów z biometrycznym podpisem, ich archiwizację oraz indeksowanie.

Ikonka przedstawia łańcuch nawiązujący do technologii blockchain
06

System operacyjny czasu rzeczywistego

Phoenix-RTOS dla IoT

Wraz z partnerami, w tym spółkami z Grupy Apator, spółka Phoenix Systems z Grupy Atende projektuje innowacyjne liczniki energii elektrycznej oraz gazu. Są to nowoczesne urządzenia Internetu Rzeczy oparte na autorskim systemie operacyjnym czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS, przeznaczone do sprzedaży na rynkach europejskich.

System Phoenix-RTOS został z powodzeniem zastosowany w wielu urządzeniach dla Smart Grid o architekturze definiowanej programowo. Jednym z pierwszych urządzeń wykorzystujących Phoenix-RTOS był koncentrator danych zintegrowany z licznikiem bilansującym wdrożony w sieci Energa-Operator.

Ikonka symbolizuje system operacyjny czasu rzeczywistego
07

Oprogramowanie dla cobotów

besmart.vision do sterowania robotami współpracującymi

Wspieramy rozwój przemysłu 4.0 oraz automatyzację procesów produkcji w oparciu o autorskie oprogramowanie besmart.vision.

Platforma służy do sterowania robotami współpracującymi (cobotami) z zintegrowanym systemem wizyjnym. System wspiera inteligentną analizę otoczenia – pozwala cobotom m.in. na dopasowanie wzorów, lokalizację obiektów, czy rozpoznawanie kolorów. Dzięki „zatrudnieniu” cobotów z odpowiednim oprogramowaniem, przedsiębiorstwa produkcyjne skracają czas realizacji procesów i ograniczają koszty.

Ikonka przedstawia robota symbolizującego oprogramowanie dla cobotów
08

Elektromobilność

Efektywnie zarządzaj
stacjami ładowania

Poznaj eCars - autorskie rozwiązanie spółki A2 Customer Care. System działa w chmurze i służy do zarządzania, monitorowania i prowadzenia rozliczeń pomiędzy wszystkimi użytkownikami systemu ładowania aut elektrycznych. System jest dedykowany dla przedsiębiorstw dostarczających energię elektryczną do stacji ładowania, właścicieli infrastruktury terminali ładowania i flot pojazdów elektrycznych.

Rozwiązanie eCars integruje się z SAP.

Ikonka przedstawia samochód nawiązujący do elektromobilności i stacji ładowania
09

Obsługa informatyczna firm

Postaw na profesjonalne wsparcie informatyczne

Powierz nam opiekę nad Twoimi zasobami informatycznymi: zapobiegaj awariom informatycznym w Twojej firmie, skróć czas potrzebny na usunięcie usterek i zapewnij płynną pracę użytkowników systemów.

Doskonale wiemy, że w przemyśle liczy się każda sekunda a błyskawiczny czas reakcji ma w wielu projektach kluczowe znaczenie. Sprawnie działający helpdesk w reżimie 24/7/365 oraz doświadczony i świetnie przeszkolony zespół serwisowy pomoże zapewnić ciągłość działania Twojej firmie.

Ikonka symbolizuje obsługę informatyczną firm
Dlaczego Atende?

Unikalne doświadczenie integratorskie w zakresie urządzeń i sieci Cisco oraz największa liczba wdrożeń

Masz pytania?

Czekam na kontakt od Ciebie.

Gabriel Grudzień

Dyrektor Działu Sprzedaży

[email protected]

22 295 75 95

LinkedIn

Dobieramy technologie
do Twoich potrzeb

Logo Cisco
Logo Dell Technologies
Logo Microsoft
Logo Vmware
Logo Fortinet
Logo Infoblox