Cloud i usługi chmurowe

Migracja do chmury? Tylko z doświadczonym partnerem. Wykorzystanie możliwości, jakie dają usługi cloudowe, staje się niezbędnym działaniem dla firm, którym zależy na szybkim rozwoju i dostosowaniu do zmieniających się wymagań rynku. Współpraca z Atende zapewni nie tylko właściwe przygotowanie i pokonanie drogi do chmury, ale także pomoże efektywnie zarządzać działającym środowiskiem cloudowym

W ramach naszych usług cloud tworzymy w pełni zintegrowane rozwiązania hybrydowe, które łączą chmury publiczne, dedykowane zasoby obliczeniowe i dyskowe w ramach jednego, elastycznego środowiska. 


Połączenie różnych środowisk chmurowych pozwoli Ci osiągać korzyści charakterystyczne dla każdego typu środowiska – praktycznie nieograniczone zasoby chmury publicznej, wydajność i separację danych zasobów dedykowanych oraz elastyczność i swobodę lokalnej chmury. 

01

Strategia chmurowa

Od strategii migracji po wdrożenie i utrzymanie

Pomagamy firmom wykorzystać w pełni moc chmury – zarówno prywatnej, jak i publicznej. Skorzystaj z naszego doświadczenia w budowaniu rozwiązań cloudowych, migracji aplikacji do chmury, jak i w sprawnej obsłudze środowisk. 

Dzięki temu Twoja strategia przejścia do chmury w pełni wykorzysta skalowalność, elastyczność i bezpieczeństwo, jakie oferuje cloud, bez straty czasu i ponoszenia zbędnych kosztów. Zyskasz możliwość dostarczania innowacyjnych usług swoim klientom w krótkim czasie. 

Mężczyzna idący i rozmawiający przez telefon, niosący w ręku niebieską chmurę
Mężczyzna idący i rozmawiający przez telefon, niosący w ręku niebieską chmurę
02

IaaS, PaaS, SaaS

Infrastruktura, platforma oraz oprogramowanie jako usługa chmurowa dostosowana do potrzeb Twojej organizacji

IaaS, PaaS oraz SaaS to powiązane ze sobą pojęcia. Oznaczają one odpowiednio Infrastrukturę, Platformę oraz Oprogramowanie dostarczane w formie usługi w modelu chmurowym. To nowoczesne i elastyczne rozwiązania dające szerokie możliwości wykorzystania, przy zapewnieniu wysokiej dostępności i bezpieczeństwa. 

Decydując się na IaaS, PaaS lub SaaS otrzymujesz skalowalną infrastrukturę odporną na awarie, elastyczną platformę do uruchamiania oprogramowania, czy gotowe aplikacje działające na żądanie, a to wszystko z dowolnego miejsca na ziemi, dostępne w wygodnym modelu subskrypcyjnym dostosowanym do Twoich potrzeb.  

03

Chmura hybrydowa

Zbuduj efektywne środowisko hybrydowe

Hybrydowe środowisko cloudowe pozwala kompleksowo adresować ograniczenia i zróżnicowane potrzeby klientów. Specjalizujemy się w budowie rozwiązań łączących mocne strony chmury publicznej i środowisk on-premise, dostosowane do bieżących potrzeb, ale dające także elastyczność i możliwość rozwoju. 

Naszą rolą jest nie tylko wybór najlepszych elementów rozwiązania, ale przede wszystkim takie ich połączenie, które przyniesie największą synergię działania i zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa całości. 

Dwa pasujące do siebie puzzle na tle nieba i chmur
Dwa pasujące do siebie puzzle na tle nieba i chmur
04

Multicloud

Chmura publiczna, prywatna, a może wiele chmur?

Strategia Multicloud z wykorzystaniem różnych dostawców chmury publicznej pozwala na zbudowanie rozwiązań czerpiących najlepsze cechy każdej z nich. Dodając do tego środowisko on-premise, otrzymujemy olbrzymie możliwości i swobodę tworzenia centrum danych.

Jednak zyskując wyższą niezawodność, elastyczność i skalowalność, trzeba pamiętać o konieczności zapewnienia dodatkowej wiedzy w zespole i spójnej warstwy zarządzania, potrzebnych do obsługi wielu chmur.

05

DevOps

Większa sprawność tworzenia, wyższy poziom bezpieczeństwa oraz niższe koszty utrzymania oprogramowania

DevOps to stosunkowo nowe podejście do tworzenia, rozwoju oraz zapewnienia odpowiedniej jakości oprogramowania. W wielu firmach nadal zadawane są pytania „co to DevOps” oraz „jak wdrożyć DevOps”? 

Podejście DevOps zakłada połączenie dwóch oddzielnych zespołów – deweloperów oraz zespołu operacji w jedną całość. DevOps wprowadza nowy model pracy, który eliminuje problemy z podziałem obowiązków pomiędzy zespołami. Dzięki wewnętrznej synergii oraz lepszej komunikacji, możliwe jest szybsze dostarczanie produktów do użytkowników, ich ciągła aktualizacja oraz zmniejszenie liczby błędów i poprawek. 

DevOps jako kluczowy element chmury
DevOps jako kluczowy element chmury
06

Bezpieczeństwo chmury

Bezpieczeństwo Twoich danych to nasz priorytet

Przetrzymywanie danych u dostawcy usług cloudowych nie musi oznaczać kompromisów w kwestii bezpieczeństwa. Ochrona danych to bardzo ważny proces, w którym nie ma miejsca na pomyłki. 

W Atende poważnie traktujemy kwestie bezpieczeństwa. Nasze usługi oraz rozwiązania naszych partnerów zostały wyposażone w zaawansowane mechanizmy obronne, wsparte przez stały nadzór naszych specjalistów i inżynierów oraz zgodne z rynkowymi standardami i normami. 

Kłódka zabezpieczająca przed dostępem osób trzecich
Kłódka zabezpieczająca przed dostępem osób trzecich
07

Cloud monitoring

Totalna, inteligentna obserwowalność aplikacji, środowiska IT i bezpieczeństwa

W jaki sposób zapewnić pełną kontrolę nad wydajnością aplikacji, cyfrową infrastrukturą i satysfakcją użytkowników końcowych, we współczesnym, skomplikowanym świecie multi-cloud?

Jako partner Dynatrace pomożemy ci zidentyfikować i usunąć wąskie gardła w działaniu aplikacji i środowisk, niezależnie od wybranego dostawcy chmury. Dynatrace daje totalną obserwowalność i wbudowaną inteligencję, żeby zapewnić sprawne i bezpieczne działanie wszystkich istotnych biznesowo obszarów IT w duchu DevOps i SRE - inżynierii niezawodności.

Oprogramowanie monitorujące działanie systemu
Oprogramowanie monitorujące działanie systemu
08

Disaster Recovery Center – DRC

Efektywne kosztowo, wydajne i skuteczne DRC dla średnich i małych organizacji

Disaster Recovery Center as a Service w chmurze to sprawdzone rozwiązanie pozwalające zabezpieczyć ciągłość działania IT bez ponoszenia nakładów finansowych na budowę własnego Disaster Recovery Center.

DRaaS w sprawdzony sposób zapewnia ciągłość działania biznesu. Rozwiązanie chroni przed przestojami wywołanymi poważną awarią lub błędem ludzkim. W Atende stawiamy na sprawdzonego partnera. Nasza usługa DRaaS opiera się na rozwiązaniach dostarczanych przez Microsoft.

Masz pytania?

Czekam na kontakt od Ciebie.

Paweł Pętlicki

Starszy Konsultant Wsparcia Sprzedaży

cloud@atende.pl

22 295 73 00

LinkedIn

Dopasujemy technologie
do Twoich potrzeb

Logo Cisco
Lgo Dell Technologies
Logo Microsoft
Logo VMware
Logo Fortinet
Logo Infoblox