AI & Smart Devices

Zwiększ przewagę technologiczną dzięki AI i inteligentnym rozwiązaniom od Atende

Wspieramy dynamiczny rozwój naszych klientów wykorzystując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję (ang. z artificial intelligence, AI), uczenie maszynowe i Internet Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT). W ramach naszych usług tworzymy m.in. układy scalone wysokiej skali integracji, platformy chmurowe umożliwiające gromadzenie i przetwarzanie dużej liczby danych, tzw. Big Data oraz innowacyjne oprogramowanie wykorzystywane w inteligentnych urządzeniach oraz rozwiązaniach Internetu Rzeczy.

Nowe technologie, w tym AI, przybierają na sile i coraz częściej wkraczają do świata biznesu, dlatego też warto rozważyć włączenie ich do strategii firmy już dziś.

01

Smart Metering

Inteligentne liczniki oparte o Phoenix-RTOS

Zbieraj, przechowuj i transferuj szczegółowe dane o zużyciu energii elektrycznej czy gazu w sposób automatyczny i bezpieczny dzięki inteligentnemu systemowi pomiarowemu.

Wraz z partnerami, w tym spółkami z Grupy Apator, spółka Phoenix Systems z Grupy Atende projektuje innowacyjne liczniki energii elektrycznej oraz gazu. Są to nowoczesne urządzenia Internetu Rzeczy oparte na autorskim systemie operacyjnym czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS. Jednym z pierwszych urządzeń wykorzystujących Phoenix-RTOS był koncentrator danych zintegrowany z licznikiem bilansujacym wdrożony w sieci Energa-Operator.

Inteligentne liczniki energii wykorzystujące system operacyjny czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS od Phoenix Systems z Grupy Atende
Inteligentne liczniki energii wykorzystujące system operacyjny czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS od Phoenix Systems z Grupy Atende
02

Oprogramowanie dla cobotów

besmart.vision do sterowania robotami współpracującymi

Postaw na rozwój swojego przemysłu oraz automatyzację procesów produkcji w oparciu o sztuczną inteligencję (AI) i platformę besmart.vision.

Oprogramowanie umożliwia sterowanie robotami współpracującymi (cobotami) z zintegrowanym systemem wizyjnym. Opiera się na inteligentnej analizie otoczenia pozwalając cobotom m.in. na dopasowanie wzorów, lokalizacji obiektów, czy rozpoznawanie kolorów. Coboty z odpowiednim oprogramowaniem zapewniają precyzję i dokładność na wszystkich etapach procesu produkcji, ograniczają koszty i skracają czas procesów.

Cobot, robot współpracujący w kolorze żółtym
Cobot, robot współpracujący w kolorze żółtym
03

Klastry energii

Zarządzaj OZE z besmart.energy

Zarządzaj lokalnym klastrem energii, spółdzielnią energetyczną czy mikrosiecią w oparciu o platformę chmurową besmart.energy, która umożliwia autonomizację użytkowników w zakresie produkcji i pozyskiwania energii elektrycznej.

Zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego zapewniają predykcję produkcji i zużycia energii, bilansowanie z wykorzystaniem modeli uwzględniających magazynowanie energii i prognozę cen na Towarowej Giełdzie Energii.

Niebieska wiązka energii obrazująca nowoczesne rozwiązania dla energetyki
Niebieska wiązka energii obrazująca nowoczesne rozwiązania dla energetyki
04

Układy scalone

Systemy inteligentne –
ty zamawiasz, my projektujemy

Wybierz solidnego Partnera do współpracy, który jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiada wiedzę i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu półprzewodnikowych IP oraz projektowaniu układów scalonych do rozmaitych zastosowań, w tym na potrzeby globalnych firm technologicznych.

Spółka OmniChip z Grupy Atende zaprojektowała m.in. czujnik smogu Akadi, układ scalony chroniący przed kradzieżą środków finansowych z kart płatniczych oraz danych z kart identyfikacyjnych. Uczestniczy w projekcie realizowanym w ramach międzynarodowego konsorcjum, którego celem jest opracowanie prototypu nawigacji samochodowej wyświetlanej w formie hologramu.

Układ scalony
Układ scalony
Masz pytania?

Czekam na kontakt od Ciebie.

Łukasz Wąsowicz

Kierownik Sprzedaży ds. Kluczowych Klientów

przemysl4.0@atende.pl

22 295 73 00

LinkedIn

Dobieramy technologie
do Twoich potrzeb

Logo Cisco
Logo Dell Technologies
Logo Microsoft
Logo VMware
Logo Fortinet
Logo Infoblox