AI & Smart Devices

Zwiększ przewagę technologiczną dzięki AI i inteligentnym rozwiązaniom od Atende

Wspieramy dynamiczny rozwój naszych klientów wykorzystując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję (ang. z artificial intelligence, AI), uczenie maszynowe i Internet Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT). W ramach naszych usług tworzymy m.in. układy scalone wysokiej skali integracji, platformy chmurowe umożliwiające gromadzenie i przetwarzanie dużej liczby danych, tzw. Big Data oraz innowacyjne oprogramowanie wykorzystywane w inteligentnych urządzeniach oraz rozwiązaniach Internetu Rzeczy.

Nowe technologie, w tym AI, przybierają na sile i coraz częściej wkraczają do świata biznesu, dlatego też warto rozważyć włączenie ich do strategii firmy już dziś.

01

Smart Metering

Inteligentne liczniki oparte o Phoenix-RTOS

Zbieraj, przechowuj i transferuj szczegółowe dane o zużyciu energii elektrycznej czy gazu w sposób automatyczny i bezpieczny dzięki inteligentnemu systemowi pomiarowemu.

Wraz z partnerami, w tym spółkami z Grupy Apator, spółka Phoenix Systems z Grupy Atende projektuje innowacyjne liczniki energii elektrycznej oraz gazu. Są to nowoczesne urządzenia Internetu Rzeczy oparte na autorskim systemie operacyjnym czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS. Jednym z pierwszych urządzeń wykorzystujących Phoenix-RTOS był koncentrator danych zintegrowany z licznikiem bilansujacym wdrożony w sieci Energa-Operator.

Inteligentne liczniki energii wykorzystujące system operacyjny czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS od Phoenix Systems z Grupy Atende
Inteligentne liczniki energii wykorzystujące system operacyjny czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS od Phoenix Systems z Grupy Atende
02

Oprogramowanie dla cobotów

besmart.vision do sterowania robotami współpracującymi

Postaw na rozwój swojego przemysłu oraz automatyzację procesów produkcji w oparciu o sztuczną inteligencję (AI) i platformę besmart.vision.

Oprogramowanie umożliwia sterowanie robotami współpracującymi (cobotami) z zintegrowanym systemem wizyjnym. Opiera się na inteligentnej analizie otoczenia pozwalając cobotom m.in. na dopasowanie wzorów, lokalizacji obiektów, czy rozpoznawanie kolorów. Coboty z odpowiednim oprogramowaniem zapewniają precyzję i dokładność na wszystkich etapach procesu produkcji, ograniczają koszty i skracają czas procesów.

Cobot, robot współpracujący w kolorze żółtym
Cobot, robot współpracujący w kolorze żółtym
03

Klastry energii

Zarządzaj OZE z besmart.energy

Zarządzaj lokalnym klastrem energii, spółdzielnią energetyczną czy mikrosiecią w oparciu o platformę chmurową besmart.energy, która umożliwia autonomizację użytkowników w zakresie produkcji i pozyskiwania energii elektrycznej.

Zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego zapewniają predykcję produkcji i zużycia energii, bilansowanie z wykorzystaniem modeli uwzględniających magazynowanie energii i prognozę cen na Towarowej Giełdzie Energii.

Niebieska wiązka energii obrazująca nowoczesne rozwiązania dla energetyki
Niebieska wiązka energii obrazująca nowoczesne rozwiązania dla energetyki
04

Układy scalone

Systemy inteligentne –
ty zamawiasz, my projektujemy

Wybierz solidnego Partnera do współpracy, który jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiada wiedzę i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu półprzewodnikowych IP oraz projektowaniu układów scalonych do rozmaitych zastosowań, w tym na potrzeby globalnych firm technologicznych.

Spółka OmniChip z Grupy Atende zaprojektowała m.in. czujnik smogu Akadi, układ scalony chroniący przed kradzieżą środków finansowych z kart płatniczych oraz danych z kart identyfikacyjnych. Uczestniczy w projekcie realizowanym w ramach międzynarodowego konsorcjum, którego celem jest opracowanie prototypu nawigacji samochodowej wyświetlanej w formie hologramu.

Układ scalony
Układ scalony
Masz pytania?

Czekamy na kontakt od Ciebie.

Dobieramy technologie
do Twoich potrzeb

Logo Cisco
Logo Dell Technologies
Logo Microsoft
Logo VMware
Logo Fortinet
Logo Infoblox