Telekomunikacja

Jako jedna z nielicznych firm na rynku znamy sektor telekomunikacyjny od podstaw, a integracja systemów teleinformatycznych dla operatorów to kluczowy obszar naszej działalności biznesowej

Atende od początku uczestniczyło w transformacji polskiego rynku telekomunikacji mobilnej z sieci zorientowanej na połączenia głosowe do sieci zorientowanej na transmisję danych. Wspierając polskich operatorów sieci mobilnych w dokonaniu tej transformacji (budując dla nich sieć rdzeniową EPC - Evolved Packet Core) oraz dostarczając własne rozwiązania. Naszymi klientami są wszyscy operatorzy mobilni w Polsce, nie tylko w obszarze integracji seciowej ale także systemów IT, infrastruktury centrów danych i bezpieczeństwa ICT.


Jesteśmy gotowi na wsparcie Twojej organizacji w rewolucji związanej z nadejściem sieci mobilnej piątej generacji - 5G. Budujemy rozwiązania z uwzględnieniem specyficznych potrzeb sektora telekomunikacyjnego w zakresie zarządzania użytkownikami, jakości usług, monitorowania sieci i rozliczania usług.

01

CVIM

Elastycznie projektuj swoje zasoby wirtualne

CVIM (Cisco Virtualized Infrastructure Manager) jest implementacją technologii wirtualizacyjnej Openstack pracującą w oparciu o urządzenia Cisco i wzbogaconą o narzędzia automatyzacji również dostarczane przez Cisco. Dzięki platformie CVIM operatorzy mogą w elastyczny sposób projektować swoje zasoby wirtualne, a następnie zarządzać ich cyklem życia: implementacją, uruchamianiem wirtualnych funkcji sieciowych (VNF), aktualizacją.

W Atende implementujemy rozwiązania CVIM oraz pomagamy instalować na nich funkcje sieciowe EPC i SD-WAN. W naszym laboratorium możemy testować różne scenariusze przed zaproponowaniem klientom docelowej konfiguracji.

Ikonka strzałki
02

5G

Skorzystaj z wiedzy doświadczonego partnera

W odpowiedzi na szybkie zmiany zachodzące w obszarze technologii i określane przez operatorów mobilnych nowe scenariusze świadczonych usług, Atende rozwija autorski system SMaCS pod wymagania sieci 5G. Od kilkunastu lat posiadamy status złotego partnera Cisco. Już dzisiaj wdrażamy rozwiązania Cisco 5G NSA, a w przyszłości - 5G SA.

Ikonka 5G
03

Integracja sieciowa

Rozwijaj skalowalne
i niezawodne sieci

Skorzystaj z naszego doświadczenia i postaw na współpracę z wykwalifikowanym zespołem inżynierów posiadającym unikalne kompetencje w projektowaniu sieci, w tym w budowie sieci operatorskich, korporacyjnych (WAN, LAN, WLAN) oraz wdrażaniu rozwiązań SDN (Software-Defined Networking): SD-WAN, Data Center Networking czy Cisco SD-Access.

Oferujemy również kompleksowe rozwiązania uwzględniające eksploatację sieci, jak również usługi stałego zarządzania siecią: Atende Managed Network Service. Wdrażamy zaawansowane systemy analityki sieciowej, w tym rozwiązania Edge Intelligence zapewniające analitykę i przetwarzanie informacji już na brzegu sieci.

Ikonka obrazująca integrację sieciową
04

Integracja systemów IT

Postaw na wydajność
i bezpieczeństwo systemów

Zapewnij swojej firmie wydajność i niezawodność dzięki odpowiednim rozwiązaniom systemowym, dopasowanym do Twojej działalności. Pomożemy Ci w doborze odpowiednich rozwiązań, które zagwarantują spójne, skalowalne oraz efektywne środowisko IT.

Skorzystaj z naszej wiedzy oraz współpracy z czołowymi dostawcami rozwiązań z obszaru wirtualizacji, backupu oraz przechowywania, zarządzania i zabezpieczenia danych. Doradzimy Ci jak poprawić wydajność infrastruktury IT dzięki rozwiązaniom konwergentnym oraz hiperkonwergentnym.

Ikonka serwer
05

Infrastruktura techniczna Data Center

Ciesz się nowoczesnym
i oszczędnym
CPD

Postaw na solidnego partnera posiadającego doświadczenie i kompetencje w zakresie projektowania, budowy i wyposażenia profesjonalnego centrum danych. Gwarantujemy najwyższy poziom bezpieczeństwa i dostępności usług.

Skorzystaj z naszej wiedzy w zakresie systemów zasilania gwarantowanego oraz instalacji niskoprądowych i uchroń swoją firmę przed stratami finansowymi i wizerunkowymi.

Ikonka obrazująca data center
06

Bezpieczeństwo ICT

Wznieś swoją ochronę na wyższy poziom

Skorzystaj ze skutecznych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo informatyczne w Twojej firmie: ochronę danych, punktów końcowych, poczty elektronicznej oraz bezpieczeństwo w sieci i na jej brzegu.

Postaw na rozwiązania umożliwiające zarządzanie bezpieczeństwem oraz inteligentną analizę incydentów, aby skuteczniej identyfikować zagrożenia i podejmować odpowiednie działania. Skorzystaj z naszej autorskiej usługi Security Suite, umożliwiającej spełnienie wymagań ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC) i wzmocnij swój system ochrony.

Ikonka kłódka
07

Cyfryzacja procesów (blockchain)

Postaw na digitalizację
i usprawnij procesy

Atende we współpracy z NASK SA tworzy branżowe, prywatne sieci blockchain. Udział NASK SA gwarantuje niezaprzeczalność zapisywanych w blockchain cyfrowych zdarzeń. Nasze rozwiązania doskonale sprawdzają się w zastosowaniach korporacyjnych, podnosząc bezpieczeństwo i wiarygodność wykorzystywanych przez operatorów telekomunikacyjnych mechanizmów.

Oferujemy rozwiązania eliminujące obieg dokumentów papierowych i wspierające bezpieczne utrwalanie dokumentów cyfrowych, wdrożenie trwałego nośnika do dokumentów publicznych (np. regulaminy) jak i prywatnych (np. billing), oraz pełną digitalizację backoffice i procesów obsługi klienta - w tym podpisywanie dokumentów poprzez kody SMS oraz cyfryzację dokumentów z biometrycznym podpisem, ich archiwizację oraz indeksowanie. W sektorze telekomunikacyjnym technologia blockchain może także wspierać rozliczenia roamingowe pomiędzy operatorami mobilnymi poprzez uwierzytelnianie rozliczeń w czasie rzeczywistym.

Ikonka łańcuch obrazujący technologię blockchain
08

Usługi IT

Zapewnij ciągłość działania swojego biznesu

Postaw na współpracę z doświadczonym zespołem inżynierów, mającym na koncie wiele zakończonych sukcesem, wymagających projektów kluczowych dla rozwoju ogólnopolskich sieci. Nasze realizacje rozpoczynają się od przeprowadzenia szczegółowej analizy potrzeb klientów i określenia możliwych wariantów rozwiązań.

Dzięki opracowaniu odpowiedniego planu i doborowi właściwych rozwiązań dopasujemy optymalny model działania wychodzący naprzeciw wyzwaniom Twojej organizacji.

Ikonka monitor
09

Obsługa informatyczna firm

Postaw na profesjonalną i bezpieczną obsługę IT

Powierz nam opiekę nad Twoimi zasobami informatycznymi: zapobiegaj awariom informatycznym w Twojej firmie, skróć czas potrzebny na usunięcie usterek i zapewnij płynną pracę użytkowników systemów.

Doskonale wiemy, że w świecie biznesu liczy się każda sekunda a błyskawiczny czas reakcji ma w wielu projektach kluczowe znaczenie. Sprawnie działający helpdesk oraz doświadczony i świetnie przeszkolony zespół serwisowy pomoże zapewnić ciągłość działania Twojego biznesu.

Ikonka koło zębate
Dlaczego Atende?

Unikalne doświadczenie integratorskie w zakresie urządzeń i sieci Cisco oraz największa liczba wdrożeń

Masz pytania?

Czekam na kontakt od Ciebie.

Joanna Tabisz

Dyrektor Działu Sprzedaży Sektor Telekomunikacja

[email protected]

22 295 73 00

LinkedIn

Dobieramy technologie
do Twoich potrzeb

Logo Cisco
Logo Dell Technologies
Logo Microsoft
Logo VMware
Logo Fortinet
Logo Infoblox