Finanse, bankowość, ubezpieczenia

Bazując na wieloletnim doświadczeniu i doskonałej znajomości najnowszych trendów, polecimy Twojej firmie takie rozwiązania informatyczne, które udoskonalą jakość obsługi klienta i pozwolą na optymalizację kluczowych procesów.

Dla banków i firm ubezpieczeniowych nowe technologie to „być, albo nie być” na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku. Bez odważnej strategii cyfrowej oraz najlepszej obsługi klienta poprzez serwisy www i aplikacje mobilne, firmy z sektora finansowego zostaną w tyle za pędzącą konkurencją. Aby zapewnić konkurencyjność, systemy IT muszą być szybkie i niezawodne. Niezbędne są więc technologie, pozwalające na sprawne przesyłanie i gromadzenie rosnącej ilości danych oraz rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

W Atende doskonale rozumiemy wyzwania przed którymi stoi branża usług finansowych. Nasz certyfikowany zespół inżynierów od lat uczestniczy w wielu złożonych projektach dla klientów sektora finansowego. Pomożemy Ci wdrożyć innowacyjne rozwiązania - czy to w oparciu o technologie najlepszych światowych producentów, czy usługi Atende. Zaufaj nam i dołącz do grona klientów doceniających nasze profesjonalne podejście i fachową pomoc.

01

Integracja sieciowa

Postaw na nowoczesne rozwiązania sieciowe

Skorzystaj z naszego doświadczenia i postaw na współpracę z wykwalifikowanym zespołem inżynierów posiadającym unikalne kompetencje w projektowaniu sieci, w tym w budowie sieci operatorskich, korporacyjnych (WAN, LAN, WLAN) oraz wdrażaniu rozwiązań SDN (Software-Defined Networking): SD-WAN, Data Center Networking czy Cisco SD-Access.

Oferujemy również kompleksowe rozwiązania uwzględniające eksploatację sieci, jak również usługi stałego zarządzania siecią: Atende Managed Network Service. Wdrażamy zaawansowane systemy analityki sieciowej, w tym rozwiązania Edge Intelligence zapewniające analitykę i przetwarzanie informacji już na brzegu sieci.

Ikonka symbolizuje rozwiązania sieciowe
02

Integracja systemów IT

Zwiększ bezpieczeństwo, skalowalność i elastyczność

Zapewnij swojej firmie wydajność i niezawodność dzięki odpowiednim rozwiązaniom systemowym, dopasowanym do Twojej działalności. Pomożemy Ci w doborze odpowiednich rozwiązań, które zagwarantują spójne, skalowalne oraz efektywne środowisko IT.

Skorzystaj z naszej wiedzy oraz współpracy z czołowymi dostawcami rozwiązań z obszaru wirtualizacji, backupu oraz przechowywania, zarządzania i zabezpieczenia danych. Doradzimy Ci jak poprawić wydajność infrastruktury IT dzięki rozwiązaniom konwergentnym oraz hiperkonwergentnym.

Ikonka symbolizuje integracje systemów IT
03

INFRASTRUKTURA TECHNICZNA DATA CENTER

Ciesz się nowoczesnym
i oszczędnym
CPD

Postaw na solidnego partnera posiadającego doświadczenie i kompetencje w zakresie projektowania, budowy i wyposażenia profesjonalnego centrum danych. Gwarantujemy najwyższy poziom bezpieczeństwa i dostępności usług.

Skorzystaj z naszej wiedzy w zakresie systemów zasilania gwarantowanego oraz instalacji niskoprądowych i uchroń swoją firmę przed stratami finansowymi i wizerunkowymi.

Ikonka symbolizuje infrastrukturę techniczną data center
03

DIGITAL WORKPLACE

Zwiększ konkurencyjność i sprawność swojej firmy

Postaw na nowoczesność i elastyczność. Zapewnij pracownikom bezpieczny dostęp do narzędzi, które umożliwią wykonywanie pracy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Pomożemy Ci w błyskawicznym uruchomieniu bezpiecznej pracy zdalnej na każdym urządzeniu.

Skorzystaj z naszego wsparcia przy wyborze narzędzi umożliwiających komunikację oraz bezpieczną wymianę danych i plików. Oferujemy Ci pomoc w doborze nowoczesnych i intuicyjnych urządzeń wideo komunikacyjnych do sal konferencyjnych lub małych przestrzeni biurowych.

Ikonka symbolizuje digital workplace
04

Bezpieczeństwo ICT

Zagwarantuj swojej firmie najwyższy poziom ochrony

Skorzystaj ze skutecznych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo informatyczne w Twojej firmie: ochronę danych, punktów końcowych, poczty elektronicznej oraz bezpieczeństwo w sieci i na jej brzegu.

Postaw na rozwiązania umożliwiające zarządzanie bezpieczeństwem oraz inteligentną analizę incydentów, aby skuteczniej identyfikować zagrożenia i podejmować odpowiednie działania. Skorzystaj z naszej autorskiej usługi Security Suite, umożliwiającej spełnienie wymagań ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC) i wzmocnij swój system ochrony.

Ikonka symbolizuje bezpieczeństwo ICT
05

Cloud i usługi chmurowe

Wykorzystaj w pełni potencjał chmury

Skorzystaj z naszego doświadczenia oraz głębokiej wiedzy na temat chmury i usług chmurowych. Wspieramy firmy w adopcji chmury na wszystkich etapach tego procesu - od fazy testów, poprzez stworzenie planu operacyjnego oraz wybór metod i narzędzi, aż do samej migracji. Pomagamy także w utrzymaniu środowiska chmurowego i jego optymalizacji.

W ramach naszych usług cloud tworzymy w pełni zintegrowane rozwiązania hybrydowe, które łączą chmury publiczne, dedykowane zasoby obliczeniowe i dyskowe. Takie połączenie pozwala osiągać korzyści charakterystyczne dla każdego typu środowiska – praktycznie nieograniczone zasoby chmury publicznej, wydajność i separację danych zasobów dedykowanych oraz elastyczność i swobodę lokalnej chmury. 

Ikonka symbolizuje cloud i usługi chmurowe
06

Cyfryzacja procesów (blockchain)

Przejdź na model paperless dzięki blockchain

Atende we współpracy z NASK SA tworzy branżowe, prywatne sieci blockchain. Udział NASK SA gwarantuje niezaprzeczalność zapisywanych w blockchain cyfrowych zdarzeń. Dzięki technologii bazującej na prywatnej sieci blockchain nasze rozwiązania są efektywne energetycznie.

Banki i instytucje finansowe korzystają z naszych rozwiązań w celu eliminacji obiegu dokumentów papierowych i digitalizacji procesów backoffice. Co więcej, w zakresie wdrożenia trwałego nośnika w obszarze dokumentów publicznych (np. regulaminy), jak i prywatnych (np. billing), a także utrwalania dokumentów oraz pełnej cyfryzacji procesów obsługi klienta - w tym podpisywania dokumentów poprzez kody SMS oraz digitalizacji dokumentów z biometrycznym podpisem, ich archiwizacji oraz indeksowania. Oferujemy szyte na miarę rozwiązania, wychodzące naprzeciw konkretnym potrzebom klientów.

Ikonka symbolizuje technologię blockchain i model paperless
07

Usługi IT

Uwolnij swoje zasoby i zrealizuj cele biznesowe

Postaw na współpracę z doświadczonym zespołem inżynierów, mającym na koncie wiele zakończonych sukcesem, wymagających projektów kluczowych dla rozwoju ogólnopolskich sieci. Nasze realizacje rozpoczynają się od przeprowadzenia szczegółowej analizy potrzeb klientów i określenia możliwych wariantów rozwiązań.

Dzięki opracowaniu odpowiedniego planu i doborowi właściwych rozwiązań dopasujemy optymalny model działania wychodzący naprzeciw wyzwaniom Twojej organizacji.

Ikonka przedstawia monitor symbolizujący usługi IT
08

Obsługa informatyczna firm

Postaw na profesjonalną i bezpieczną obsługę IT

Powierz nam opiekę nad Twoimi zasobami informatycznymi: zapobiegaj awariom informatycznym w Twojej firmie, skróć czas potrzebny na usunięcie usterek i zapewnij płynną pracę użytkowników systemów.

Doskonale wiemy, że w sektorze przemysłu liczy się każda sekunda a błyskawiczny czas reakcji ma w wielu projektach kluczowe znaczenie. Sprawnie działający helpdesk w reżimie 24/7/365 oraz doświadczony i świetnie przeszkolony zespół serwisowy pomoże zapewnić ciągłość działania Twojej firmie.

Ikonka symbolizuje bezpieczną obsługę IT
Dlaczego Atende?

Najwyższej klasy specjaliści posiadający certyfikaty w obszarze bezpieczeństwa IT: Cisco CCIE, CISA, CEH

Masz pytania?

Czekam na kontakt od Ciebie.

Gabriel Grudzień

Dyrektor Sprzedaży

[email protected]

22 295 73 00

LinkedIn

Dobieramy technologie
do Twoich potrzeb

Logo Cisco
Logo Dell Technologies
Logo Microsoft
Logo VMware
Logo Fortinet
Logo Infoblox