O trendach przyszłości w polskiej energetyce na EKG 2018

30.04.2018

W dniach 14-16 maja 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 10. jubileuszowa edycja największego wydarzenia gospodarczego Europy Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy.

Uczestnicy wydarzenia dyskutować będą zarówno na tematy poruszane podczas wcześniejszych edycji Kongresu, jak i nowych zagadnień - wskazujących przyszłość europejskiej i polskiej gospodarki. Hasła przewodnie tegorocznej edycji Kongresu to m.in. perspektywy wzrostu i konkurencyjność, odpowiedzialność i środowisko oraz współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku.

W drugim dniu Kongresu tj. 15 maja w godzinach 11:30-13:00 w panelu poświęconemu trendom przyszłości w polskiej energetyce udział weźmie Roman Szwed, Prezes Zarządu w Atende S.A.

Tematy poruszane w ramach panelu to:

  •          W poszukiwaniu stabilności. Jakie tendencje zbudują przyszłość polskiej energetyki?
  •           Klastry czy energetyka wielkiej skali – co lepsze dla polskiej gospodarki?
  •           Co dalej z energetyką konwencjonalną? Ograniczenia i alternatywy w świetle rozwoju technologii odnawialnych źródeł energii i jej magazynowania
  •           Automatyzacja energetyki wytwórczej oraz dystrybucji i przesyłu. Gdzie jest miejsce dla robotów?
  •           Elektromobilność, a może hydromobilność – co będzie się bardziej opłacać?

Swój udział w panelu potwierdzili również: Mirosław Kowalik (Enea SA), Dorota Dębińska-Pokorska (PwC), Grzegorz Należyty (Siemens Sp. z o.o.), Marcin Wasilewski (PKN ORLEN SA) i Gérard Bourland (Veolia Central & Eastern Europe).

Więcej informacji: http://www.eecpoland.eu/pl/

Powrót