Wyróżnienie "Skrzydła IT" dla platformy konsultacyjnej wdrożonej przez Codeshine

4/23/2024

Miasto Stołeczne Warszawa zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie "Skrzydła IT w Administracji" za wdrożenie platformy konsultacji społecznych - nowoczesnego narzędzia, które aktywnie angażuje mieszkańców Warszawy w procesy decyzyjne dotyczące rozwoju miasta. To wyróżnienie jest niezwykle ważne dla Atende S.A., jako że kompleksowe wdrożenie platformy przeprowadził zespół Codeshine – spółki, która połączyła się z Atende.

Nagrodzona platforma powstała na bazie otwartego oprogramowania Decidim i oferuje szereg funkcji, umożliwiających mieszkańcom aktywne uczestnictwo w procesach konsultacyjnych. Dzięki niej warszawiacy mogą zabierać głos w sprawach dla nich ważnych - platforma pozwala na wypełnianie on-line ankiet, zaznaczanie punktów na interaktywnej mapie, zadawanie pytań ekspertom oraz proponowanie zmian w treści konsultowanych dokumentów. Dodatkowo, obserwując wybrane konsultacje, mieszkańcy mogą otrzymywać automatyczne powiadomienia o ich postępach.

Oprogramowanie Decidim, jest jednym z najlepszych narzędzi wspierających demokrację partycypacyjną zgodnie z najnowszym rankingiem przeprowadzanym przez międzynarodowe grono, Decidim cieszy się uznaniem na całym świecie, znajdując zastosowanie w ponad 300 lokalizacjach, między innymi w Barcelonie, Helsinkach i Nowym Jorku.

Ogólnopolski konkurs Skrzydła IT w Administracji, organizowany przez miesięcznik IT w Administracji, wyróżnia najlepsze projekty informatyczne realizowane przez instytucje publiczne, a platforma zdobyła nagrodę w kategorii "Narzędzia do komunikacji z obywatelami".