OmniChip

Układy scalone wielkiej skali integracji

UKŁADY SCALONE, NFC
Technologie jutra

W Polsce są firmy podejmujące wyzwania z najwyższej półki technologicznej. Taką firmą jest OmniChip - jedna z nielicznych firm w Polsce tworząca technologię dla półprzewodnikowego rynku IP. Według badań firmy analitycznej MarketsandMarkets, globalna wartość tego rynku osiągnie w roku 2023 poziom 6,22 mld dolarów.

Projekty OmniChip wykorzystywane są w inteligentnych urządzeniach, wychodzących na przeciw wyzwaniom dzisiejszego świata, takim jak konieczność poprawy efektywności zarządzania zasobami oraz jakości naszego życia.

OmniChip specjalizuje się w projektowaniu układów elektronicznych – od rozwiązań dyskretnych PCB (ang. Printed Circuit Board) po układy scalone wielkiej skali integracji. Firma jest jednym z niewielu podmiotów na rynku polskim działających w zakresie projektowania układów scalonych. Posiada doświadczenie w pełnym cyklu komercjalizacji projektów – począwszy od architektury, przez implementację, przygotowanie do produkcji aż do testów produkcyjnych włącznie.

Celem firmy jest projektowanie układów mikroprocesorowych i urządzeń elektronicznych znajdujących zastosowanie m.in. w inteligentnych sieciach energetycznych oraz monitorowaniu jakości powietrza.

rozwiązania
i produkty
Active Blocker

OmniChip posiada wieloletnie doświadczenie w technologii NFC (Near Field Communication), wykorzystywanej m.in. w kartach płatniczych. Wykorzystując swoje unikatowe kompetencje, spółka zaprojektowała autorski układ scalony chroniący przed kradzieżą środków finansowych z kart płatniczych oraz danych z kart identyfikacyjnych i dostępowych. W momencie, gdy podejmowana jest próba odczytu danych z karty zbliżeniowej, uaktywniony zostaje układ scalony, który generuje sekwencję zakłócającą odczyt, blokując tym samym dostęp do karty.

Akadi

Akadi to urządzenie umożliwiające rzetelny pomiar pyłów zawieszonych i innych zanieczyszczeń powietrza, wykorzystujące najwyższej jakości czujniki laserowo-optyczne. Akadi, w odróżnieniu od większości dostępnych na rynku urządzeń oferujących w standardzie pomiar pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, dokonuje również pomiaru PM1.0. Jest to najbardziej szkodliwy dla zdrowia rodzaj pyłów zawieszonych z uwagi na rozmiar cząsteczek, który jest mniejszy niż 1 mikrometr. W wersji Premium urządzenie monitoruje ponadto poziom ozonu, czy poziom wydobywających się z rur wydechowych i kominów tlenków azotu i siarki.

Hologramy dla branży motoryzacyjnej

OmniChip należy do unijnego konsorcjum projektującego rozwiązania oparte na hologramach dla branży motoryzacyjnej. W ramach unijnego projektu REALHOLO rozwijany jest zaawansowany, przestrzenny modulator światła - SLM (ang. spatial light modulator), oparty na mikrozwierciadłach, modulujący fazę światła widzialnego z cechami optycznymi znacznie bardziej rozwiniętymi technologicznie niż jakakolwiek znana alternatywa oparta na ekranach ciekłokrystalicznych. SLM umożliwi wyświetlanie 3D w aplikacjach oraz aktywne oświetlenie i śledzenie otoczenia, korzystając z technologii, która zaciera różnice pomiędzy światem rzeczywistym, a wirtualnym. OmniChip odpowiada za projekt cyfrowej części układu scalonego sterującego wyświetlaniem 3D oraz za całość projektu elektronicznego zawartego na płycie głównej prototypu.

zarząd firmy
Tomasz Pomorski

CEO

Alicja Droszcz, CTO OmniChip
Alicja Droszcz

CTO

OmniChip sp. z o.o.

ul. Bobrowiecka 8, 00-728 Warszawa

Tel. +48 22 375 91 48

Email [email protected]

spółki z Grupy
Atende Industries
A2 Customer Care
OmniChip
Phoenix Systems