Technologia z sercem 💙🚀

Atende & Google Cloud razem dla WOŚP!

Z dumą wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Z przyjemnością obserwujemy, że z roku na rok rośnie liczba osób, które angażują się w działania największej polskiej akcji społecznej na rzecz ochrony zdrowia i ratowania życia chorych, w szczególności chorych dzieci, czyli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocji. Zdecydowana większość z tych osób szuka informacji na temat tej niezwykłej akcji na stronach Fundacji WOŚP, a kwota przekazywana przez darczyńców poprzez internet przekracza sumę datków zbieranych w sposób tradycyjny (do puszek).

Od kilkunastu lat, za zapewnieniem sprawnie działających systemów informatycznych do przeprowadzenia Wielkiego Finału WOŚP odpowiada Atende. Zaproponowaliśmy Fundacji nowoczesne środowisko multi-chmurowe na potrzeby krytycznych aplikacji. Dzisiaj, zespół inżynierów Atende wspólnie z Google rozwija to środowisko, korzystając z natywnych narzędzi Google Cloud Platform. Tradycyjnie, koordynujemy także wszystkie pozostałe działania IT podczas Finału oraz zapewniamy bezpieczeństwo z wykorzystaniem autorskiej usługi Atende Security Suite. Rozwiązanie ma na celu zminimalizowanie ryzyka skutecznego ataku cybernetycznego oraz stworzenie elastycznego środowiska, przygotowanego na przyjęcie ogromnego ruchu sieciowego.

Co konkretnie robimy dla Fundacji?

1 WOŚP W CHMURZE

Zapewniamy gotowość do płynnej obsługi darczyńców oraz ponad miliona unikalnych użytkowników strony WOŚP podczas 32. Finału. Na wielu polach wspieramy działalność cyfrową Fundacji w oparciu o środowisko multi-chmurowe - w tym poprzez hosting serwisu na skalowalnej infrastrukturze cloud, a także modernizację aplikacji WOŚP z wykorzystaniem usług Google Cloud Platform (GCP).

Od lat nadrzędnym celem jest zapewnienie skalowalności oraz dostępności infrastruktury IT podczas Finału; chmura gwarantuje ciągłość działania w przypadku nadzwyczajnego ruchu, do obsługi którego niezbędna jest odpowiednia ilość zasobów dostępnych w czasie rzeczywistym. Zaproponowane przez Atende podejście pozwala na elastycznie i dynamiczne reagowanie na skokowe wzrosty obciążenia serwisów, np. podczas najważniejszej licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, czyli Złotych Serduszek WOŚP.

Dodatkowym elementem jest zapewnienie pełnej redundancji rozwiązania - pracujemy nad różnymi scenariuszami (Business Continuity), w tym zapewniając backup w GCP - zgodnie z wieloletnim doświadczeniem Atende, oraz potrzebami WOŚP.

2 BEZPIECZEŃSTWO 

Stoimy na straży bezpieczeństwa sieci i systemów IT w wirtualnym biurze WOŚP podczas Finału w Warszawie. Środowisko objęte jest skuteczną ochroną dzięki urządzeniom dostarczanym przez Exclusive Networks, w tym rozwiązaniom Next Generation Firewall. Ruch sieciowy jest szyfrowany, wykorzystujemy także dedykowany system Anty-DDoS, oraz system wykrywania i zapobiegania włamaniom. Nad całym systemem zabezpieczeń cybernetycznych infrastruktury IT WOŚP czuwa autorska usługa Atende Security Suite z wykorzystaniem polskiej sondy NDR od Cryptomage. Wszystkie zdarzenia występujące w infrastrukturze podlegają ciągłemu logowaniu i analizie. Monitorowanych jest ponad 1500 różnych parametrów, mających wpływ na dostępność serwisów WOŚP. Atende Security Suite proaktywnie wykrywa złośliwe aktywności w infrastrukturze IT, zapobiega im i natychmiastowo reaguje na incydenty bezpieczeństwa.

3 WIRTUALNE BIURO W MIASTECZKU WOŚP

Tworzymy i zarządzamy wirtualnym biurem WOŚP w lokalizacji Finału w Warszawie. Jego podstawą jest budowa lokalnej i rozległej sieci komputerowej z wykorzystaniem niezawodnego sprzętu sieciowego naszego wieloletniego partnera - firmy Cisco.

4 OBSŁUGA IT 360

Koordynujemy wszystkie działania firm zaangażowanych w przygotowanie Finału WOŚP od strony informatycznej. Zespoły inżynierów Atende intensywnie pracują w miasteczku WOŚP w Warszawie już na tydzień przed Finałem, zapewniając wszystkim pracownikom i wolontariuszom wsparcie oraz usługi IT na najwyższym poziomie.

Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

zapytań
195 000 000
dane pochodzą z 30. Finału WOŚP

WOŚP w chmurze Atende

Usługa Atende Business Cloud gwarantuje ciągłość działania systemów m.in. dzięki wysokiej elastyczności.

Klient:
Fundacja WOŚP

Technologia:
Atende Business Cloud