Nakręcamy IT dla 31. Finału WOŚP

Z dumą wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Z roku na rok rośnie liczba osób, które angażują się w działania Fundacji. Coraz więcej z tych osób szuka informacji na stronach WOŚP, a kwota przekazana przez darczyńców poprzez internet przekroczyła już sumę datków zbieranych do puszek.

Już od ponad 10 lat za krytyczną rolę związaną z zapewnieniem sprawnie działających systemów informatycznych do przeprowadzenia Finału odpowiada Atende.

Dostarczamy nowoczesne środowisko multi-chmurowe (Google Cloud Platform, Microsoft Azure, Atende Business Cloud), koordynujemy wszystkie działania IT oraz zapewniamy bezpieczeństwo z wykorzystaniem autorskiej usługi Atende Security Suite na zasadach pro publico bono.

W ramach 31. Finału WOŚP nowością jest przygotowanie środowiska Cloud oraz implementacja autorskiej usługi Atende Security Suite. Rozwiązania te mają na celu zaadresowanie ryzyka związanego z cyberbezpieczeństwem oraz stworzenie elastycznego środowiska, przygotowanego na przyjęcie spodziewanego ruchu. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w trakcie 30. Finału WOŚP aż 56,91% uzyskanych wpływów osiągnięto poprzez kanały elektroniczne.

Co konkretnie robimy dla Fundacji?

1 WOSP.ORG.PL W CHMURZE

Gwarantujemy gotowość do płynnej obsługi darczyńców oraz ponad miliona unikalnych użytkowników strony WOŚP w finałowym tygodniu. Zapewniamy działanie w oparciu o środowisko multi-chmurowe oraz hosting serwisu na wysokowydajnej infrastrukturze w modelu chmurowym. Z okazji 31 Finału WOŚP przygotowaliśmy środowisko multi-chmurowe oparte o usługi Google Cloud Platform, Microsoft Azure oraz Atende Business Cloud. Celem jest skalowalność oraz niezawodność infrastruktury IT podczas finału. Chmura hybrydowa gwarantuje ciągłość działania m.in. w przypadku nadzwyczajnego ruchu, do obsługi którego niezbędna jest odpowiednia ilość zasobów dostępnych w czasie rzeczywistym. Pozwala to elastycznie i natychmiast reagować na skokowe wzrosty obciążenia serwisów, np. podczas kulminacyjnej licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, czyli Złotych Serduszek WOŚP.

2 BEZPIECZEŃSTWO 

Stoimy na straży bezpieczeństwa sieci i systemów IT w wirtualnym biurze WOŚP podczas Finału w Warszawie. Środowisko objęte jest skuteczną ochroną dzięki urządzeniom dostarczanym przez Exclusive Networks, w tym rozwiązaniom Next Generation Firewall. Ruch sieciowy jest szyfrowany, wykorzystujemy także dedykowany system Anty-DDoS, oraz system wykrywania i zapobiegania włamaniom. Nad całym systemem zabezpieczeń cybernetycznych infrastruktury IT WOŚP czuwa autorska usługa Atende Security Suite z wykorzystaniem polskiej sondy NDR od Cryptomage. Wszystkie zdarzenia występujące w infrastrukturze podlegają ciągłemu logowaniu i analizie. Monitorowanych jest ponad 1500 różnych parametrów, mających wpływ na dostępność serwisów WOŚP. Atende Security Suite proaktywnie wykrywa złośliwe aktywności w infrastrukturze IT, zapobiega im i natychmiastowo reaguje na incydenty bezpieczeństwa.

3 WIRTUALNE BIURO W MIASTECZKU WOŚP

Tworzymy i zarządzamy wirtualnym biurem WOŚP w lokalizacji Finału w Warszawie. Jego podstawą jest budowa lokalnej i rozległej sieci komputerowej z wykorzystaniem niezawodnego sprzętu sieciowego naszego wieloletniego partnera - firmy Cisco.

4 OBSŁUGA IT 360

Koordynujemy wszystkie działania firm zaangażowanych w przygotowanie Finału WOŚP od strony informatycznej. Zespoły inżynierów Atende intensywnie pracują w miasteczku WOŚP w Warszawie już na tydzień przed Finałem, zapewniając wszystkim pracownikom i wolontariuszom wsparcie oraz usługi IT na najwyższym poziomie.

Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

zapytań
195 000 000
dane pochodzą z 30. Finału WOŚP

WOŚP w chmurze Atende

Usługa Atende Business Cloud gwarantuje ciągłość działania systemów m.in. dzięki wysokiej elastyczności.

Klient:
Fundacja WOŚP

Technologia:
Atende Business Cloud