30 lat temu
podłączyliśmy pierwsze polskie firmy do Internetu.

Dziś wspieramy klientów w transformacji cyfrowej, realizując zaawansowane technologicznie projekty w oparciu o innowacyjne portfolio Grupy.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

INTEGRACJA IT

AI & SMART DEVICES

OPROGRAMOWANIE

USŁUGI IT

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

CLOUD

Nasze rozwiązania

Cyfrowa transformacja

Projekt „System operacyjny Phoenix-RTOS jako podstawa Cloud-Edge-IoT Continuum” został wybrany w polskim konkursie IPCEI-CIS

Konkurs IPCEI-CIS ma na celu wyłonienie kandydatów do unijnego programu przyspieszenia rozwoju europejskiej infrastruktury oraz technologii dla Cloud/Edge w celu osiągnięcia cyfrowej niezależności od innych gospodarek światowych. Wśród kilku projektów wybranych w Polsce do kolejnego etapu konkursu, które mają szanse na pozyskanie finansowania jako innowacyjne projekty o znaczeniu strategicznym dla EU, jest projekt zgłoszony przez konsorcjum spółek Phoenix Systems, Atende Industries i Netia. Projekt dotyczy rozwoju systemu operacyjnego Phoenix-RTOS celem ustanowienie tzw. Cloud-Edge-IoT Continuum, umożliwiającego działanie aplikacji użytkownika w zaawansowanym ekosystemie składającym się z systemów obliczeniowych o różnym poziomie złożoności.

Atende i Sevenet: planowane połączenie rynku integracji teleinformatycznej

Atende oraz Sevenet poinformowały dzisiaj o rozpoczęciu działań mających na celu analizę możliwości połączenia Sevenet z wyodrębnioną częścią Atende, wyspecjalizowaną w integracji teleinformatycznej - nie później niż do 30 czerwca 2022 r. Jeśli decyzja o fuzji spółek dojdzie do skutku, będzie to prawdopodobnie największa transakcja na polskim rynku integratorów teleinformatycznych ostatnich lat. W efekcie połączenia, w ramach jednego podmiotu skupione zostaną komplementarne kompetencje i przewagi rynkowe zarówno w zakresie specjalizacji produktowej, jak i oferty integratorskiej dla różnych branż.

Twój pierwszy projekt chmurowy - od czego zacząć?

Wiele słyszymy o tym, że proces migracji do środowiska chmurowego to projekt wieloetapowy, który należy uprzednio gruntownie przemyśleć i rozważyć możliwe scenariusze, a następnie dobrze zaplanować. Plany i analizy są niezbędne do rozpoczęcia, jednak kompletną wiedzę na temat migracji poznajemy dopiero przechodząc przez cały proces samodzielnie. Jak wystartować z chmurą w naszej organizacji?

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Z nami zostaniesz liderem transformacji cyfrowej. Skorzystaj z fachowej pomocy Atende. Wprowadź innowacje do codziennego biznesu i uwolnij zasoby potrzebne do rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Budujemy sukces klientów innowacyjnymi rozwiązaniami informatycznymi. Wierzymy, że kluczem do udanego projektu jest indywidualne podejście, a także wysokiej jakości rozwiązania, kompetencje inżynierów Grupy Atende oraz ich wieloletnie doświadczenie.

NI

Sieci

sprawdź
IT

Systemy IT

sprawdź
CS

Cyberbezpieczeństwo

sprawdź
CM

Migracja do chmury

sprawdź
SM

Smart Monitoring

sprawdź
MS

Managed Services

sprawdź
DW

Digital workplace

sprawdź
BC

Blockchain

sprawdź
SMaCS

Stworzenie rozwiązania typu PCRF (Policy, Charging and Rules Function) do zarządzania usługami danych komórkowych, politykami dla realizacji usług biznesowych oraz do monitorowania zużycia danych w sieci operatora.

Klient:
Operator telekomunikacyjny

Technologia:
Atende SMaCS

twój partner technologiczny