Zapraszamy na Atende Technology Day!

6/13/2018

19 i 21 czerwca, kolejno w Katowicach oraz Warszawie odbędzie się pierwsza edycja bezpłatnych warsztatów Atende Technology Day (ATD). Podczas ATD swoja wiedzą podzielą się najlepsi specjaliści Atende. Opowiedzą o doświadczeniach zdobytych w trakcie projektów realizowanych dla najbardziej wymagających instytucji, w oparciu o rozwiązania Cisco.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy główne bloki tematyczne: systemy pracy grupowej, bezpieczeństwo oraz sieci.

 

Systemy pracy grupowej

Jeden z wiodących operatorów mobilnych w Polsce zdecydował się na współpracę z Atende w zakresie wdrożenia innowacyjnego systemu pracy grupowej. Klient wybrał technologię Cisco TelePresence wraz z oprogramowaniem komunikacyjnym Cisco Jabber dla kilku tysięcy użytkowników. Cisco Jabber umożliwia zarówno komunikację wewnątrz organizacji jak i zewnętrznej w postaci głosu, wideo, czatu oraz przekazywaniu informacji o statusach obecności. Umożliwia typową komunikację telefoniczną z innymi abonentami sieci telefonicznych za pośrednictwem PSTN (publicznych sieci telefonicznych). O rozwiązaniach z zakresu systemów pracy grupowej, które najlepiej potrafią sprostać współczesnym wyzwaniom opowie na podstawie wspomnianego wyżej wdrożenia m.in. Bartosz Sokołowski, Kierownik zespołu ds. systemów pracy grupowej w Atende.

Bezpieczeństwo

LINK4, przystępując do modernizacji firmowej sieci, uwzględnił kompleksowe i nowoczesne podejście do bezpieczeństwa zaproponowane przez Atende. Celem zrealizowanego projektu było stworzenie spójnego systemu ochrony, aby zabezpieczyć ciągłość procesów biznesowych firmy i zapewnić bezpieczeństwo danych. Projekt zakładał rozpoznanie zagrożeń zewnętrznych, jak i wewnętrznych, opracowanie systemu zapobiegania im oraz dostosowanie systemu do ochrony przed zagrożeniami dotąd nieznanymi. Osiągnięto efekt synergii dzięki rozwiązaniom z zakresu security jednego producenta, Cisco, w kluczowych elementach sieci. Główny komponentem nowego systemu stała się Platforma Cisco ISE (Identity Services Engine) do zarządzania politykami dostępu do sieci. Swoim doświadczeniem z tego projektu, jak również o tym jak zmaksymalizować efekt synergii planując modernizację sieci, opowie m.in. Andrzej Kolman, Starszy konsultant ds. sieci w Atende.

Sieci

Urząd jednego z największych polskich miast zaufał Atende, powierzając nam wdrożenie chmury prywatnej w oparciu o Cisco ACI. Celem projektu było wprowadzenie spójnej i centralnej kontroli aplikacji oraz sieci, jak również zoptymalizowanie wydajności operacji w posiadanym przez Klienta centrum przetwarzania danych. Rozwiązanie z założenia miało być oparte na technologii SDN, wykorzystującej koncepcję centralnego kontrolera i rozproszonej matrycy przełączającej. W efekcie zbudowano platformę skracającą czas przygotowania zasobów na potrzeby nowych usług oraz umożliwiającą automatyczne ich wdrażanie. O pierwszym w Polsce wdrożeniu Cisco ACI, pozwalającym na pełne wykorzystanie funkcjonalności jakie daje ta technologia opowie Robert Ślaski, Główny konsultant ds. sieci w Atende.

Zapraszamy!

Link do obowiązkowej rejestracji: https://atende.pl/gotowinazmianeatd/