SAS Visual Analytics jako usługa - nowość od Atende

10/19/2016

Spółka Atende, wiodący integrator rozwiązań IT, zaprezentowała nowy produkt – światowej klasy analitykę SAS w formie usługi dostępnej od ręki, bez inwestycji w infrastrukturę czy licencje. Oprogramowanie w nowym modelu można zamówić poprzez stronę internetową: SaaSDirect.pl.

SaaSDirect opiera się na działaniu aplikacji SAS Visual Analytics (SAS VA), działającej na platformie Atende Business Cloud. SAS VA to jedno z najlepszych na rynku rozwiązań do analityki i wizualizacji danych, wykorzystywanych w procesach podejmowania decyzji, prognozowania oraz w kreowaniu innowacyjnych usług i produktów. Pozwala użytkownikom szybko korzystać z analiz, odkrywać prawdziwe przyczyny występujących zjawisk oraz podejmować najlepsze decyzje biznesowe.

Usługa jest dostępna praktycznie od ręki, w modelu rozliczeń pay-as-you-go. Płatność następuje wyłącznie w oparciu o faktycznie wykorzystane zasoby. Korzystanie z SAS VA w tym modelu nie wymaga dodatkowych inwestycji w sprzęt. Nie wiążę się z podpisaniem długoterminowej umowy.

- SAS Visual Analytics pozwala wydobyć z danych firmowych, to co jest najistotniejsze z punktu widzenia biznesu. Dzięki temu nasi klienci będą mogli podejmować właściwe decyzje i skupić się na sprawach naprawdę dla nich istotnych. Całość działa na naszej autorskiej platformie chmurowej, co zapewnia nie tylko ciągłość działania, ale też wysoki poziom bezpieczeństwa. – mówi Jacek Ferchmin, Dyrektor Handlowy w Atende S.A.

Atende od ponad 25. lat specjalizuje w dostarczaniu na rynek nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań IT z zakresu integracji teleinformatycznej, budowy centrów danych, cloud computing oraz outsourcingu IT. Jako Grupa Kapitałowa, Atende kieruje dedykowaną ofertę do jednostek polskiej administracji publicznej, sektora medycznego, branży energetycznej, a także do szeroko pojętego biznesu w obszarze m.in. cyberbezpieczeństwa.