Robert Ślaski prelegentem konferencji PLNOG

1/23/2017

W dniach 6-7 marca w Warszawie odbędzie się wiosenna edycja konferencji PLNOG, w której Atende zaznaczy swój udział poprzez wystąpienie Roberta Ślaskiego, Głównego Konsultanta ds. Sieci w Atende, w jednym z paneli tematycznych.

Tematem prezentacji Roberta będzie „Programowanie a nie konfiguracja – porozmawiajmy z Cisco po nowemu′. Nowa prezentacja stanowi kontynuację zapoczątkowanego we wrześniu tematu „Jak nie zostać bezrobotnym sieciowcem′, podczas którego padło stwierdzenie, że jedną z umiejętności, jaką należy opanować w czasach zmiany, jest rozmowa z urządzeniami sieciowymi po nowemu.

„Język linii komend (CLI) urządzeń Cisco, będący de facto standardem przemysłowym, choć wygodny dla człowieka, nie jest odpowiedni dla dialogu maszyn. W sesji tej postaram się dokonać przeglądu ukierunkowanych programistycznie technik ′rozmowy′ z urządzeniami Cisco, umożliwiających integrację choćby z systemami automatyzacji, ale również wprowadzających nową jakość współżycia administratora z routerami czy przełącznikami. Uporządkujemy sobie pojęcia takie jak EEM, ESM, TCL, Python, IOS shell, NX-API, Netconf, YANG, JSON, XML, onePK, REST API. Pokażę, jak stosując powyższe oraz biblioteki usprawniające pracę z CLI (jak Python ciscoconfparse), możemy sobie znakomicie ułatwić życie, a przy tym rozpocząć fascynującą przygodę z programowaniem urządzeń sieciowych′ – mówi Robert Ślaski, Główny Konsultant ds. Sieci w Atende SA.

Konferencja PLNOG to cykliczne wydarzenie organizowane dwa razy w roku – w Warszawie oraz w Krakowie. Celem jest stworzenie niezależnego miejsca spotkań operatorów sieciowych, podczas których omawia się tematy współpracy pomiędzy operatorami sieciowymi, wymienia doświadczenia oraz podejmuje różnego rodzaju aktywności zmierzające do rozwijania branży ICT oraz ISP w Polsce.

Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie oraz do aktywnego uczestnictwa w naszym wykładzie! 

Wykład Roberta odbędzie się 6 marca, w godz. 15:55 – 16:40.