Paweł Pisarczyk z tytułem „Wizjoner 2016”

10/4/2016

Paweł Pisarczyk, Prezes Zarządu Atende Software – spółki z Grupy Kapitałowej Atende, otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Dziennika Gazety Prawnej „Wizjonerzy 2016′ za biznesową wizję, determinację i odwagę w kierowaniu firmą oraz tworzeniu innowacyjnych produktów technologicznych.

Konkurs został zorganizowany po raz piąty, a jego celem było wyróżnienie wyjątkowych przedsiębiorców, którzy pokazali, że mają nie tylko doskonały pomysł na biznes, ale także z sukcesem go realizują w zmieniających się warunkach rynkowych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się: Emilian Kamiński, Roman Krzysztof Karkosik, Czesław Lang oraz Piotr Voelkel. W tym roku przyznano także nagrodę wizjonera pięciolecia, która trafiła do Piotra Wojciechowskiego i Adama Bartosiewicza.

- Wizjonerzy to osoby, które w kluczowych momentach dla rozwoju firmy potrafią dokonać wnikliwej analizy sytuacji i stworzyć właściwą strategię działania - mówi Leszek Niemycki, wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska. – To ludzie, którzy nie tylko przez swoją pracę osiągnęli sukces zawodowy, ale także swoimi pomysłami potrafili zarazić inwestorów, partnerów i pracowników, osiągając w ten sposób wymarzone wizje. – dodaje.

Paweł Pisarczyk jest Prezesem Zarządu w Atende Software i Phoenix Systems (spółek z Grupy Atende) oraz Przewodniczącym Rady Nadzorczej OmniChip. Ponadto, jest członkiem Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz przewodniczącym Sekcji Inteligentnych Sieci Smart-Grid (SIS-SG KIGEiT). Od 2016 roku pełni funkcję jednego z ekspertów w Zespole ds. Transformacji Przemysłowej w Ministerstwie Rozwoju. Jest także jednym z fundatorów Fundacji Niezwyciężony, powołanej w 2013 roku, której celem jest wspieranie młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych oraz promocja sportu i aktywnego działania na rzecz zmiany otaczającej rzeczywistości.

Tytuł „Wizjonera 2016′ Paweł Pisarczyk otrzymał przede wszystkim za stworzenie pierwszego w kraju systemu dystrybucji treści dla telewizji internetowej oraz serii nowatorskich rozwiązań sprzętowo-programowych dla kształtującego się rynku Smart Grid i Internet of Things.