Skorzystaj z wiedzy ekspertów firmy Atende

Security Trendbook 2020

Zapoznaj się z najnowszymi trendami z obszaru cyberbezpieczeństwa!

Zapoznaj się z opublikowanym na łamach serwisu Computerworld raportem Security Trendbook 2020 stworzonym we współpracy z Atende i Cisco. Publikacja powstała w oparciu o dyskusję i konsultację z 10 znakomitymi CISO, CSO i CIO z czołowych, różnorodnych firm i instytucji.

Aby pobrać raport podaj nam swego maila

Administratorem danych osobowych jest Atende S.A. z siedzibą przy placu Konesera 10a, 03-736 Warszawa. Podane dane w formularzu będą przetwarzane w celu otrzymania raportu oraz w celu wysyłki newslettera. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony prawnie interes administratora, a w przypadku, gdy chcesz otrzymywać newsletter dotyczący Grupy Atende – Twoja zgoda. Zawsze możesz wyrazić sprzeciw lub wycofać zgodę. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Twoje dane nie będą nikomu udostępniane. Nie będą również przekazywane do państwa trzeciego. Przysługuje Ci prawo wglądu do nich, a także możliwość ich poprawienia. Masz prawo złożenia skargi na przetwarzanie swoich danych osobowych do organu nadzorczego. Sprawdź naszą politykę prywatności

wiecej
Pobierz

Future of crime

Według raportu opublikowanego przez Infuture Hatalska Foresight Institute we współpracy z Atende pt. Future of Crime, w perspektywie najbliższych kilkunastu lat każde dotychczas znane nam przestępstwo stanie się cyberprzestępstwem. Raport skupia się na aktualnych trendach technologicznych m.in. sztucznej inteligencji (ang. AI, artificial intelligence) i uczeniu maszynowym (ang. machine learning) oraz zagrożeniach wynikających z negatywnego wykorzystania zdobyczy technologicznych. W raporcie zaprezentowane zostały zagrożenia „dzisiaj”, „jutro” i „pojutrze” – od ataków na infrastrukturę krytyczną, po hakowanie genów i tzw. mindreading.

Zapoznaj się z raportem już dziś.

Aby pobrać raport podaj nam swego maila

Administratorem danych osobowych jest Atende S.A. z siedzibą przy placu Konesera 10a, 03-736 Warszawa. Podane dane w formularzu będą przetwarzane w celu otrzymania raportu oraz w celu wysyłki newslettera. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony prawnie interes administratora, a w przypadku, gdy chcesz otrzymywać newsletter dotyczący Grupy Atende – Twoja zgoda. Zawsze możesz wyrazić sprzeciw lub wycofać zgodę. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Twoje dane nie będą nikomu udostępniane. Nie będą również przekazywane do państwa trzeciego. Przysługuje Ci prawo wglądu do nich, a także możliwość ich poprawienia. Masz prawo złożenia skargi na przetwarzanie swoich danych osobowych do organu nadzorczego. Sprawdź naszą politykę prywatności.

wiecej
Pobierz Szczegóły

Bezpłatne szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa

Korzyści

 • wiedza o najnowszych technikach ataków komputerowych (phishing, ransomware, malware itp.)
 • omówienie przykładów ataków, które faktycznie miały miejsce w rzeczywistości
 • demonstracja jak wygląda przeprowadzenie ataku w rzeczywistości

Wybrane zagadnienia:

 • techniki działań cyberprzestępców
 • elementy socjotechniki
 • złośliwe oprogramowanie
 • bezpieczne korzystanie z sieci Wi-Fi
 • dobre praktyki podczas pracy zdalnej
 • płatności internetowe i zbliżeniowe
 • polityka haseł
 • smartphone - bezpieczne użytkowanie
 • bezpieczeństwo IoT
 • oprogramowanie antywirusowe
 • prywatność w Social Mediach
 • przeprowadzanie symulacji prawdziwych ataków
 • ogólne porady dotyczące cyberbezpieczeństwa

Wymagania

Szkolenie jest prowadzone na poziomie podstawowym i do uczestnictwa nie są wymagane żadne specjalne kwalifikacje

– może skorzystać każda osoba, której praca wiąże się z korzystaniem z internetu.

Prowadzący

Jakub Jagielak

Security Business Development Manager, Atende

Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej w obszarze dwóch kierunków: Fizyki i Zarządzania. Swoje doświadczenie zdobywał w strukturach największych firm IT, m.in. Toshiba, IBM oraz Tech Data.

W 2017 r. Jakub Jagielak dołączył do Atende, polskiego lidera rynku w zakresie integracji sieciowej. Odpowiedzialny jest za rozwój spółki w obszarze bezpieczeństwa IT oraz współtworzenie oferty Atende w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Jak uchronić się przed phishingiem, hakowaniem konta oraz innymi zagrożeniami internetu?
 1. Nigdy nie otwieraj podejrzanych e-maili oraz załączników.
 2. Używaj różnych haseł do różnych serwisów internetowych.
 3. Chroń swoje hasła oraz dane osobowe i nie przekazuj ich nikomu — przez telefon, osobiście lub przez e-mail i załączniki.
 4. Unikaj prostych haseł oraz haseł opartych o imiona Twoich pupili i najbliższych.
 5. Sprawdzaj adres URL stron, na które się logujesz. W przypadku phishingu adresy stron z pozoru mogą wyglądać poprawnie i legalnie, w rzeczywistości mogą być błędnie wpisane lub domena może się różnić (.com zamiast .gov).
 6. Dbaj o to, aby przeglądarka była cały czas zaktualizowana i korzystaj z poprawek zabezpieczeń.
 7. Regularnie zmieniaj swoje hasła dostępowe.
 8. Instaluj oprogramowanie tylko z pewnych źródeł.
 9. Jeśli nie korzystasz z komputera, zablokuj go lub wyłącz.
 10. Korzystaj tylko ze sprawdzonego oprogramowania antywirusowego.

Formularz zapisu na bezpłatne szkolenie

Administratorem danych osobowych jest Atende S.A. z siedzibą przy placu Konesera 10a, 03-736 Warszawa.
Podane dane w formularzu będą przetwarzane w celu przeprowadzenia szkolenia oraz w celu wysyłki newslettera. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony prawnie interes administratora, a w przypadku, gdy chcesz otrzymywać newsletter dotyczący Grupy Atende – Twoja zgoda. Zawsze możesz wyrazić sprzeciw lub wycofać zgodę. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Twoje dane nie będą nikomu udostępniane. Nie będą również przekazywane do państwa trzeciego. Przysługuje Ci prawo wglądu do nich, a także możliwość ich poprawienia. Masz prawo złożenia skargi na przetwarzanie swoich danych osobowych do organu nadzorczego. Sprawdź naszą politykę prywatności.

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!