Migracja do chmury

Poznaj korzyści z migracji oraz etapy procesu
związane z przeniesieniem danych i aplikacji do chmury.

Twój drogowskaz w podróży do chmury

Wspieramy firmy w adopcji chmury na wszystkich etapach tego procesu - od fazy strategii, przygotowania planu migracji do chmury, poprzez określenie architektury i zasad działania, realizację procesu migracji, aż po wsparcie w utrzymaniu środowiska chmurowego i jego optymalizację.

Kluczowe korzyści z migracji do chmury
01Ikonka chmura

Innowacyjność

Wzrost innowacyjności firmy

02Ikonka symbolizująca uproszczenie procesów, zarządzania IT

Uproszczenie

Uproszczenie zarządzania IT

03Ikonka symbolizująca niższe koszty posiadania

Niższe TCO

Obniżenie całkowitego kosztu posiadania IT (TCO)

04Ikonka wykres

Skalowalność

Zwiększenie skalowalności i elastyczności infrastruktury

05Ikonka kłódka

Bezpieczeństwo

Zwiększenie bezpieczeństwa informatycznego

zaplanuj z głową
swoją drogę do chmury
Strategia

Cyfrowa transformacja czeka każdą organizację, która poważnie myśli o rozwoju i realizacji swoich celów. Chmura jest jednym z narzędzi, które taką transformację wspierają. A my wspieramy te organizacje, którym zależy na skorzystaniu z zalet chmury. Żeby dobrze rozpocząć podróż chmurową, pomagamy w przygotowaniu strategii poprzez określenie celów i mierników sukcesu adopcji chmury, żeby podróż mogła zakończyć się happy endem.

01
Faza testowa

Aby lepiej zrozumieć charakter usług chmurowych i przekonać się, jak działają i co mogą nam przynieść, warto rozważyć realizację pierwszego projektu testowego w niewielkiej skali. W takim przypadku chętnie pomożemy przygotować proof of concept, który można ukończyć w kilka tygodni i szybko zebrać praktyczną wiedzę. Zacznijmy od mniej skomplikowanej aplikacji ale na tyle istotnej, żeby właściwie ocenić działanie chmury.

02
Analiza i planowanie

W następnym kroku pomagamy dobrze zrozumieć aktualne środowisko IT, żeby mądrze zaplanować dostosowaną do potrzeb organizacji i możliwości technicznych ścieżkę migracji do chmury, z uwzględnieniem wymaganych zasobów, potrzebnych szkoleń i niezbędnego wsparcia. Znając już Twoje środowisko i oczekiwania możemy przygotować business case i określić najlepszy w danym przypadku model cloudowy.

03
Zespół IT pracujący przy laptopach
Cloud Center of Excellence

Cloud Center of Excellence to interdyscyplinarny zespół osób odpowiedzialnych za rozwój i wdrażanie strategii chmurowej oraz wspieranie całej organizacji w adopcji chmury. Jeśli nie masz jeszcze takiego zespołu, chętnie wesprzemy jego budowę i działanie. Dzięki temu szybciej zbudujesz własne reguły działania środowiska chmurowego, zapanujesz nad jego bezpieczeństwem i ujarzmisz nieplanowane koszty.


04
Migracja

Nadszedł czas na migrację aplikacji do chmury. Nasi specjaliści mogą udzielić wsparcia w tym procesie lub wziąć za niego pełną odpowiedzialność. Ale zawsze najpierw musimy ustalić podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem środowiska, ochroną danych, zapewnieniem efektywnej komunikacji, czy ustaleniem zasad chmurowego ładu.

Teraz pozostaje już tylko uruchomienie aplikacji i testy.

05
,
Zarządzanie

Coraz więcej aplikacji działa w chmurze, ale to nie koniec podróży. Środowisko chmurowe wymaga ciągłej opieki, tak żeby zachować nad nim kontrolę, a jednocześnie żeby nadążało za zmieniającymi się wymaganiami. Mamy odpowiednią wiedzę, doświadczenie i organizację, żeby zapewnić sprawne i bezpieczne działanie chmury. I jeszcze jedno. Dobrze wiemy, że koszty chmurowe także wymagają stałej kontroli.

Z nami masz pełny wybór rozwiązań od wiodących dostawców chmury publicznej: Azure, AWS, Google Cloud.

Dlaczego Atende?

Możemy udzielić wsparcia na każdym etapie adopcji chmury, albo tylko w wybranym etapie np. w przeprowadzeniu samej migracji do chmury, czy optymalizacji i opiece nad działającym środowiskiem cloudowym

Masz pytania?

Czekam na kontakt od Ciebie.

Paweł Pętlicki

Starszy Konsultant Wsparcia Sprzedaży

[email protected]

22 295 73 00

LinkedIn