Wdrożenie Cisco HyperFlex
w Eveline Cosmetics

Klient: Eveline Cosmetics

Eveline Cosmetics to polskie przedsiębiorstwo kosmetyczne, będące największym w kraju producentem i eksporterem produktów kosmetycznych. Produkty Eveline Cosmetics są sprzedawane w ponad 70 państwach na całym świecie.

Wyzwania Działu IT klienta
Niska wydajność

stosunkowo niska wydajność środowiska kluczowej aplikacji ERP - Microsoft Dynamics AX

Zapewnienie dostępności

konieczność zapewnienia wysokiej dostępności całego systemu informatycznego

Proces

W pierwszej kolejności, Eveline Cosmetics rozważało zaprojektowanie rozbudowy swojego środowiska wykorzystując tradycyjny model oparty na serwerach, sieci SAN, macierzy i klasycznej wirtualizacji, niejako wiążąc się trwale z dotychczasowym środowiskiem.

Szczegółowa analiza infrastruktury przeprowadzona wspólnie z inżynierami Atende wykazała, że niska wydajność aplikacji i wysoka awaryjność wynikają wprost z przestarzałej architektury rozwiązania i niedostosowania jego komponentów do współczesnych wymagań. Dlatego Atende zaproponowało rozwiązanie Cisco HyperFlex, zbudowane w oparciu o technologię hiperkonwergentną, umożliwiającą uproszczenie oraz ujednolicenie infrastruktury sieciowej i systemowej. HyperFlex łączy wirtualizację pamięci masowej, czyli software-defined storage z funkcjami takimi jak deduplikacja, czy kompresja oraz z serwerami Cisco UCS. Rozwiązanie integruje pamięci masowe z zasobami sieciowymi i obliczeniowymi, w pełni wykorzystując potencjał infrastruktury opartej o standardowe serwery x86. Cisco HyperFlex wyznacza nowy poziom efektywności działania i możliwości adaptacyjnych centrum danych.

Środowisko oparte o platformę HyperFlex można uruchomić w mniej niż godzinę. Udostępnienie aplikacji i usług zajmuje zaledwie kilka sekund. Wirtualizacja pamięci masowej daje do 80% oszczędności kosztów przechowywania danych.

Wdrożenie

W ramach projektu dotychczasowa infrastruktura systemowa - czyli serwery blade, sieć SAN i macierz dyskowa, zostały zastąpione przez cztery, kompaktowe serwery RACK. Nowe rozwiązanie pracuje w oparciu o sieć 40 Gbps. To pozwoliło odczuwalnie zwiększyć wydajność kluczowych aplikacji biznesowych.

Atende zaproponowało platformę Cisco HyperFlex AllFlash 40G z dyskami Intel Optane, jako obszar cache oraz tradycyjnymi dyskami SSD, do budowy wydajnej warstwy pojemnościowej. Elastyczność systemu pozwoliła uruchomić węzeł Compute-Only, dedykowany na potrzeby działania kluczowej bazy danych, która wymagała dużej ilości zasobów obliczeniowych w porównaniu z resztą systemów klienta. W ciągu zaledwie 7 dni przeprowadzono odpowiednią konfigurację, testy oraz wdrożenie produkcyjne kompletnego środowiska.

dni
7
kompletne wdrożenie produkcyjne
Korzyści

Wysoka dostępność

zapewnienie wysokiej dostępności dla kluczowych aplikacji biznesowych

Czas

skrócenie czasu generowania kluczowego raportu z 7h do 1,5h

Wydajność

30% wzrost wydajności systemu ERP

Oszczędności

40% oszczędności przestrzeni dyskowej

To, co od początku najbardziej przekonało mnie do koncepcji Atende opartej na Cisco HyperFlex, to czynnik time-to-market – czyli krótki czas potrzebny do przetestowania rozwiązania, jego konfiguracji oraz wdrożenia, przy braku dodatkowych kosztów. Najważniejszy jest jednak efekt końcowy. Mimo iż rozwiązanie jest bardzo proste i z perspektywy tradycyjnego IT – kompaktowe i niewielkie, przyniosło wiele wymiernych korzyści naszej firmie.

Rafał Gęślicki
DYREKTOR IT W EVELINE COSMETICS
Masz pytania?

Nasz doradca czeka na kontakt od Ciebie.

Michał Chudek

LIDER TECHNOLOGICZNY DATA CENTER

[email protected]

LinkedIn