Budowa i wyposażenie data center

Od 30 lat tworzymy bezpieczne i efektywne energetycznie budynki kolokacyjne i centra danych

Wybierz solidnego partnera technologicznego

Posiadamy pond 30-letnie doświadczenie w projektowaniu, budowie i wyposażeniu centrum danych. Nasi inżynierowie zajmują się kompleksową realizacją projektu, począwszy od audytu uwzględniającego analizę efektywności energetycznej, poprzez przygotowanie szczegółowej dokumentacji z koncepcją rozwiązania, aż po realizację i obsługę serwisową.

Decydując się na współpracę z nami zyskasz rzetelnego partnera, który swoje doświadczenie opiera na wieloletniej obecności na rynku, współpracy z największymi producentami rozwiązań technicznych dla centrów danych oraz licznych referencjach. Sprawdź jak możemy Ci pomóc.

rzetelność
na każdym etapie
Audyt lub koncepcja techniczna

Na tym etapie nasi inżynierowie sprawdzają zgodność systemu zasilania i klimatyzacji z obowiązującymi normami, standardami prawnymi oraz organizacyjnymi. Następnie dokonują oni analizy dokumentacji związanej z awariami i zgłoszonymi problemami w pracy systemu, by ostatecznie przejść do analizy efektywności energetycznej infrastruktury technicznej. Na koniec wykonywany jest raport z audytu.

01
Projekt

Podczas tworzenia projektu centrum danych inżynierowie biorą pod uwagę wymagania inwestora oraz oceniają możliwości ich realizacji. Następnie tworzona jest szczegółowa dokumentacja, począwszy od koncepcji rozwiązania po projekt budowlany i wykonawczy. W przypadku małych lub prostych inwestycji przygotowywane jest opracowanie jednostadiowe. Całość kończy dokumentacja powykonawcza.

02
Realizacja

Nasze centra danych są budowane zgodnie ze światowymi metodykami zarządzania projektami. Bierzemy odpowiedzialność za cały projekt: od planowania, poprzez realizację, aż po obsługę serwisową. Przy realizacji całego projektu współpracujemy z największymi firmami z branży budowlanej, elektroenergetycznej, sanitarnej oraz IT.

03
Serwery w data center, infrastruktura techniczna data center


04
Obsługa serwisowa

Mamy największy w kraju własny serwis techniczny infrastruktury centrów danych. Nasi inżynierowie to wysokiej klasy eksperci w swojej specjalizacji. W codziennej pracy kierujemy się najlepszymi praktykami ITIL (ang. Information Technology Infrastructure Library), a umowy realizujemy zgodnie z ustalonym SLA (ang. Service Level Agreement).

Zadbaj o efektywność energetyczną

Efektywność energetyczna jest obecnie jednym z głównych kryteriów uwzględnianych przy budowie serwerowni, modernizacji centrów przetwarzania danych czy zapasowego centrum danych (disaster recovery center), bowiem na koszt energii elektrycznej mają wpływ nie tylko sprawność zainstalowanych urządzeń infrastruktury zasilania i chłodzenia, ale też sposób wykonania stref zimnych oraz gorących. Budowane przez nas centra danych gwarantują nie tylko wysoką sprawność energetyczną, ale także możliwość obsługi urządzeń o wysokiej gęstości upakowania.

Ze względu na potrzeby zainstalowanych urządzeń IT, a także narzuty związane z potrzebami gwarantowanego zasilania i klimatyzacji, centra danych odpowiadają za lwią część zużycia energii w wielu przedsiębiorstwach. Warto wiedzieć, że do monitorowania i zarządzania zużyciem energii (wszystkich urządzeń podpiętych do sieci IP) służą innowacyjne rozwiązania klasy EMS, czyli Energy Management System. Umożliwiają one nie tylko pomiar i bieżące monitorowanie zużycia energii, ale także dają podstawę do proaktywnego działania. Dzięki systemom EMS można porównywać efektywność energetyczną całej infrastruktury podłączonej do sieci i symulować wdrożenie nowych polityk oszczędnościowych. Wdrożenie tego typu nowoczesnych rozwiązań może ograniczyć zużycie energii nawet o 35%.

Dlaczego Atende?

Zatrudniamy najbardziej doświadczonych inżynierów w Polsce.

Masz pytania?

Czekam na kontakt od Ciebie.

Wiesław Talarczyk

Dyrektor Działu Sprzedaży

[email protected]

22 295 73 00

LinkedIn