ATM Systemy Informatyczne Sp. z o.o. i ATM S.A. zbudowały sieć IP dla CenterNet

7/1/2009

Spółka giełdowa ATM S.A. podpisała kontrakt, a integratorska spółka zależna ATM Systemy Informatyczne Sp. z o.o. zbudowała na bazie produktów Cisco Systems sieć szkieletową IP na potrzeby własne operatora CenterNet S.A.

W rdzeniu sieci IP zastosowano łącza o przepustowości 10 Gb/s, wdrożono też redundantne routery internetowe klasy operatorskiej. Węzeł internetowy został w pełni zabezpieczony systemami detekcji włamań oraz systemami zapór sieciowych. Dostarczono także oprogramowanie zarządzające infrastrukturą oraz bezpieczeństwem sieci. W ramach realizowanego projektu operator korzysta również z powierzchni kolokacyjnej Centrum Danych ATMAN.

— Wraz z CenterNet szukamy dalszych możliwości współpracy i wykorzystania posiadanych przez nas doświadczeń i wiedzy — powiedział Marek Rżanek, dyrektor handlowy ATM SI. — Mamy nadzieję, że współpraca będzie się rozwijała i w niedalekiej przyszłości będziemy mogli pochwalić się nowymi projektami z Klientem.

Współpraca z CenterNet możliwa jest dzięki bogatym referencjom ATM S.A. w branży telekomunikacyjnej oraz wysokim, docenianym przez rynek kompetencjom zespołu inżynierskiego ATM SI. Wartość zrealizowanych prac i dostaw przekroczyła w chwili obecnej 3,5 mln zł.

— Wybraliśmy sprzęt Cisco, gdyż ich rozwiązania uważamy za sprawdzone w swoich segmentach rynkowych, co naszym zdaniem zapewni bezpieczeństwo i wydajność przetwarzania informacji przesyłanej z wykorzystaniem naszej sieci IP. Współpraca z ATM w zakresie wsparcia technicznego jest dla nas naturalnym rozwinięciem istniejących relacji biznesowych oraz realizacją strategii współpracy z partnerami, do których staramy się outsource’ować pełne obszary biznesowe lub techniczne — mówi Tomasz Kulisa, dyrektor ds. sieci i IT w CenterNet S.A.

ATM Systemy Informatyczne Sp. z o.o. (ATM SI) powstała w wyniku przeniesienia Pionu Usług Integracyjnych ze struktury notowanej na warszawskiej giełdzie ATM S.A. do osobnego, samodzielnego podmiotu. Oferta ATM Systemy Informatyczne obejmuje kompleksowe usługi z obszaru ICT (ang. Information and Communication Technology). Zajmuje się m.in. projektowaniem, budową i utrzymaniem infrastruktury teleinformatycznej, systemów bezpieczeństwa informatycznego i ciągłości dostępu do informacji oraz świadczeniem usług outsourcingu. Usługi realizowane są zgodnie z obowiązującymi standardami i normami ISO oraz ITIL. ATM Systemy Informatyczne systematycznie rozwija także aplikacje wspierające zarządzanie ciągłością działania oraz zarządzanie usługami i procesami obsługi klienta. Firma współpracuje z liderami technologii teleinformatycznych, takimi jak: Cisco, Dell, EMC, HP, IBM, Microsoft czy Oracle.