Atende zbuduje serwerownię dla x-kom

7/10/2017

Nowa siedziba firmy x-kom, która powstaje w Częstochowie, zostanie niebawem wyposażona we własne centrum danych. Wszelkie prace związane z realizacją projektu spółka powierzyła zaufanemu zewnętrznemu dostawcy: Atende.

Nowoczesny biurowiec i centrum logistyczne x-kom wkraczają w kolejny etap realizacji. Na terenach poprzemysłowych częstochowskiej strefy „Euro-Park′ Mielec zakończono już prace budowlane. W nowej siedzibie firmy aktualnie prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe. Jednym z działań jest stworzenie dokumentacji wykonawczej oraz zbudowanie serwerowni. Przygotowaniem tego dwufazowego projektu zajmie się firma Atende, która m.in. wyposaży obiekt we właściwy sprzęt. Technologiczne i funkcjonalne rozwiązania zastosowane w budynku zapewnią przyjazne środowisko pracy. Wartość umowy to ponad 1,3 mln zł netto. 

x-kom to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym i najczęściej wybierany sklep internetowy w Polsce. Historia firmy sięga 2002 roku. W ciągu kilkunastu lat, z niewielkiego sklepu x-kom stał się siecią o ogólnopolskim zasięgu i jednym z liderów branży komputerowej. Firma od lat konsekwentnie rozwija swoją działalność, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku branży elektronicznej. Wysoką jakość obsługi gwarantują profesjonalni, zaangażowani i otwarci na potrzeby klientów pracownicy, ponad 1100 osób skupionych w 18 działach.