Atende z umową od Straży Granicznej na 9,5 mln

9/23/2020

Atende podpisało umowę z Komendą Główną Straży Granicznej na modernizację sieci bezprzewodowej WLAN w oparciu o rozwiązania Cisco. Wartość umowy to 9,5 mln zł brutto.   

Umowa przewiduje dostawę 1218 punktów dostępowych WLAN, w tym 459 punktów dostępowych zewnętrznych wraz z instalacją, oraz a także systemu zarzadzania siecią, obejmującego serwer i oprogramowanie. Dostarczony system zostanie objęty 36 miesięczną usługą gwarancji i wsparcia.

Dostawa nastąpi do magazynów i placówek Straży Granicznej w Kętrzynie, Białymstoku, Chełmie, Przemyślu i w Warszawie. Sieć zostanie wykorzystana do transmisji dla mobilnych terminali dostępowych do centralnych zasobów danych.

Atende S.A. jest jedną z wiodących firm informatycznych w Polsce, notowaną na GPW od 2012 r. Firma ma ponad 25 lat doświadczenia w realizacji zaawansowanych technologicznie projektów IT. Specjalizuje się w dostarczaniu usług z zakresu infrastruktury informatycznej, integracji sieciowej, outsourcingu IT, cloud computingu, cyberbezpieczeństwa oraz rozwiązań opartych o technologię blockchain. Firma od kilkunastu lat posiada status złotego partnera Cisco.