WOŚP zagra swój XX Finał przy wsparciu ATM Systemy Informatyczne S.A.

1/4/2012

ATM Systemy Informatyczne S.A. zajmująca się integracją systemów teleinformatycznych udzieli wsparcia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy podczas XX Finału. WOŚP będzie korzystać z oferowanych przez spółkę usług w modelu cloud computing, w wyniku czego zostanie zapewnione sprawne działanie serwisu internetowego Fundacji.

W niedzielę, 8 stycznia infrastruktura informatyczna Fundacji będzie musiała obsłużyć miliony internautów, którzy tego dnia przyłączą się do akcji organizowanej od 20 lat przez Jurka Owsiaka. Jak co roku kultowe już „Róbta co chceta′ rozgrzeje serca wszystkich Polaków, którzy będą z zapartym tchem obserwować działania organizatorów i wolontariuszy. Sztab WOŚP będzie przeżywał niezwykłe oblężenie. Z tego względu Fundacja potrzebuje wypożyczyć na krótki okres gotową infrastrukturę teleinformatyczną o bardzo dużej mocy obliczeniowej i gwarantowanym bezpieczeństwie działania.

Wychodząc naprzeciw potrzebom organizatorów ATM Systemy Informatyczne S.A. bezpłatne udostępni zasoby informatyczne o odpowiedniej wydajności, gotowe do obsłużenia wszystkich internautów odwiedzających serwis http://wosp.org.pl/ podczas XX Finału.

„Cała infrastruktura zostanie dostarczona w formie usługi, a zatem organizatorzy będą mogli skoncentrować się tego dnia na priorytetowych zadaniach Fundacji. Oferowane przez nas rozwiązania typu cloud computing, które właśnie wprowadzamy na rynek pod marką CloudiATM, zostały stworzone z myślą o obsłudze projektów wymagających szybkiego dostępu do dużych mocy obliczeniowych, dlatego po prostu nie mogło nas zabraknąć przy okazji XX Finału. Jesteśmy dumni, że nasza CloudiA™ zagra w tegorocznym składzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.′ - powiedział Roman Szwed, prezes ATM Systemy Informatyczne S.A.

Tegoroczny XX Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.′