Sputnik Software stworzy wirtualne biuro obsługi mieszkańca Radomia

8/18/2017

Umowę wartą prawie 2,9 mln złotych podpisali prezydent Radomia - Radosław Witkowski oraz przedstawiciele konsorcjum firm Sputnik Software, część Grupy Atende, oraz S&T Services Polska, które wygrało ogłoszony przez miasto przetarg. Całość jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który pokrywa 80 proc. kosztów.

Zwycięzca przetargu ma dostarczyć niezbędny sprzęt i stworzyć odpowiednie systemy informatyczne do końca lutego przyszłego roku.

– Naszym zadaniem jest wdrożenie system e-usług na najwyższym poziomie. Ma on być zintegrowany z systemami, które już funkcjonują w urzędzie. Podejmujemy to wyzwanie. Mamy doświadczenie nie tylko dotyczące zagadnień typowo technicznych. Wśród naszych pracowników są też osoby, które pracowały w różnego typu urzędach i doskonale znają specyfikę ich pracy – mówi członek zarządu Sputnik Software Tomasz Maćkowiak.

W ramach projektu powstanie m.in. wirtualne biuro obsługi mieszkańca. – Każdy mieszkaniec będzie mógł na indywidualnym koncie sprawdzać swoje zobowiązania wobec gminy i drogą elektroniczną opłacać np. podatek od nieruchomości, od środków transportu lub płacić za odbiór odpadów. Bez wychodzenia z domu będzie też można składać deklaracje, wnioski i oświadczenia. Za pośrednictwem systemu będą także prowadzone zapisy na zajęcia w domach kultury: „Idalin′, „Borki′, „Amfiteatr′ oraz w „Łaźni′.