Nowy produkt Grupy Atende zabezpieczy karty płatnicze

4/11/2017

OmniChip z Grupy Atende to firma technologiczna, specjalizująca się w projektowaniu układów scalonych, posiadająca wieloletnie doświadczenie  w technologii NFC (Near Field Communication), wykorzystywanej m. in. w kartach płatniczych. Wykorzystując swoje unikatowe kompetencje, spółka zaprojektowała autorski układ scalony chroniący przed kradzieżą środków finansowych z kart płatniczych oraz danych z kart identyfikacyjnych i dostępowych.

W momencie, gdy podejmowana jest próba odczytu danych z karty zbliżeniowej, uaktywniony zostaje układ scalony, który generuje sekwencję zakłócającą odczyt, blokując tym samym dostęp do karty. Układ nie wymaga zasilania bateryjnego - energia konieczna do działania pozyskiwana jest z pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez czytnik kart. Autorski układ scalony pomyślnie przeszedł już testy produkcyjne. W ciągu dwóch miesięcy opracowana zostanie finalna karta wykorzystująca chip, której komercyjny debiut planowany jest za pół roku.

„Bardzo się cieszę, że zaprojektowaliśmy pierwszy, autorski układ scalony, który – jak nam się wydaje – powinien spotkać się z dużym zainteresowaniem klientów. Przechodzimy właśnie do kolejnej fazy wprowadzania produktu na rynek. Rozpoczynamy poszukiwanie partnera do szerokiej dystrybucji naszych kart wśród tych, którzy chcieliby mieć pewność, że dane z ich kart i środki finansowe na koncie są zawsze odpowiednio zabezpieczone,′ mówi Tomasz Pomorski, prezes OmniChip.

OmniChip to spółka zajmującą się projektowaniem układów scalonych wielkiej skali integracji. Celem firmy jest projektowanie i rozwój układów mikroprocesorowych znajdujących zastosowanie w monitorowaniu, zarządzaniu i optymalizacji wykorzystania energii.

Firma jest jednym z nielicznych podmiotów na rynku polskim działających w zakresie projektowania układów scalonych.