Milionowy kontrakt z Narodowym Bankiem Polskim

6/20/2017

Narodowy Bank Polski wybrał Atende S.A. jako najlepszego partnera w przetargu dotyczącym zakupu wsparcia producenta dla kluczowych urządzeń sieciowych. Wartość umowy to ponad 2,1 mln zł brutto.

NBP to najważniejsza instytucja finansowa w Polsce. Szczególnie istotne dla niej jest zachowanie ciągłości działania i bezawaryjne świadczenie usług wszystkim klientom. Wraz z rozwojem sieci, dodawaniem nowych procesów biznesowych oraz systemów i usług, konsekwencje oraz koszty ewentualnego przestoju w działaniu infrastruktury sieciowej znacznie rosną. Stąd NBP postawiło na gwarancję pełnej dostępności z zachowaniem maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

W ogłoszonym przetargu pn. „Cisco – rozszerzony serwis producenta′ za najlepszego partnera w zakresie bezpieczeństwa IT Narodowy Bank Polski wybrał Atende S.A. W ramach umowy Atende przez okres 36 miesięcy będzie świadczyć usługi serwisu SMARTnet dla wszystkich urządzeń sieciowych Cisco będących w posiadaniu klienta. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, już od kilkunastu lat Atende ma status Złotego Partnera Cisco.

Cisco SMARTnet to usługa przeznaczona dla klientów, którzy potrzebują pełnego wsparcia technicznego w utrzymaniu oprogramowania Cisco oraz gwarancji wymiany sprzętu w przypadku awarii w czasie określonym przez SLA (ang. Service Level Agreement). Dzięki tej usłudze klient zmniejszy ryzyko związane z błędami w oprogramowaniu i problemami z bezpieczeństwem, a także zwiększy ogólną sprawność operacji sieciowych i wydajność sieci.

Dodatkowo, Atende do usług SMARTnet dostarczy usługi Cisco Advanced Services, które pomogą NBP lepiej identyfikować zagrożenia sieciowe oraz pomogą wykrywać luki bezpieczeństwa w otoczeniu sieciowym, zarządzaniu siecią oraz w procesach operacyjnych.