Litewska Elgama wykorzysta oprogramowanie Phoenix Systems

10/12/2015

Należąca do Grupy Atende spółka Phoenix Systems, zajmująca się tworzeniem systemu operacyjnego (Phoenix-RTOS) dla Internetu Rzeczy, podpisała umowę z firmą Elgama Elektronika na wykorzystanie oprogramowania do urządzeń pomiarowych.

ELGAMA ELEKTRONIKA z siedzibą w Wilnie, jest wiodącym producentem liczników energii elektrycznej w krajach bałtyckich. Umowa pomiędzy stronami obejmuje licencję na wykorzystanie nowoczesnego oprogramowania Phoenix-PRIME w nowej linii inteligentnych urządzeń pomiarowych oraz w innych produktach przeznaczonych na rynek Smart Grid. Phoenix-PRIME to pierwsza na świecie, całkowicie programowa implementacja protokołu PRIME (ang. Powerline Intelligent Metering Evolution), który  gwarantuje skuteczność przesyłu danych za pośrednictwem linii energetycznych w inteligentnych systemach pomiarowych. Obecnie standard PRIME jest masowo wykorzystywany w nowoczesnych, inteligentnych licznikach energii w Hiszpanii, Brazylii, Australii, a także w Polsce.

- Umowa z litewską firmą Elgama Elektronika bardzo nas cieszy, bowiem potwierdza naszą pozycję jako dostawcy nowoczesnych rozwiązań dla Smart Grid . Nasze oprogramowanie obecnie stanowi kluczowy element Zestawów Koncentratorowo-Bilansujących, wdrażanych przez firmę Atende Software w Energa-Operator oraz projektowanego w Grupie Atende innowacyjnego inteligentnego licznika energii elektrycznej – powiedział Paweł Pisarczyk, prezes Phoenix Systems Sp. z o.o.