Już po raz 6. technologicznie wspieramy WOŚP!

1/9/2017

Od 25. lat Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy realizuje działania mające na celu niesienie pomocy najmłodszym, a od kilku lat również seniorom, w trosce o ich zdrowie i życie. W ubiegłym roku Fundacja zebrała rekordową kwotę ponad 44 mln zł!

Z dumą informujemy, że już kolejny rok z rzędu Atende S.A. wspiera swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem WOŚP, pełniąc rolę koordynatora prac IT związanych z Finałem. Po raz kolejny Atende dostarczy w pełni zwirtualizowane środowisko serwerowe (chmurę hybrydową) oraz środowisko sieciowe niezbędne do obsłużenia ogromnego ruchu na stronach Fundacji. Z naszych danych wynika, że wolumen ruchu w sieci zwiększa się z roku na rok średnio aż o 60%! Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku serwery obsłużyły 99 mln zapytań (HIT), co daje średnio ok. 1141 zapytań na sekundę, zaś w pikach nawet 6000 HIT/s. Cała infrastruktura została przygotowana do obsłużenia nawet 3000 zapytań, realizowanych przez pojedynczy serwer.

Atende dba nie tylko o zapewnienie ciągłości działania strony WWW, ale również o jej bezpieczeństwo. W tym celu wykorzystuje w pełni redundantną infrastrukturę sieciową z zabezpieczonym brzegiem sieci wysokowydajnymi urządzeniami NGF (Next Generation Firewall) oraz dedykowane systemy AntyDDoS i IPS. W 2015 r. skutecznie obroniono środowisko przed atakiem o wielkości 630 Mbps! Komplet usług dopełnia ciągły monitoring dostarczonego rozwiązania w trybie 24/7 przez tzw. Network Operation Center oraz wykwalifikowanych inżynierów wsparcia II i III linii.

W tym roku Atende zapewni 10-krotnie większą niż dotychczas przepustowość sieci szkieletowej w studio TV 10 Gbps (dotychczas było to 1 Gbps). Inżynierowie Atende ponadto dostarczą i podłączą innowacyjne rozwiązania z zakresu telefonii IP (Voice-over-IP).