Atende Software zwiększa udziały w OmniChip

3/5/2015

Spółka Atende Software, należąca do Grupy Atende, nabyła 40% udziałów w OmniChip sp. z o.o., zwiększając tym samym swoje zaangażowanie w spółce do 55%.  Domeną OmniChip jest projektowanie układów elektronicznych, w tym układów scalonych wielkiej skali integracji.

Spółka OmniChip powstała pod koniec 2013 roku i znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, specjalizuje się w oferowaniu usług projektowania układów mikroprocesorowych znajdujących zastosowanie m.in. w monitorowaniu, zarządzaniu oraz optymalizacji wykorzystania energii. Firma jest jednym z nielicznych podmiotów na polskim rynku, działających w zakresie projektowania układów mikroprocesorowych.

Koszt nabycia 40% udziałów OmniChip wyniósł 920 tys. zł. Wcześniej Atende Software posiadało już 15% udziałów spółki. Zwiększenie zaangażowania Atende Software w OmniChip jest zgodne ze strategią zakładającą objęcie pakietu kontrolnego w spółce w momencie komercjalizacji jej produktów. Nabycie to jest także zgodne ze strategią rozwoju Grupy Atende, zakładającej m.in. aktywny rozwój kompetencji w zakresie zaawansowanych technologii związanych między innymi z energetyką i „Internetem rzeczy′.

- Szybki rozwój firmy oraz dobra ocena perspektyw jej rozwoju, skłoniła nas do zakupu, poprzez Atende Software, pakietu większościowego udziałów w OmniChip. Kierowane przez Pawła Pisarczyka Atende Software, aktualnie posiada dwie spółki zależne Phoenix Systems i OmniChip. W jego laboratoriach powstają zaawansowane produkty na potrzeby głównie sektora energetycznego. Bardzo mnie cieszy fakt, że udaje nam się realizować nasze plany związane z wytwarzaniem  własnych produktów z najwyższej półki technologicznej i mam nadzieję, że już niedługo OmniChip  zaprezentuje swoje wysokie kompetencje znacząco kontrybuując do rozwoju tych produktów – powiedział Roman Szwed, prezes Atende S.A.