Atende Software i Andra dostarczą ZKB dla Energa-Operator

6/15/2015

Atende Software, spółka z Grupy Atende, działając w konsorcjum, którego liderem jest ANDRA Sp. z o.o., podpisała umowę na dostawę 6,6 tys. zestawów koncentratorowo-bilansujących (ZKB) dla ENERGA-Operator.

Przedmiotem przetargu była dostawa 6,6 tys. sztuk ZKB o wartości ponad 9,9 mln zł brutto. Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm: ANDRA i Atende Software. Pierwsza z nich będzie odpowiadać za produkcję urządzeń, a druga za dostarczenie kompletnego projektu urządzenia oraz oprogramowania. Urządzenie opracowane zostało od podstaw w Polsce w oparciu o autorską implementację standardu PRIME. Ciężar realizacji funkcjonalności urządzenia przeniesiony został na oprogramowanie, co stanowi innowację w skali Europy i zapewnia rzeczywistą interoperacyjność w zakresie urządzeń pomiarowych oraz protokołów komunikacji.

ANDRA to dostawca rozwiązań transmisyjnych wykorzystywanych w systemach AMI, m.in. przez Energa-Operator. Firma ta posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, produkcji i wdrażaniu rozwiązań dedykowanych dla klientów energetycznych. Z kolei nasza spółka zależna - Atende Software - oferuje autorskie rozwiązania sprzętowo-programowe dla inteligentnych sieci energetycznych (Smart Grid). Dzięki współpracy z Energa-Operator przy pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej wdrożeniu Smart Grid, firma stworzyła unikalne na świecie rozwiązania technologiczne.