Atende partnerem konferencji Państwo 2.0

2/3/2017

W dniach 2-3 marca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji Państwo 2.0, wydarzenia promującego temat cyfryzacji współczesnych państw, z naciskiem na Polskę.

Nadchodzące wydarzenie poruszy temat wprowadzanych zmian w informatyzacji państwa, strategii do 2020 r. oraz najważniejszych rządowych projektów IT, które będą stanowić podstawę do stworzenia i popularyzacji e-usług publicznych. Dodatkowo prelegenci skupią się na zastosowaniach technologii informatycznych w sektorach, których kierunki rozwoju są powiązane z polityką państwa, m.in. energetyka, przemysł obronny oraz zdrowie.

Z ramienia Atende będziemy mieć okazję posłuchać wystąpienia Roberta Ślaskiego, Głównego Konsultanta ds. Sieci, który opowie o tzw. kompleksowym bezpieczeństwie. Jak zauważa Robert, wiele organizacji wdrażając firewall na styku z Internetem czuje się zabezpieczona przed zagrożeniami płynącymi ze świata. Podczas prezentacji zwróci jednak uwagę, jak złudne poczucie bezpieczeństwa oferuje klasyczny firewall oraz pokaże różne wektory ataków mogące skutkować przejęciem danych w hipotetycznych instytucjach państwowych.