Atende Mecenasem konferencji Państwo 2.0.

2/5/2019

W dniach 28  lutego - 1 marca w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji Państwo 2.0., która od 9 lat skupia osoby odpowiedzialne za IT na szczeblu centralnym.

Nadchodzące wydarzenie poruszy tematykę priorytetów cyfrowych administracji centralnej na najbliższe lata, statusu prac nad najważniejszymi rządowymi projektami IT oraz technologicznych zagadnień, których znaczenie dla rozwoju cyfrowego państwa w ostatnich latach znacząco rośnie.

W pierwszym dniu konferencji Jakub Jagielak, Dyrektor ds. rozwoju cyberbezpieczeństwa w Atende S.A., opowie o tym jak skokowo podnieść poziom bezpieczeństwa w organizacji.

Poniżej opis wystąpienia:

W czasie, gdy na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań do ochrony systemów informatycznych, wybór konkretnego rozwiązania nie jest prosty. Ważna jest także relacja pomiędzy złożonością danego systemu, a jego skutecznością. Warto przy tym skupić się na czterech obszarach kluczowych dla zapewnienia bezpieczeństwa organizacji na najwyższym poziomie:

Systemy prewencyjne (ochrona brzegu sieci, ochrona stacji końcowych i użytkowników);

Detekcja incydentów (kolekcja logów i korelacja zdarzeń);

Reakcja na incydenty;

Wrażliwe dane (anonimizacja, szyfrowanie, ochrona baz danych). 

Czy osiągnięcie znaczącego wzrostu poziomu bezpieczeństwa w organizacji może być zależne tylko od jednego komponentu? Co zrobić, aby cały system bezpieczeństwa był spójny i skuteczny? Jaka jest relacja pomiędzy skutecznością systemu bezpieczeństwa, a zachowaniem użytkowników systemów informatycznych?

Zapraszamy do wysłuchania prezentacji i odwiedzin naszego stoiska.

Zarejestruj się już dziś