Grupa Kapitałowa Atende

Grupa Kapitałowa Atende powstała 25 kwietnia 2012 r., gdy Krajowy Rejestr Sądowy zarejestrował połączenie ze spółką Atende (wcześniej ATM Systemy Informatyczne) wydzielonej z ATM S.A. zorganizowanej części przedsiębiorstwa związanej z działalnością integratorską, w skład której wchodziły udziały spółek ATM Software (obecnie Atende Software), Sputnik Software (27 grudnia 2019 r. Atende zawarło ze spółką STGE umowę sprzedaży 60% udziałów w spółce Sputnik Software) i Impulsy (obecnie Atende Medica). W II połowie 2013 r. Grupa powiększyła się o spółki Phoenix Systems oraz OmniChip, zaś na początku 2014 r. nabyta została nabyta spółka TrustIT. Od końca 2015 r. w skład Grupy Atende wchodzi spółka Energy Data Lab, a od początku 2017 r. A2 Customer Care. Dzięki spółkom zależnym znacznie wzrósł portfel oferowanych produktów i usług, w tym zakres oferty wyspecjalizowanej pod kątem poszczególnych sektorów rynku.

Grupa Kapitałowa

ATENDE S.A.

Atende to jedna z czołowych grup kapitałowych w branży IT w Polsce.

27 lat temu podłączyliśmy pierwsze polskie firmy do Internetu. Od tego czasu codziennie budujemy sukces naszych klientów w oparciu o najnowsze i zaawansowane rozwiązania informatyczne z zakresu infrastruktury IT oraz innowacyjnego oprogramowania. Specjalizujemy się w integracji teleinformatycznej, łącząc ofertę światowej klasy dostawców. Budujemy najnowocześniejsze sieci komputerowe i centra danych. Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Co raz ważniejszą częścią naszej działalności biznesowej stanowią usługi w modelu cloud oraz managed services.

Chętnie angażujemy się w trudne i technologicznie złożone projekty. Odegraliśmy kluczową rolę w transformacji telekomunikacyjnej w Polsce, jaką była przemiana transmisji z głosu na dane, a następnie rozwój sieci 3G i 4G. Jako Grupa Kapitałowa konsolidująca osiem spółek, dostarczamy systemy IT dla najważniejszych segmentów rynku: operatorów telekomunikacyjnych, energetyki, administracji publicznej, mediów, sektora finansowego i służby zdrowia.

Roman Szwed
Roman Szwed
Roman Szwed
Roman Szwed
Roman Szwed
Roman Szwed
Roman Szwed