Studenci z UW najlepsi na zawodach CERC 2017

11/21/2017

Drużyna studentów informatyki z UW zdobyła tytuł mistrza Europy w zawodach w programowaniu zespołowym na Uniwersytecie w Zagrzebiu. W pierwszej ósemce było aż pięć zespołów z UW. Turniej był jednocześnie eliminacjami do światowych mistrzostw akademickich ACM International Collegiate Programming Contest World Finals, które odbędą się w kwietniu w Pekinie.

19 listopada w XXIII Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (Central Europe Regional Contest) w Zagrzebiu wzięło udział 62 drużyn z najlepszych uczelni informatycznych Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowało sześć trzyosobowych zespołów studenckich. Organizatorzy przygotowali 12 oryginalnych i bardzo trudnych zadań.

Mistrzostwo w znakomitym stylu wywalczyła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Kamil Dębowski, Mateusz Radecki oraz Marek Sommer, broniąc tytułu zdobytego w zeszłym roku przez inną drużynę UW. Mistrzowie wygrali zdecydowanie, rozwiązując jako jedyni 10 zadań. Będą reprezentować Uniwersytet w finałach światowych.

Sponsorem reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego podczas CERC 2017 był PKO Bank Polski oraz firma Atende.