Grupa kapitałowa Atende

Atende to jedna z czołowych grup kapitałowych
w branży IT w Polsce

Atende to jedna z czołowych grup kapitałowych w branży IT w Polsce.

30 lat temu
podłączyliśmy pierwsze polskie firmy do Internetu, a dziś wspieramy klientów w cyfrowej transformacji w oparciu o innowacyjne portfolio usług, oprogramowania oraz rozwiązań infrastrukturalnych.

Specjalizujemy się w realizacji technologicznie złożonych projektów integracji teleinformatycznej, łącząc ofertę światowej klasy dostawców i własnych usług. Projektujemy i budujemy nowoczesne sieci komputerowe i centra danych, dbając o najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa. Odegraliśmy kluczową rolę w transformacji telekomunikacyjnej w Polsce, jaką była przemiana transmisji z głosu na dane, a następnie rozwój sieci 3G i 4G. Dzisiaj wspieramy klientów w przygotowaniu do nadchodzącej rewolucji 5G. Klienci cenią nas za unikalne kompetencje w obszarze realizacji skomplikowanych projektów, migracji do chmury oraz digitalizacji trwałego nośnika.

Jako Grupa Kapitałowa konsolidująca siedem spółek oferujemy innowacyjny software, który wspiera dynamiczny rozwój przedsiębiorstw. Integrujemy oprogramowanie od czołowych światowych dostawców (m.in. SAP, Microsoft, Netscout, Cisco) a także autorskie rozwiązania programistyczne oparte na innowacyjnych technologiach: sztucznej inteligencji, internecie rzeczy, blockchain i 5G.

Świadczymy zaawansowane usługi integracji, ochrony, obsługi i serwisu infrastruktury ICT, a także wsparcia IT dla użytkowników końcowych. Jako jeden z nielicznych podmiotów na rynku oferujemy własny system operacyjny czasu rzeczywistego (Phoenix-RTOS), projektujemy dedykowane układy scalone i urządzenia przemysłu 4.0.

Poznaj bliżej nasze spółki z grupy
Atende Industries
A2
OmniChip
Phoenix Systems