Profesjonalne wsparcie w zarządzaniu IT

Gwarantujemy bezpieczeństwo i ciągłość działania IT łącząc wiedzę i doświadczenie najlepszych inżynierów z elastycznym podejściem do potrzeb klientów

 

 

Usługi IT

Transformacja cyfrowa powoduje, że kluczowe procesy biznesowe coraz częściej realizowane są dzięki zaawansowanym usługom opartym o technologie informatyczne. Zapewnienie ciągłości działania biznesu to podstawowe i największe wyzwanie stojące współcześnie przed zespołami IT. Przerwy w działaniu systemów informatycznych uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizacji oraz mogą być przyczyną znacznych strat finansowych i wizerunkowych. Rosną oczekiwania zarządów firm związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i ciągłości działania systemów i procesów informatycznych oraz obsługą informatyczną na odpowiednio wysokim poziomie.

Audyt informatyczny (audyt IT), czyli pierwszy krok do sukcesu

Każdy nasz projekt rozpoczynamy od szczegółowej analizy potrzeb klientów i dopasowania możliwych wariantów rozwiązań. W naszym przekonaniu kluczowym czynnikiem powodzenia wdrożenia jest odpowiedni plan działania, dobór właściwego rozwiązania z uwzględnieniem oczekiwań klientów. Oferujemy również audyty informatyczne dla firm, które chcą ulepszyć swoje IT oraz zwiększyć bezpieczeństwo informatyczne. Oferowany przez nas audyt może obejmować różne obszary IT, począwszy od audytu systemów IT, poprzez audyt sieci oraz jej wydajności i kończąc na audycie bezpieczeństwa IT.

Podczas analizy weryfikujemy sposoby wykorzystania zasobów informatycznych, ponadto zwracamy szczególną uwagę na istniejące w firmie zabezpieczenia i obowiązujące procedury bezpieczeństwa. W trakcie audytu nasi eksperci przeprowadzają szereg nieinwazyjnych testów, które mają na celu rozpoznanie obszarów wymagających ewentualnej poprawy. Po skończonym audycie nasz zespół wykwalifikowanych inżynierów przygotowuje szczegółową dokumentację, uwzględniającą rekomendację właściwego rozwiązania oraz projekt wdrożenia. Projekty realizujemy w oparciu o najwyższe standardy, stawiając sobie za cel satysfakcję klienta. Dzięki oddziałom firmy zlokalizowanym w największych miastach polskich (Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice) mamy możliwość oferowania naszego audytu na terenie całego kraju.

Smart Monitoring – autorskie rozwiązanie Atende do monitorowania usług IT

Kluczowe dla biznesu aplikacje mogą nie działać optymalnie z wielu powodów: braku mocy obliczeniowej, źle skonfigurowanego oprogramowania, błędnej konfiguracji sieci lub innych wewnętrznych lub zewnętrznych czynników. Ważne jest to, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów oraz im zapobiec, a w przypadku nagłych awarii – natychmiast zdiagnozować przyczynę i jak najszybciej rozwiązać problem.

Smart Monitoring to autorska usługa Atende polegająca na całodobowym monitorowaniu infrastruktury informatycznej i aplikacji połączona z systemem reakcji na występujące zdarzenia. Celem nadrzędnym usługi jest zapewnienie ciągłości działania biznesu. Kluczowa kwestia to zapewnienie aktualnej informacji o stanie systemów organizacji poprzez ich stałe monitorowanie oraz natychmiastową reakcję na niepożądane zjawiska. Dowiedz się więcej o naszym rozwiązaniu Smart Monitoring!

Chmura i usługi chmurowe

Świadczymy nowoczesne i bezpieczne usługi cloud, w połączeniu z kompleksowym katalogiem usług wdrożeniowych i utrzymaniowych. W ramach oferowanych usług tworzymy m.in. środowiska hybrydowe, umożliwiające korzystanie z nieograniczonych zasobów chmury publicznej oraz elastyczności chmury lokalnej. Posiadamy w ofercie także chmurę prywatną - Atende Business Cloud, rozwiązanie dla firm, które oczekują wysokiej mocy i dostępności zasobów cloudowych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Nasza chmura obsługiwana jest przez najbardziej doświadczonych inżynierów w Polsce, którzy na bieżąco reagują na konkretne potrzeby klientów. Dane w Atende Business Cloud są przechowywane oraz przetwarzane tylko i wyłącznie na terenie kraju. Decydując się na Atende Business Cloud nasi klienci zyskują gwarancję nieprzerwanego działania usługi, stały monitoring 24/7 oraz pewność w zakresie bezpieczeństwa danych. Poznaj naszą ofertę w zakresie chmury i usług chmurowych!

Usługi serwisowe, czyli wsparcie techniczne na najwyższym poziomie

Oferujemy wysokiej klasy usługi serwisowe, które zapewniają sprawne funkcjonowanie urządzeń informatycznych. W ramach usług serwisowych diagnozujemy awarie sprzętowe i zapewniamy wymianę zepsutych urządzeń w ramach gwarantowanego czasu naprawy. Będąc partnerem wiodących producentów informatycznych, tj. Cisco, Dell, VMware, F5, IBM, HPE, Lenovo, Infoblox, Hitachi Vantara, mamy dostęp do szerokiej oferty produktów i usług. Możemy zaoferować naszym klientom pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu i oprogramowania, dopasowanego do różnych wymagań. Świadczymy również usługi zdalnego wsparcia technicznego w zakresie funkcjonowania urządzeń i oprogramowania. W ramach usług serwisowych oferujemy również dostęp do poprawek i nowych wersji oprogramowania oraz systematyczne aktualizacje urządzeń.

Obszary wsparcia serwisowego:

 • Serwery
 • Macierze
 • Urządzenia sieciowe
 • Data Center
 • Bezpieczeństwo
 • Agregaty prądotwórcze
 • UPSy

Outsourcing IT (obsługa informatyczna firm)

Oferowane przez nas usługi outsourcingu IT umożliwiają zapewnienie ciągłości działania procesów i systemów informatycznych na najwyższym poziomie. Wyspecjalizowane zespoły inżynierskie Atende pomagają w administrowaniu częścią lub całością środowiska IT w sposób elastyczny i dostosowany do potrzeb biznesowych klienta, tak aby mógł skupić się na rozwoju swojego biznesu.

Outsourcing IT, to doskonałe rozwiązanie dla firm o każdej wielkości, które borykają się z koniecznością utrzymywania niskich kosztów, przy jednoczesnej potrzebie dostępu do najnowszych technologii. Oferta outsourcingu IT obejmuje szeroki wachlarz usług i to klient decyduje w jakim zakresie oraz w jakim obszarze skorzysta ze wsparcia. Skorzystaj z naszej oferty outsourcingu IT, konsultingu IT lub bodyleasingu bez względu na lokalizację swojej firmy.

Nasza oferta obejmuje usługi outsourcingu IT w obszarach:

 • SIEĆ – projektowanie i zarządzanie sieciami LAN / WAN / WLAN, zarządzanie zaawansowanymi usługami sieciowymi
 • SYSTEMY – administracja systemami, hosting, kolokacja, utrzymywanie systemów, integracja systemowa, wdrażanie nowych systemów, migracje do nowego środowiska, poprawa dostępności systemów
 • BACKUP | DRC – zapewnienie bezpieczeństwa danych, tworzenie kopii zapasowych, archiwizacja danych
 • INFRASTRUKTURA – wsparcie w administrowaniu wybraną częścią lub całością infrastruktury IT, wymiana infrastruktury IT, dostawa sprzętu lub oprogramowania
 • CLOUD COMPUTIING – hosting i zarządzanie usługami w chmurze, wdrożenie chmury prywatnej
 • BEZPIECZEŃSTWO – zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego
 • BODYLEASING – outsourcing zasobów ludzkich w obszarze IT na terenie całej Polski (Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Mysłowice)
 • MONITORING – stały monitoring IT w połączeniu z pomiarem jakości świadczonych usług IT oraz odpowiednim systemem reagowania

Korzyści outsourcingu IT

 • stały dostęp do wykwalifikowanej kadry specjalistów, know-how i nowoczesnych technologii
 • obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem i zatrudnianiem pracowników
 • oszczędność czasu i skrócenie czasu przestojów
 • nowe procedury i lepsze standardy
 • zwiększenie niezawodności usług IT
 • lepsza ochrona danych w oparciu o najlepsze praktyki branżowe
 • lepsze dostosowanie IT do wymagań biznesu

Dlaczego Atende?

 • Ponad 25 lat doświadczenia w projektach dla najbardziej wymagających klientów
 • Dedykowany zespół do opieki nad umowami serwisowymi i utrzymaniowymi
 • Wsparcie na terenie całego kraju szeroki zakres wspieranych usług i technologii
 • Szeroki zakres wspieranych usług i technologii
 • Obsługa 24x7x365
 • Najwyższej klasy specjaliści i certyfikowani inżynierowie
  • Wdrożony certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem informacji zgodny z ISO 27001
  • Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego Pierwszego (TAJNE) i Drugiego Stopnia (EU SECRET I NATO SECRET)
  • Zespół inżynierów z poświadczeniami bezpieczeństwa do klauzuli TAJNE, EU SECRET, NATO SECRET
  • Wdrożony certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001 oraz wymaganiami AQUAP 2110 w zakresie obejmującym:
   • zmniejszenie liczby awarii i przestojów stały dostęp do aktualnej informacji o stanie monitorowanego środowiska skrócenie czasu reakcji na występujące zdarzenia procedury reakcji dopasowane do wymagań klienta zwiększenie dostępności systemów IT więcej informacji;
   • sprzedaż, doradztwo, projektowanie, audyty, dostawy, instalacje, wdrożenia, integrację, serwis, konserwację, naprawy, wsparcie techniczne, eksploatację i outsourcing w wymienionych dziedzinach.

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!