Praca zdalna od zaraz!

Technologie komunikacji zintegrowanej poprawiają wydajność pracowników, umożliwiając organizację spotkań w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie

 

 

Rozwiązania Webex i praca zdalna

W środowiskach projektowych, gdzie członkowie zespołu pracującego nad danym zagadnieniem są rozproszeni geograficznie, kluczowe staje się zapewnienie narzędzi ułatwiających wymianę informacji. Rozwiązania chmurowe z rodziny Cisco Webex doskonale spełniają to zadanie. Są dostępne zawsze, wszędzie, na dowolnym urządzeniu. Wystarczy dostęp do Internetu poprzez komputer, tablet lub smartfon. Proponujemy zestaw usług, które pozwalają na błyskawiczne uruchomienie bezpiecznej pracy zdalnej na każdym urządzeniu dla pracowników Twojej organizacji. Usługę uruchomimy w ciągu jednego dnia [24h]

Cisco Webex Meetings

Cisco Webex Meetings to wiodąca na rynku aplikacja skupiająca się na jak najlepszym doświadczeniu użytkownika podczas spotkań wideokonferencyjnych, gdzie współdzielone są treści multimedialne (prezentacje, arkusze, dokumenty). Rozwiązanie doskonale integruje się z systemami Cisco Telepresence.

 • Od 21 lat na pierwszej pozycji w rankingu Gartnera w zakresie rozwiązań do spotkań online
 • 25 jednoczesnych kanałów wideo i do 1000 uczestników (z funkcją automatycznego wyciszenia uczestników)
 • Wysoka jakość transmisji, minimalna latencja / opóźnienie głosu i wideo
 • Pełne szyfrowanie transmisji i dzielonych treści (end-to-end)
 • Dostęp z dowolnego urządzenia

Cisco Webex Teams

Webex Teams to wiodąca aplikacja do grupowej pracy zespołowej, platforma do czatu, współdzielenia plików i dokumentów oraz spotkań wideo. Opiera się o koncepcję "persistent chat", dzięki czemu cała historia pracy jest zawsze dostępna. To ważne w przypadku, gdy do zespołu dołączają nowe osoby.

 • Czat w podzespołach projektowych
 • Intuicyjne funkcjonalności współdzielenia i udostępniania prezentacji, aplikacji i plików
 • Pełne szyfrowanie współdzielonych treści
 • Dostęp z dowolnego urządzenia
 • Wirtualna tablica

Cisco Webex Hybrid Services

Cisco Webex Hybrid Services to rozwiązanie pozwalające na połączenie rozwiązań chmurowych (np. Webex) z rozwiązaniami instalowanymi lokalnie. Dzięki temu zyskujemy możliwości takie jak:

 • Planowanie spotkań Webex za pomocą kalendarza Outlook
 • Logowanie się do usług chmurowych za pomocą tego samego hasła jakie jest wykorzystywane do zalogowania się do komputera
 • Synchronizacja kalendarza urządzeń Telepresence z Webex co powoduje, że dołączenie do spotkania z sali wideo odbywa się za kliknięciem przycisku "Dołącz" na terminalu wideo
 • Wymiana wiadomości czat pomiędzy komunikatorem chmurowym (Webex Teams) oraz komunikatorem lokalnym (Cisco Jabber) przy użyciu jednej, ulubionej aplikacji przez użytkownika (który nie musi weryfikować jakiej aplikacji używa adresat wiadomości)

Zdalny dostęp do zasobów organizacji poprzez VPNaaS

Zapewniamy zdalny dostęp pracowników do zasobów IT poprzez tunel VPN dzięki zastosowaniu sieci SSL-VPN i połączeniu typu IPSec z infrastrukturą organizacji.

 • Jednoczesny, bezpieczny i zarządzany przez naszych specjalistów dla kilkuset użytkowników jednocześnie
 • Model pay-as-you-go, bez zbędnych inwestycji w „twarde” IT
 • Możliwość wdrożenia zupełnie nowego systemu, jak i rozbudowy systemu istniejącego
 • Ciągłość działania dzięki aktywnemu monitorowaniu działania usługi przez 24 h
 • Uruchomienie zdalne w ciągu jednego dnia

Zdalny dostęp do komputera poprzez www

Oferujemy bezpieczny, zdalny dostęp do zasobów IT Twojej organizacji na każdym urządzeniu, z poziomu przeglądarki www.

 • Bezpieczny dostęp z dowolnego urządzenia (laptop, prywatny PC, tablet, etc.)
 • Korzystanie z tych samych narzędzi i aplikacji, co w biurze
 • Bez konieczności instalacji oprogramowania przez użytkowników
 • Szybka implementacja i niewielkie zmiany w istniejącej infrastrukturze
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa (wszystkie dane przechowywane i przetwarzane w Data Center organizacji)

Bezpieczeństwo pracy zdalnej

Zapewniamy bezpieczeństwo danych firmowych oraz użytkowników w sieci.

 • Ochrona komputerów przed malware, ransomware oraz kontrola wykorzystania Internetu przez pracowników
 • Bezpieczny komputer pracownika
 • Mechanizm podwójnego uwierzytelniania
 • Wirtualny firewall
 • Blokowanie niechcianych treści na poziomie DNS
 • Szkolenia „Security Awareness” - zbiór zasad, najlepszych praktyk wraz z identyfikacją źródeł zagrożeń

Zdalne wsparcie IT dla użytkowników

Oferujemy wsparcie IT dla systemów IT organizacji oraz pracowników pracujących zdalnie

 • Zdalna pomoc w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowej nawet w ciągu 1 godziny
 • Znaczące obniżenie kosztów obsługi typu „HelpDesk”
 • Zespół pasjonatów z wieloletnim doświadczeniem i umiejętności poświadczone certyfikatam
 • Dział Obsługi Klienta pracujący non-stop (przywrócenie działania systemu w ciągu 4 godzin w dni robocze oraz w ciągu 8 godzin w dni wolne od pracy)
 • Zapewnienie bezpieczeństwa danych klienta
 • Pełne wdrożenie i wsparcie techniczne dla pakietu G Suite oraz Microsoft O365

Wideokonferencje & Unified Communications

Komunikacja elektroniczna odgrywa co raz większą rolę w naszym życiu. Coraz częściej jej nieodzownym elementem jest wideo, a także współdzielenie treści. Przy wyborze odpowiednich rozwiązań związanych z komunikacją w biurze, kluczową funkcjonalnością jest ich mobilność. Trend ten jest naturalnym kierunkiem wynikającym ze zmian w sposobie naszej pracy, potrzebie maksymalizacji wydajności, w tym ograniczeniu kosztów i czasu podróży. Dostępna technologia stara się upodobnić nasze spotkania i rozmowy „na odległość” do bezpośredniej komunikacji osobistej. Jest to szczególnie istotne, ponieważ według specjalistów od komunikacji interpersonalnej i społecznej aż 70% przekazu wypływa z komunikacji niewerbalnej!

Wydajne, zwirtualizowane platformy sprzętowe oraz szybkie sieci szerokopasmowe pozwalają na przesyłanie w czasie rzeczywistym dźwięku i obrazu o bardzo wysokiej jakości (FullHD/4K). Nie ma przy tym konieczności ponoszenia dużych inwestycji związanych z zakupem systemu - duża część rozwiązań dostępna jest jako usługa chmurowa. Systemy nazywane dziś systemami zunifikowanej komunikacji (ang. Unified Communications - UC) są na stałe wpisane w kluczowe biznesowe potrzeby nowoczesnego przedsiębiorstwa.

Atende specjalizuje się w integracji rozwiązań z obszaru UC - od telefonii IP poprzez rozwiązania wideokonferencyjne, komunikatory po Contact Center i systemy nagrywania rozmów. Jako jeden z nielicznych partnerów Cisco, zatrudniający ponad 200 pracowników w kilku oddziałach w Polsce, na własne potrzeby korzystamy z większości produktów z portfolio Unified Communications, a więc doskonale znamy produkty, które wdrażamy. Doświadczenie z codziennej eksploatacji pozwala nam zwracać uwagę na wiele niuansów związanych z ergonomią rozwiązania, co doceniają nasi klienci.

Telefonia IP

Telefonia IP to element podstawowy instalowanych lokalnie systemów Cisco Unified Communications. Cisco Unified Communications Manager to obowiązkowy komponent, który można w łatwy sposób uzupełniać o kolejne urządzenia, aplikacje i funkcjonalności. Cisco Unified Communications Manager pozwala na zapewnienie podstawowej komunikacji za pomocą telefonów IP i/lub aplikacji na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Komunikacja może odbywać się kanałem głosowym lub kanałem wideo. Styk ze światem klasycznej telefonii publicznej zapewniany jest za pomocą dedykowanych urządzeń posiadających interfejsy ISDN lub obsługujących łącza telekomunikacyjne w standardzie SIP/H323. Połączenia audio i wideo mogą być realizowane również przez sieć Internet za pomocą protokołów SIP/H323.

Wideokomunikacja - Cisco Telepresence

Cisco Telepresence to połączenie aplikacji i serwerów oraz wysokiej klasy terminali w celu realizacji wideokonferencji. Właściwe zaprojektowanie sali konferencyjnej ma kluczowe znacznie dla uczestników spotkań. Ważne aspekty to: odpowiedni montaż kamer, dobór i montaż mikrofonów czy instalacja odpowiedniego oświetlenia. Osobnym, ważnym elementem jest integracja rozwiązań Telepresence z elementami AV (Audio Video), czyli możliwość sterowania źródłami prezentacji, projektorami, monitorami itp. Systemy Telepresence mogą być zintegrowane z systemami budynkowymi i sterować oświetleniem (np. automatyczne przyciemnienie w przypadku włączenia projektora), klimatyzacją, żaluzjami itp. Idea przyświecająca integracjom to prostota i jeden, wspólny punkt sterowania systemami sali konferencyjnej.

Nagrywanie rozmów

Niemal każdy system Contact Center wymaga nagrywania rozmów prowadzonych przez konsultantów. Często są to wymagania prawne. Atende posiada doświadczenie i od lat w tym celu wykorzystuje oprogramowanie QM Suite (dawniej CallREC) firmy ZOOM International. Oprogramowanie może nagrywać rozmowy różnych systemów telefonicznych, w tym Cisco, Avaya, Genesys czy Microsoft Skype for Business. Dodatkowe moduły mogą dodać funkcje takie jak analiza nagrań pod kątem określonych słów (speech analytics) czy wspomaganie planowania pracy contact center (workforce management).

Sztuka Integracji

Technologia wspomagana przez kreatywność i pomysłowość pozwala na ciekawe rozwiązania różnych problemów z jakimi spotykają się przedsiębiorstwa.

Ciekawe integracje jakie wykonaliśmy obejmują:

Domofony firmy 2N Domofony stanowią element systemu telefonii IP. Za pomocą protokołu SIP i sieci LAN połączenia z domofonu trafiają bezpośrednio na telefon IP np. na recepcji budynku. Dzięki temu recepcja widzi z kim rozmawia i za pomocą jednego przycisku na telefonie IP może otworzyć drzwi lub szlaban. Nie ma potrzeby budowy osobnego systemu domofonów i instalowania dodatkowych urządzeń na stanowisku recepcjonisty.

Intelix AppPack Aplikacje polskiej firmy Intelix uzupełniają funkcjonalność o elementy takie jak system bilingowy czy system powiadomień grupowych (paging). Powiadomienia grupowe mogą być wykorzystywane np. w przypadku ewakuacji budynku. Telefony IP zamieniają się wtedy w urządzenia informujące o niebezpieczeństwie poprzez komunikaty głosowe automatycznie odtwarzane przez zestaw głośnomówiący oraz stosowną informację na wyświetlaczu telefonu IP.

TiM Provisioning firmy Aspiria W przypadku dużych systemów obejmujących kilka czy kilkanaście tysięcy użytkowników, codzienne czynności związane z utrzymaniem systemu jak np. dodawanie i usuwanie telefonów mogą być czasochłonne. Oprogramowanie TiM jest pośrednikiem między katalogiem AD/LDAP a systemem telefonicznym. Śledząc zmiany w kontach użytkowników potrafi w pełni automatycznie dokonywać odpowiednich zmian systemie telefonicznym opartym o Cisco Unified Communications Manager. Dzięki temu administratorzy nie zajmują się nużącą i powtarzalną pracą związaną z aktualizacją listy skonfigurowanych telefonów tylko mogą zająć się strategią rozwoju systemu i uruchamianiem nowych funkcjonalności.

Contact Center

Sprawna obsługa klientów poprzez dedykowane systemy komunikacyjne pozwala na zwiększenie sprzedaży i zadowolenia klientów. Systemy Contact Center pomagają zautomatyzować wiele interakcji klient-dostawca. Pozwalają także dostawcy spersonalizować kontakt z klientem poprzez integrację systemu Contact Center z systemami CRM, czy innymi systemami gromadzącymi historię współpracy. Dostępne kanały komunikacji obejmują połączenia telefoniczne, czat oraz e-mail. Contact Center Express może pracować dwukierunkowo, z jednej strony obsługując zgłaszających się klientów, z drugiej automatyzować działania marketingowe poprzez tzw. kampanie wychodzące.

CASE STUDY: DOUBLETREE by HILTON

Kompleksowo wdrożyliśmy jednolitą komunikację (Unified Communications), która integruje wszystkie środki komunikacji w obiekcie – czat, telefonię oraz wideo rozmowy.

Otwórz

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!