25 lat doświadczenia w integracji sieciowej

Atende jest wiodącym integratorem sieci i systemów IT w Polsce

 

Integracja systemów IT

 

Projektując i budując infrastrukturę dla klienta dobieramy rozwiązania w zakresie integracji systemów IT w taki sposób, by zagwarantować najwyższą możliwą wydajność, niezawodność i bezpieczną komunikację.

Specjalizujemy się w projektach wymagających najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Nasi inżynierowie mają unikalne w Polsce kompetencje w realizacji projektów w przedsiębiorstwach i instytucjach, w których niezbędne jest posiadanie poświadczeń dostępu do informacji niejawnych.


Co robimy?

Zdjęcie

Wirtualizacja

Współpracując od kilkunastu lat z wiodącymi dostawcami oferujemy projekty migracji heterogenicznych środowisk IT do najwyższej klasy skonsolidowanego, zunifikowanego środowiska wirtualnego. Środowisko wirtualne wspiera efektywność oraz ogranicza koszty pracy IT. Uzyskana elastyczność pozwala na m.in. zredukować liczbę niezbędnych serwerów fizycznych oraz łatwiej wprowadzać nowe zmiany do środowiska produkcyjnego.

Zdjęcie

Storage

Integrujemy macierze dyskowe dostosowane do potrzeb klienta celem zapewnienie odpowiedniej dla danej organizacji wydajności transmisji danych, poziomu ich zabezpieczenia oraz liczby operacji. Standardem stają się mechanizmy, posiadające macierze dyskowe, takie jak: deduplikacja, kompresja, kopie migawkowego czy replikacja.

Zdjęcie

Backup

Jedną z kluczowych dziedzin związanych z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w organizacji i ciągłości działania aplikacji krytycznych jest backup. Stale rosnąca ilość danych w organizacjach jest dużym wyzwaniem. Ich utrata może być poważną przeszkodą w bieżącej działalności przedsiębiorstwa, a w skrajnych przypadkach - może stanowić o jej istnieniu.

 

Zdjęcie

Infrastruktura konwergentna

Dostarczamy zintegrowane platformy sieciowo-systemowe do budowania chmury prywatnej.

Vblock: pierwsze tak duże wdrożenie w Polsce

Spółka Atende dostarczyła systemy Vblock dla dwóch lokalizacji centrów przetwarzania resortu obrony narodowej. Było to pierwsze w Polsce wdrożenie tego rozwiązania na tak dużą skalę.

Systemy Vblock od VCE to zaprojektowana i przetestowana architektura wysokiej dostępności środowiska wirtualnego w ramach nowej generacji centrów danych opartych o konwergentną infrastrukturę najlepsze w swojej klasie technologie obliczeniowe, sieciowe i pamięć masową od liderów branży (Cisco, EMC i VMware). Dzięki temu systemy Vblock upraszczają wszystkie aspekty IT. Zapewniają dynamiczną pulę zasobów, które mogą być inteligentnie zarządzane, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom czy możliwościom biznesowym.

Case study OST 112

Zbudowaliśmy Ogólnopolską Sieć Teleinformatyczną na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112). To największy projekt teleinformatyczny dla sektora publicznego, zrealizowany o czasie i w założonym budżecie. Stworzona została nowoczesna, wielousługowa sieć klasy operatorskiej, zdolna do przesyłania danych, głosu i obrazu, łącząca ponad 900 lokalizacji.

Otwórz

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!