30 lat doświadczenia w integracji systemów IT

Atende jest wiodącym integratorem sieci i systemów IT w Polsce

 

 

Integracja systemów IT

Projektując i budując infrastrukturę dla klienta dobieramy rozwiązania w zakresie integracji systemów IT w taki sposób, by zagwarantować najwyższą możliwą wydajność, niezawodność i bezpieczną komunikację.

Specjalizujemy się w projektach wymagających najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Nasi inżynierowie mają unikalne w Polsce kompetencje w realizacji projektów w przedsiębiorstwach i instytucjach, w których niezbędne jest posiadanie poświadczeń dostępu do informacji niejawnych.

Wirtualizacja

Cyfrowa transformacja zmienia zasady gry we wszystkich branżach. Firmy muszą walczyć o swoich klientów w sposób bardziej spersonalizowany i nowoczesny. IT nie może wyłącznie dotrzymywać tempa działania biznesu, ale powinno samo szukać rozwiązań potrzebnych do wdrażania nowych produktów i usług. Dlatego współczesne centrum danych powinno charakteryzować się wysoką skalowalnością, bezpieczeństwem i elastycznością napędzającymi rozwój i innowacje. Standardowym rozwiązaniem w nowoczesnym centrum danych jest wirtualizacja zasobów obliczeniowych. W połączeniu z automatyzacją umożliwia ona sprawne i szybkie wprowadzanie zmian w środowisku IT, zwiększenie niezawodności aplikacji i bezpieczeństwa. Od kilkunastu lat współpracujemy z wiodącymi dostawcami rozwiązań wirtualizacji mocy obliczeniowej m.in. VMware i Microsoft. Zrealizowaliśmy wiele projektów budowy i migracji do nowoczesnych, zunifikowanych środowisk wirtualnych.

Storage

Dane stanowią podstawę efektywnej działalności każdego, nawet najmniejszego przedsiębiorstwa czy instytucji. Właściwe przechowywanie, zarządzanie oraz zabezpieczenie danych ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania każdej firmy. Codziennie tworzymy setki wiadomości, dokumentów, prezentacji, zdjęć i innych treści, które potrzebują coraz więcej przestrzeni dyskowej. Biorąc pod uwagę wymagania biznesowe oraz oczekiwania w zakresie rozwiązań pamięci masowej, Atende dostarcza najlepsze rozwiązania w swojej klasie, idealnie dopasowane do wymagań współczesnych przedsiębiorstw (współpracujemy z Dell EMC, Hitachi Vantara, Fujitsu, NetApp, IBM). Wdrażamy i integrujemy zasoby dyskowe dobierając rozwiązania o odpowiedniej wydajności, poziomie bezpieczeństwa i koszcie. Wykorzystujemy zarówno sprawdzone rozwiązania oparte na macierzach, jak i zasoby dyskowe w modelu software-defined.

Backup, bezpieczeństwo danych i Disaster Recovery

Jednym z kluczowych obszarów IT jest zapewnienie bezpieczeństwa danych organizacji i ciągłości jej działania. Zabezpieczenie stale rosnącej ilości danych w organizacjach stanowi duże wyzwanie przed każdym działem IT. Utrata danych to poważny problem w działalności przedsiębiorstwa, a w skrajnych przypadkach - może stanowić o jego istnieniu. W naszych rozwiązaniach zwracamy dużą uwagę na obszar związany z tworzeniem kopii zapasowych (backup) i zabezpieczaniem danych naszych klientów. Wykorzystujemy sprawdzone i niezawodne technologie, aby spełnić każde wyzwanie techniczne i oczekiwania biznesowe. Pomagamy w zarządzaniu ciągłością działania przedsiębiorstw za pomocą najwyższej jakości, sprawdzonych przez naszych inżynierów produktów i usług (Dell EMC, Commvault, Veritas, Hitachi Vantara, Fujitsu, NetApp, Quantum, IBM).

Rozwiązania konwergentne i hiperkonwergentne

Rozwój technologiczny w obszarze sieci, pamięci i serwerów spowodował konieczność zmiany nie tylko infrastruktury centrum danych, ale również zmianę podejścia do jego architektury. Tradycyjne centra danych, o przewidywalnym obciążeniu, uporządkowanych danych i dedykowanym dostępie, zostają zastąpione nowym podejściem, które jest niezbędne w dobie gospodarki cyfrowej. Na znaczeniu zyskuje infrastruktura konwergentna oraz hiperkonwergentna, dostarczająca moc obliczeniową, przestrzeń dyskową, sieć oraz oprogramowanie jako jeden, spójny komponent. Tego typu architektura pozwala na zwiększenie skalowalności oraz wydajności infrastruktury IT, przy zachowaniu atrakcyjnego TCO. Platforma konwergentna czy hiperkonwergentna (HCI) może być uruchomiona w ciągu godzin lub dni, a nie tygodni lub miesięcy, jak w tradycyjnym podejściu. Architektura HCI jest dostarczana jako zintegrowana platforma typu appliance, zawierająca wymaganą moc obliczeniową, system pamięci masowej oraz sieć w modelu software-defined. Wszystkie te komponenty są zarządzane za pomocą wspólnej konsoli, zapewniając nieograniczoną skalowalność i elastyczność. Stanowi doskonałą bazę do tworzenia rozwiązań typu private i hybrid cloud. Naszymi partnerami technologicznymi w obszarze systemów konwergentnych i hiperkonwergetnych to Cisco, Dell EMC, NetApp.

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!