30 lat doświadczenia w integracji sieciowej

Atende jest wiodącym integratorem sieci i systemów IT w Polsce

 

 

Integracja sieciowa

Na początku lat 90. nasi inżynierowie podłączyli pierwsze polskie firmy do Internetu. Od tamtego momentu podejmujemy najpoważniejsze wyzwania technologiczne, służące realizacji potrzeb biznesowych.

Należymy do wiodących integratorów IT w Polsce. Mamy wyjątkowe doświadczenie w integracji IT, w tym w budowie sieci korporacyjnych i operatorskich, sieci Data Center, sieci kampusowych i sieci WAN. Oferujemy naszym klientom kompeksowe rozwiązania uwzględniające projektowanie, budowę i eksploatację sieci, jak również usługi stałego zarządzania siecią informatyczną.

Sieci operatorskie

Nasza współpraca z firmami telekomunikacyjnymi trwa już od prawie 30 lat. W tym czasie sieci operatorskie zmieniały się równie często, jak zmieniała się oferta telekomów razem z rozwojem rynku i nowymi metodami komunikacji. Wspólnie poznaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania oparte na wielu technologiach, ale bez względu na użyte narzędzia wiemy, że sieć operatorska musi być niezawodna, skalowalna i bezpieczna. Nasz zespół inżynierów posiada głębokie kompetencje i doświadczenie w projektach EPC (Evolved Packet Core). Budujemy rozwiązania z uwzględnieniem specyficznych potrzeb sektora telekomunikacyjnego w zakresie zarządzania użytkownikami, monitorowania sieci i rozliczania usług. Przed nami nowe wyzwania i projekty, do których przygotowujemy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Razem z nadejściem technologii mobilnej piątej generacji 5G, czeka nas kolejna rewolucja. My jesteśmy gotowi, a Ty?

Sieci Data Center

Rosnąca ilość danych, wszechobecna wirtualizacja zasobów obliczeniowych i rosnąca popularność rozwiązań kontenerowych powodują, że sieci Data Center muszą się zmieniać. I nie wystarczy, że będą jeszcze szybsze, ale dodatkowo muszą być mądrzejsze, w przeciwnym przypadku przestaną być zarządzalne i bezpieczne. Odpowiedzią na te wyzwania są rozwiązania SDN (Software-Defined Network). Jesteśmy pionierem we wdrażaniu sieci opartych na technologii Cisco ACI. Naszą mocną stroną jest kompleksowe spojrzenie na Data Center nie tylko przez pryzmat sieci, ale także zasobów obliczeniowych i dyskowych dostarczanych w oparciu o infrastrukturę konwergentną i hiperkonwergentną.

Sieci LAN/WLAN (kampus)

W jaki sposób mamy poradzić sobie z rosnącą ilością danych i coraz większą liczbą zagrożeń w sieciach firmowych? Budujemy nowoczesne sieci informatyczne dostosowane do współczesnych wymagań użytkowników w oparciu o rozwiązania, które zapewniają kompleksową, bezpieczną i ujednoliconą komunikację między użytkownikami i aplikacjami, zarówno w sieciach przewodowych, jak i bezprzewodowych. Specjalizujemy się w rozwiązaniach Cisco DNA, które doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach o dowolnej wielkości i różnej działalności, zapewniając użytkownikom największy komfort swobodnej komunikacji.

Sieci WAN

Ilość wykorzystywanych aplikacji cloudowych w przedsiębiorstwach stale rośnie. Jeśli połączymy to z ogromną ilością urządzeń w sieci i rosnącą popularnością treści wideo, okaże się, że tradycyjne sieci WAN oparte na protokole MPLS są nie tylko drogie, ale co gorsze stają się niebezpiecznie niewydajnym wąskim gardłem komunikacji. Z drugiej strony rosnąca niezawodność transmisji danych opartej o sieć Internet, przy dużo niższym ich koszcie w porównaniu do sieci MPLS daje zupełnie nowe możliwości budowania rozwiązań WAN. Wdrażamy rozwiązania SD-WAN, które pozwalają inteligentnie wykorzystywać połączenia o różnej jakości, przy zachowaniu wymaganego poziomu wydajności i dostępności sieci oraz znacząco redukują całkowite koszty posiadania sieci WAN.

Atende Managed Network Service

Jeżeli szukasz profesjonalnego wsparcia w obszarze zarządzania siecią informatyczną, masz zbyt mało czasu, żeby wspierać biznes we wdrażaniu nowych rozwiązań, masz problem ze skompletowaniem zespołu administratorów o odpowiednich kompetencjach, proponujemy naszą pomoc. Oferujemy kompleksowe usługi stałego zarządzania siecią informatyczną w obszarze WAN, LAN/WLAN, jak i Data Center. Świadczymy usługi zarówno na infrastrukturze klientów, jak i z wykorzystaniem naszego sprzętu. Przejmujemy odpowiedzialność za działanie sieci informatycznych, dając klientom gwarancje ich działania i bezpieczeństwa.

Usługi profesjonalne

Naszą największą wartością jest doświadczony zespół inżynierów, mający na koncie wiele zakończonych sukcesem projektów informatycznych dla średnich i dużych przedsiębiorstw i instytucji. Nasze projekty wdrożeniowe zawsze zawierają szczegółową analizę potrzeb klientów i możliwych wariantów rozwiązań. Uważamy, że podstawowym warunkiem powodzenia wdrożeń jest odpowiedni plan działania i właściwy wybór rozwiązania, które rozwiązuje konkretne problemy naszych klientów.

Case study OST 112

Zbudowaliśmy Ogólnopolską Sieć Teleinformatyczną na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112). To największy projekt teleinformatyczny dla sektora publicznego, zrealizowany o czasie i w założonym budżecie. Stworzona została nowoczesna, wielousługowa sieć klasy operatorskiej, zdolna do przesyłania danych, głosu i obrazu, łącząca ponad 900 lokalizacji.

Otwórz.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!