25 lat doświadczenia w integracji sieciowej

Atende jest wiodącym integratorem sieci i systemów IT w Polsce

 

Integracja sieci i systemów IT

Na początku lat 90. nasi inżynierowie podłączyli pierwsze polskie firmy do Internetu. Zawsze podejmowali najpoważniejsze wyzwania technologiczne, służące realizacji potrzeb biznesowych.

Obecnie należymy do wiodących integratorów IT w Polsce. Projektując i budując infrastrukturę dla klienta dobieramy rozwiązania w zakresie integracji systemów IT w taki sposób, by zagwarantować najwyższą możliwą wydajność, niezawodność i bezpieczną komunikację. Mamy wyjątkowe doświadczenie w integracji IT, w tym.w budowie sieci korporacyjnych i operatorskich, systemów bezpieczeństwa, a także we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań jednolitej komunikacji (Unified Communications). Nasi inżynierowie mają ponadto unikalne w Polsce kompetencje w realizacji projektów w przedsiębiorstwach i instytucjach, w których niezbędne jest posiadanie poświadczeń dostępu do informacji niejawnych.

 

Co robimy?

Zdjęcie

Sieci operatorskie

Budujemy wielousługowe sieci dla operatorów telekomunikacyjnych. Naszą specjalnością są sieci telekomunikacji mobilnej i systemy naliczania opłat za świadczone usługi.

Zdjęcie

Sieci korporacyjne

Jako wiodący integrator IT budujemy sieci korporacyjne o każdej skali i o dowolnym stopniu złożoności. Uwzględniamy potrzeby nowoczesnej, zunifikowanej komunikacji.

Zdjęcie

Bezpieczeństwo

Podnosimy poziom bezpieczeństwa informacji w systemach informatycznych nie tylko instalując najświeższe rozwiązania techniczne. Dbamy o to, aby integracja systemów IT przebiegała bez komplikacji.


 

Zdjęcie

Audyt i doradztwo

Przeprowadzamy audyt infrastruktury, który usprawni realizację zadań biznesowych, przygotowania do migracji lub nowych wdrożeń, ułatwi integrację systemów IT i pomoże zoptymalizować wykorzystanie infrastruktury.

Zdjęcie

Infrastruktura konwergentna

Dostarczamy zintegrowane platformy sieciowo-systemowe do budowania chmury prywatnej.

Zdjęcie

Automatyzacja zarządzania

Jako integrator IT wdrażamy rozwiązania automatyzujące pracę administratorów i podnoszące bezpieczeństwo IT w firmie.

Zdjęcie

Telefonia IP

Wdrażamy korporacyjne i operatorskie systemy telefoniczne w technologii IP. Proponujemy integrację systemów z systemami bezpieczeństwa i zarządzania siecią.

Vblock: pierwsze tak duże wdrożenie w Polsce

Spółka Atende dostarczyła systemy Vblock dla dwóch lokalizacji centrów przetwarzania resortu obrony narodowej. Było to pierwsze w Polsce wdrożenie tego rozwiązania na tak dużą skalę.

Systemy Vblock od VCE to zaprojektowana i przetestowana architektura wysokiej dostępności środowiska wirtualnego w ramach nowej generacji centrów danych opartych o konwergentną infrastrukturę najlepsze w swojej klasie technologie obliczeniowe, sieciowe i pamięć masową od liderów branży (Cisco, EMC i VMware). Dzięki temu systemy Vblock upraszczają wszystkie aspekty IT. Zapewniają dynamiczną pulę zasobów, które mogą być inteligentnie zarządzane, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom czy możliwościom biznesowym.

Case study OST 112

Zbudowaliśmy Ogólnopolską Sieć Teleinformatyczną na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112). To największy projekt teleinformatyczny dla sektora publicznego, zrealizowany o czasie i w założonym budżecie. Stworzona została nowoczesna, wielousługowa sieć klasy operatorskiej, zdolna do przesyłania danych, głosu i obrazu, łącząca ponad 900 lokalizacji.

Otwórz

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!