Twój sukces w chmurze

Wybierając chmurę Atende otrzymujesz gwarancję najwyższego poziomu bezpieczeństwa, ciągłość działania oraz profesjonalne wsparcie 24/7

 

 

Cloud computing

Wspieramy firmy w adopcji chmury na wszystkich etapach tego procesu - od fazy testów, poprzez stworzenie planu operacyjnego oraz wybór metod i narzędzi, aż do samej migracji. Pomagamy także w utrzymaniu środowiska chmurowego i jego optymalizacji. W ramach naszych usług cloud tworzymy w pełni zintegrowane rozwiązania hybrydowe, które łączą chmury publiczne, dedykowane zasoby obliczeniowe i dyskowe oraz – w zależności od potrzeb klienta – usługi Atende Business Cloud (IaaS) w ramach jednego, elastycznego środowiska. Takie połączenie pozwala osiągać korzyści charakterystyczne dla każdego typu środowiska – praktycznie nieograniczone zasoby chmury publicznej, wydajność i separację danych zasobów dedykowanych oraz elastyczność i swobodę lokalnej chmury. 

Środowiska hybrydowe

Naszą rolą jest nie tylko optymalny wybór i dostarczenie poszczególnych komponentów rozwiązania, ale przede wszystkim taka ich integracja, która przyniesie efekt synergii i zapewni bezpieczeństwo z perspektywy całości. Środowisko hybrydowe pozwala stworzyć rozwiązanie, które kompleksowo adresuje wszystkie stawiane przed nim ograniczenia, wymagania i potrzeby. Jako integrator specjalizujemy się w budowie rozwiązań z elementów w oparciu o ich mocne strony oraz dopasowanie do obecnych i przyszłych potrzeb naszych klientów.

Atende Business Cloud

Pod nazwą Atende Business Cloud oferujemy rozwiązanie własne - chmurę dla firm, wymagających najwyższej jakości, stworzoną i obsługiwaną przez najbardziej doświadczonych inżynierów w Polsce. W odróżnieniu do dużych, globalnych firm oferujących usługi chmury publicznej, nasza oferta to odpowiedzialność mierzona wysokimi parametrami jakościowymi i konkretni ludzie, którzy reagują na indywidualne potrzeby klientów. Warto podkreślić, że dane w Atende Business Cloud są przetwarzane i przechowywane wyłącznie na terytorium Polski.

Chmura dla firm to doskonałe rozwiązanie do testowania oraz hostingu aplikacji biznesowych. Zapewniamy nieprzerwane działanie aplikacji, proaktywny monitoring 24/7 oraz bezpieczeństwo danych, a przy tym płatność jedynie za faktycznie wykorzystane zasoby.

Atende Business Cloud to także idealna platforma do celów DRC (ang. Disaster Recovery Center) – zapasowego centrum danych.

Proponowane przez nas rozwiązanie jest ponadto najlepszym środowiskiem dla wymagających sklepów internetowych czy aplikacji webowych. Dostarczamy odpowiednią moc potrzebną do płynnej obsługi wszystkich użytkowników w naszej chmurze dla firm. Od lat zapewniamy bezawaryjne działanie m.in. stron WOŚP w dniu Wielkiego Finału. 

Zawsze najwyższą uwagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa IT. Zarówno architektura chmury dla firm, jak i cały wachlarz usług związanych z bezpieczeństwem i siecią, gwarantują spokojny sen naszym administratorom i klientom. Każde środowisko Atende Business Cloud możemy uzupełnić o zaawansowany firewall, VPN, IPS, vLAN, load balancing, logowanie zdarzeń.

E-commerce

Atende Business Cloud służy do budowy bezpiecznych i skalowalnych środowisk na potrzeby rozwiązań e-commerce i handlu elektronicznego. Sprawnie i bezpiecznie obsługujemy każdego klienta i wszystkie transakcje sklepów internetowych uruchomionych na naszej platformie. Rosnąca popularność kanału sprzedaży internetowej jest faktem. Wraz ze wzrostem liczby klientów rosną wymagania stawiane przed środowiskiem e-commerce. Żeby spełnić te wymagania potrzebna jest platforma o dużej elastyczności, która umożliwi obsługę wszystkich transakcji, także tych, których nikt się nie spodziewał. A z drugiej strony platforma na tyle ekonomiczna, by umożliwić skuteczne konkurowanie sklepu na bardzo wymagającym rynku. Kolejna ważna kwestia – nie zapominamy o bezpieczeństwie danych, szczególnie danych osobowych. Warto pamiętać, że e-commerce, to przede wszystkim produkty, marketing i aktywna sprzedaż. Do obsługi informatycznej warto wybrać partnera, dzięki któremu każdy może skupić się na tym, co potrafi najlepiej.

Hosting aplikacji LOB (ang. Line-Of-Business)

Współczesne IT znajduje się pod stale rosnącą presją wymagań biznesowych. Codziennym zajęciem IT stało się poszukiwanie odpowiedzi, jak najlepiej poradzić sobie z realizacją najbardziej oryginalnych pomysłów biznesu. Jak jednocześnie nie narazić całej organizacji i danych na niebezpieczeństwo. A dodatkowo, jak wdrożyć wszystkie nowe pomysły przy ograniczonych środkach i zasobach. Atende dostarcza w modelu cloudowym elastyczne, a jednocześnie ekonomiczne platformy na potrzeby tradycyjnych, jak i nowoczesnych aplikacji biznesowych. Przede wszystkim zapewniamy wysoką dostępność aplikacji, co wprost przekłada się na wyższą efektywność wszystkich pracowników. To wszystko realizowane jest z zachowaniem reguł i najwyższych standardów bezpieczeństwa w zakresie zarówno ciągłości działania, jak i ochrony danych. Stosowany przez nas model rozliczeń usług pay-as-you-go daje nie tylko możliwość wdrażania i testowania wielu rozwiązań w krótkim czasie, ale także chroni Twój budżet.

Backup

Zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona danych firmowych to jedno z kluczowych zadań działów IT. Dane są narażone na wiele zagrożeń. Od awarii oprogramowania i sprzętu, które przechowują informacje, przez ludzkie błędy, aż po ataki hackerskie i złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane. Z drugiej strony ilość przetwarzanych danych z każdym rokiem rośnie w coraz większym tempie. Zapewnienie skutecznej ochrony danych, przy zachowaniu dyscypliny kosztowej, możliwe jest tylko przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i mechanizmów, jakie oferuje przetwarzanie w chmurze. Oferujemy usługi zdalnego tworzenia kopii bezpieczeństwa danych, zgodnie z regułą 3-2-1-0, z wykorzystaniem zasobów Atende Business Cloud lub Microsoft Azure, które zapewniają niezawodne i tanie zasoby dyskowe, wyposażone w mechanizmy szyfrowania i stałej ochrony danych. 

DRC

Nawet najmniejsza awaria systemów IT może wywołać wielkie szkody dla biznesu. I to nie tylko te policzalne, które związane są z utraconymi transakcjami i czasem przestoju, ale przede wszystkim te niepoliczalne, które związane są z utratą zaufania naszych klientów, jak i zepsutym wizerunkiem, którego odbudowa wymaga wiele wysiłku, środków i czasu. Ochrona ważnych systemów IT już nie musi być ani droga, ani skomplikowana. Rozwiązaniem jest plan ciągłości działania, który opisuje konieczne działania na wypadek awarii centrum danych oraz niezawodne i ekonomiczne centrum zapasowe, dostarczane w modelu usługowym. Dzięki budowie ośrodka zapasowego w modelu usługowym zyskujemy pewność działania i bezpieczeństwo biznesu, bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów inwestycyjnych na budowę drugiego ośrodka. Atende świadczy usługi centrum zapasowego, w oparciu o zasoby Atende Business Cloud lub Microsoft Azure.

Usługi backupu i Disaster Recovery w chmurze Microsoft Azure

Analiza i planowanie wykonywania kopii bezpieczeństwa z wykorzystaniem Microsoft Azure

 
 

Analiza i planowanie Disaster Recovery Center z wykorzystaniem Microsoft Azure

 
Paweł Pętlicki
Dział Wsparcia Sprzedaży Usługi Cloud

Wypowiedź eksperta Atende

Usługi Atende Business Cloud to zdecydowanie więcej, niż prosty hosting cloud. Naszą ofertę budujemy na bazie pełnego zaangażowania zespołu i bliskiej współpracy z klientami, dla których jesteśmy zaufanym dostawcą usług.

Atende od lat posiada status partnera Gold Cisco w zakresie wdrażanych technologii informatycznych. Poniżej prezentujemy naszą wspólną ofertę związaną z usługami w chmurze Cisco: zarządzanie siecią WiFi, narzędzia Unified Communications, bezpieczeństwo IT oraz zarządzanie poborem energii w centrach danych, jak i biurach.

Case study WOŚP

Atende od wielu lat jest partnerem technologicznym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas Finału WOŚP strona Fundacji odnotowuje największą liczbę odwiedzin. Obsłużenie tak dużego ruchu jest nie lada wyzwaniem

Otwórz

Przetestuj Atende Business Cloud

Wypełnij formularz aby rozpocząć 2 tygodniowe testy usługi Atende Business Cloud. Za darmo.

Vmware Vmware

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!