Wybierz solidnego partnera technologicznego

Tworzymy bezpieczne i efektywne energetycznie budynki kolokacyjne

 

 

Budowa i wyposażanie centrów danych

Atende, dzięki ponad 25–letniemu doświadczeniu, jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku ma niezbędne kompetencje i know-how pozwalające na zaprojektowanie profesjonalnego centrum danych, a także jego wykonanie i późniejszą obsługę serwisową.

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji. Bierzemy odpowiedzialność za całość tematyki związanej z zaprojektowaniem, budową i wyposażaniem centrum danych. Nasza wieloletnia obecność na rynku, liczne referencje, ugruntowane relacje z producentami rozwiązań technicznych dla centrów danych, gwarantują, że Atende jest rzetelnym partnerem, który proaktywnie podchodzi do współpracy oraz zagadnień realizacyjnych. Centra danych, serwerownie oraz centra zapasowe (ang. Disaster Recovery Center, DRC) realizowane przez Atende zostały wykonane są w oparciu o normy i wytyczne branżowe oraz dobre praktyki IT dla firm.

Dlaczego Atende?

 • wkładamy wysiłek w doskonałe rozpoznanie potrzeb klienta i dopasowanie odpowiednich rozwiązań IT dla firm
 • zatrudniamy najbardziej doświadczonych inżynierów w Polsce
 • zapewniamy szybki, ogólnopolski serwis
 • nasze centrum obsługi klienta (COK) zajmujące się monitoringiem i utrzymaniem instalacji czynne jest całodobowo

Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna jest obecnie jednym z głównych kryteriów uwzględnianych przy budowie serwerowni, modernizacji centrów przetwarzania danych czy zapasowego centrum danych (disaster recovery center), bowiem na koszt energii elektrycznej mają wpływ nie tylko sprawność zainstalowanych urządzeń infrastruktury zasilania i chłodzenia, ale też sposób wykonania stref zimnych oraz gorących, itp. Budowane przez Atende centra danych gwarantują nie tylko wysoką sprawność energetyczną, ale także możliwość obsługi urządzeń o wysokiej gęstości upakowania.

Zadbaj o efektywność energetyczną

Ze względu na potrzeby zainstalowanych urządzeń IT, a także narzuty związane z potrzebami gwarantowanego zasilania i klimatyzacji, centra danych odpowiadają za lwią część zużycia energii w wielu przedsiębiorstwach. Warto wiedzieć, że do monitorowania i zarządzania zużyciem energii (wszystkich urządzeń podpiętych do sieci IP) służą innowacyjne rozwiązania klasy EMS, czyli Energy Management System. Umożliwiają one nie tylko pomiar i bieżące monitorowanie zużycia energii, ale także dają podstawę do proaktywnego działania. Dzięki systemom EMS można porównywać efektywność energetyczną całej infrastruktury podłączonej do sieci i symulować wdrożenie nowych polityk oszczędnościowych. Wdrożenie tego typu nowoczesnych rozwiązań może ograniczyć zużycie energii nawet o 35%.

Rzetelność na każdym etapie

 • Audyt lub koncepcja techniczna
  Na tym etapie nasi inżynierowie sprawdzają zgodność systemu zasilania i klimatyzacji z obowiązującymi normami, standardami prawnymi oraz organizacyjnymi. Następnie dokonują oni analizy dokumentacji związanej z awariami i zgłoszonymi problemami w pracy systemu, by ostatecznie przejść do analizy efektywności energetycznej infrastruktury technicznej. Na koniec wykonywany jest raport z audytu.
 • Projekt
  Podczas tworzenia projektu centrum danych inżynierowie biorą pod uwagę wymagania inwestora oraz oceniają możliwości ich realizacji. Następnie tworzona jest szczegółowa dokumentacja, począwszy od koncepcji rozwiązania po projekt budowlany i wykonawczy. W przypadku małych lub prostych inwestycji przygotowywane jest opracowanie jednostadiowe. Całość kończy dokumentacja powykonawczą.
 • Realizacja
  Nasze centra danych są budowane zgodnie ze światowymi metodykami zarządzania projektami. Bierzemy odpowiedzialność za cały projekt: od planowania, poprzez realizację aż po obsługę serwisową. Przy realizacji całego projektu współpracujemy z największymi firmami z branży budowlanej, elektroenergetycznej, sanitarnej oraz IT.
 • Obsługa serwisowa
  Mamy największy w kraju własny serwis techniczny infrastruktury centrów danych. Nasi inżynierowie należą do najwyższej klasy specjalistów w tym zakresie. W codziennej pracy kierujemy się praktykami ITIL (ang. Information Technology Infrastructure Library), w oparciu o kontrakt SLA (ang. Service Level Agreement).

Systemy zasilania gwarantowanego i instalacje niskoprądowe

Atende posiada wieloletnie doświadczenie jako doradca/audytor, projektant, wykonawca i opiekun serwisowy w zakresie systemów zasilania gwarantowanego oraz kompleksowych instalacji niskoprądowych. Poznaj naszą ofertę!

CASE STUDY: Nowoczesne centra danych ATMAN

Od kilku lat z sukcesem tworzymy budynki kolokacyjne. Przykładem mogą być budynki zrealizowane w ramach Centrum Danych ATMAN.

Sprawdź szczegóły! .

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!