Wybierz solidnego partnera technologicznego

Tworzymy bezpieczne i efektywne energetycznie budynki kolokacyjne

 

Budowa & wyposażanie centrów danych

Atende, mając ponad 25–letnie doświadczenie, jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku, ma niezbędne kompetencje i know-how pozwalające zaprojektować profesjonalne centrum danych, a także zapewnić jego wykonanie i późniejszą obsługę serwisową.

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji. Bierzemy odpowiedzialność za całość problematyki związanej z zaprojektowaniem i budową centrum danych. Wieloletnia obecność na rynku, referencje, ugruntowane relacje z producentami rozwiązań technicznych dla centrów danych, gwarantują, że Atende jest rzetelnym partnerem, który proaktywnie podchodzi do współpracy oraz zagadnień realizacyjnych w zakresie ICT. Nasze centra danych, serwerownie oraz centra zapasowe (ang. Disaster Recovery Center) realizowane są w oparciu o normy, wytyczne branżowe oraz dobre praktyki IT dla firm.

Dlaczego Atende?

  • wkładamy wysiłek w doskonałe rozpoznanie potrzeb klienta i dopasowanie odpowiednich rozwiązań IT dla firm,
  • zatrudniamy najbardziej doświadczonych inżynierów w Polsce,
  • zapewniamy szybki, ogólnopolski serwis.

Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna jest obecnie jednym z głównych kryteriów uwzględnianych przy budowie serwerowni, modernizacji centrów przetwarzania danych czy zapasowego centrum danych (disaster recovery center), bowiem na koszt energii elektrycznej mają wpływ nie tylko sprawność zainstalowanych urządzeń infrastruktury zasilania i chłodzenia, ale też sposób wykonania stref zimnych oraz gorących, itp. Budowane przez Atende centra danych gwarantują nie tylko wysoką sprawność energetyczną, ale także możliwość obsługi urządzeń o wysokiej gęstości upakowania.

InfraDC

Rzetelność na każdym etapie

1Audyt

Przystępując do projektu budowy serwerowni i centrum danych najpierw dokonujemy audytu, podczas którego nasi inżynierowie sprawdzają zgodność systemów zasilania i klimatyzacji z obowiązującymi normami technicznymi, prawnymi oraz organizacyjnymi,. Następnie analizie zostają poddane: dokumentacja związana z awariami i zgłaszanymi problemami oraz efektywność energetyczna dostępnej infrastruktury technicznej. Całość kończy się szczegółowym raportem z audytu.

2Projekt

Tworząc projekt budowy centrum danych bierzemy pod uwagę wymagania inwestora oraz możliwości ich realizacji. Następnie tworzona jest szczegółowa dokumentacja, począwszy od koncepcji rozwiązania po projekt.

3Realizacja

Budowa serwerowni czy centrum danych przez Atende jest prowadzona zgodnie ze światowymi metodykami zarządzania projektami i zasadami ICT. Pracując ze sprawdzonymi firmami z branży budowlanej, elektroenergetycznej, sanitarnej oraz informatycznej, mamy pewność wykonania projektu bez zastrzeżeń. Bierzemy odpowiedzialność za realizację całego projektu.

4Serwis

Posiadamy największy w kraju własny serwis techniczny w zakresie obsługi infrastruktury centrów danych oraz IT dla firm. Nasi inżynierowie, którzy należą do najwyższej klasy specjalistów w tym zakresie, służą radą i pomocą w trybie 24/7.

CASE STUDY: AGORA

Stworzyliśmy dużą powierzchnię produkcyjną, która w energooszczędny sposób zapewnia klientowi dalszą rozbudowę posiadanej infrastruktury IT.

Otwórz

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!