Gwarantujemy bezpieczeństwo i spokój

W realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem IT, bez względu na ich skalę i zakres, profesjonalnie doradzamy oraz odpowiadamy na potrzeby Klienta

 

Bezpieczeństwo

Współczesne ataki sieciowe stają się coraz bardziej dotkliwe i trudne do wykrycia. Powszechność urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu dodatkowo utrudnia kontrolę i ochronę zasobów firmowych przed cyfrowymi zagrożeniami. Zarządzanie bezpieczeństwem sieci staje się priorytetem każdej firmy.

Konieczne – dla właściwego zarządzania bezpieczeństwem sieci – są działania prewencyjne podnoszące odporność na cyberataki, jak również poprawa zdolności do wykrywania ataków poprzez stałą aktualizację zabezpieczeń IT oraz zapewnienie usług odtwarzania awaryjnego. Atende ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i utrzymaniu rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo IT. Razem z naszymi klientami poszukujemy optymalnego kompromisu pomiędzy minimalizacją ryzyka, wynikającego z korzystania z sieci komputerowych, a maksymalizacją wydajności pracy. Systemy te mogą być dodatkowo wyposażane w oprogramowanie do analizy zagrożeń na podstawie informacji zbieranych z poszczególnych urządzeń.

Proces odpowiedniego zabezpieczenia przed cyberatakami często obejmuje: audyt bezpieczeństwa IT, konsultacje w zakresie wyboru rozwiązań (od najlepszych globalnych dostawców po rozwiązania własne z Grupy Atende), wdrożenie przez najlepszych polskich inżynierów, monitoring i serwis w trybie 24/7.

Inżynierowie Atende mają unikalne w Polsce kompetencje w realizacji projektów w przedsiębiorstwach i instytucjach, w których niezbędne jest posiadanie poświadczeń dostępu do informacji niejawnych, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa IT.

Oferujemy m.in.

  • zapory ogniowe (ang. firewall)
  • systemy zabezpieczeń przed atakami typu DDoS, w tym autorski system redGuardian
  • systemy zabezpieczeń przed intruzami (ang. IPS — Intrusion Prevention Systems)
  • systemy antywirusowe i antyspamowe
  • systemy ochrony przed dostępem do niepożądanych treści webowych
  • specjalistyczne oprogramowanie do analizy zagrożeń
  • modelowanie i nadzorowanie polityk bezpieczeństwa IT
  • usługi odtwarzania awaryjnego, w tym kompleksowy audyt bezpieczeństwa IT i budowę od podstaw zapasowego centrum przetwarzania danych (ang. DRC - Diaster Recovery Center) lub disaster recovery "w chmurze" (RaaS)

Rozwiązania własne Grupy Atende

redGuardian - anty-DDoS

redGuardian to autorskie oprogramowanie służące do ochrony przed atakami DDoS.

Dzięki innowacyjnej architekturze dataplane, redGuardian analizuje i filtruje ruch na poziomie 100 milionów pakietów na sekundę na pojedynczym węźle. Pozwala to na wdrożenie skutecznej ochrony przed największymi obserwowanymi na świecie atakami DDoS. redGuardian jest oferowany w modelu chmurowym (PaaS, scrubbing center) oraz licencyjnym. Naszymi klientami są najważniejsi operatorzy telekomunikacyjni i dostawcy usług data center.

Jako firma posiadająca status Złotego Partnera Cisco zachęcamy do skorzystania z rozwiązań tej firmy w zakresie bezpieczeństwa:

Zdjęcie


Cisco Cloud Web Security

Zagrożenia dla Twojej sieci lub komputera mogą kryć się zarówno w widocznym miejscu na legalnych stronach internetowych, jak i w wyskakujących reklamach. Pracownicy czy goście Twojej sieci mogą Cię narazić klikając tam, gdzie nie powinni. Polecana przez Atende i dostępna "w chmurze" aplikacja Cisco Web Security wspiera zarządzanie bezpieczeństwem i zapewnia ochronę poprzez automatyczne blokowanie niebezpiecznych witryn i testowanie nieznanych stron przed umożliwieniem użytkownikom do nich dostępu.

Pobierz

Wyspecjalizowana spółka z Grupy Atende

Atende Software skupia się na rozwoju światowej klasy, innowacyjnej technologii, m.in. z zakresu zarządzania bezpieczeństwem sieci. Pod nazwą redGuardian oferuje autorskie rozwiązanie przeciwko atakom typu DDoS.

Dowiedz się więcej
 
Andrzej Chromiński
Architekt Rozwiązań IT w Atende S.A.

Wypowiedź eksperta Atende

Dzięki oferowanym przez nas nowoczesnym rozwiązaniom Next Generation Firewall, możliwe jest uwidacznianie ruchu na brzegu sieci, co ułatwia wykrywanie oraz blokowanie licznych ataków kierowanych do sieci klienta. Rozwiązania te są w stanie rozszyfrować ruch i w odpowiednim czasie go zablokować, bez uszczerbku dla działania systemów organizacji.

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!