Atende z nagrodą Hit Roku 2021 Gazety Bankowej

6/23/2021

Atende SA zostało uhonorowane podczas gali Gazety Bankowej nagrodą Hit Roku w kategorii Ubezpieczenia i inne instytucje finansowe za cyfryzację dokumentów publicznych, prywatnych oraz procesów backoffice w oparciu o technologię blockchain.

Technologia blockchain znajduje doskonałe zastosowanie na rynku ubezpieczeń. Nasze rozwiązanie Atende ChainDoc zostało wdrożone m.in. w PRÉVOIR, towarzystwie ubezpieczeniowym specjalizującym się w indywidualnych ubezpieczeniach na życie, a także ok. 20 innych instytucjach finansowych.

"Cieszymy się, nasze rozwiązanie ChainDoc znalazło zastosowanie na rynku w momencie, gdy tak wielu z nas przeniosło dużą część swojej aktywności do internetu, pracując zdalnie i załatwiając swoje codzienne sprawy w sposób cyfrowy. ChainDoc usprawnia kontakty z klientami w zakresie dokumentów publicznych, ale co istotne - także prywatnych, zawierających dane wrażliwe klientów. Z pierwszej ręki, dzięki relacjom naszych klientów wiemy, że firmy mające tego typu rozwiązania zyskują istotną przewagę konkurencyjną, co było wyraźnie widoczne w czasie obowiązywania obostrzeń covidowych i ograniczonej możliwości wizyt klientów w placówkach. Pragnę przy tej okazji szczególnie podziękować Prezes Beacie Graczyk z Prévoir za odważne decyzje związane z wdrożeniem innowacyjnych technologii, dzięki którym Prévoir dziś znajduje się w czołówce cyfrowych ubezpieczycieli" - mówił Jacek Szczepański, który w imieniu Atende odbierał nagrodę.