Nowe kontrakty w sektorze energetycznym

8/29/2023

W pierwszym miesiącu trzeciego kwartału Atende zawarło trzy nowe umowy w sektorze energetycznym. Wartość nowych projektów integratorskich to 13,4 mln zł netto. Przedmiotem umów jest dostarczenie i wdrożenie najwyższej klasy rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa opartych o technologie Cisco, m.in. w obszarze sieci definiowanych programowo (ang. software-defined networking, SDN) oraz ich serwisu.

Po raz kolejny potwierdza się, że rozwiązania Cisco w połączeniu z wieloletnią wiedzą techniczną oraz doświadczeniem inżynierów Grupy Atende to najlepszy wybór dla organizacji zarządzających dużymi, złożonymi sieciami oraz przedsiębiorstw działających w segmencie infrastruktury krytycznej – mówi Gabriel Grudzień, Dyrektor Działu Sprzedaży w Pionie Integracji Atende.

Sektor energetyczny jest jednym z trzech, obok telekomunikacji i mediów oraz sektora publicznego, strategicznych sektorów dla Grupy Atende. Zgodnie ze Strategią Atende Next 2022-2024, Atende chce brać aktywny udział w transformacji sektora energetycznego w Polsce, dostarczając klientom nowoczesne rozwiązania, począwszy od nowoczesnej infrastruktury IT, poprzez rozwiązania chmurowe, systemy billingowe i CRM, aż po autorskie systemy inteligentnego opomiarowania sieci energetycznych i zarządzania spółdzielniami energetycznymi. Spółki Grupy Atende z sukcesami rozwijają sprzedaż do klientów sektora. W pierwszym półroczu 2023 r. sprzedaż w tym sektorze była ponad 3 razy większa niż rok wcześniej.

 Szczegółowe informacje nt. oferty Grupy Atende dla sektora energetyki znajdują się na podstronie: https://atende.pl/pl/energetyka