Dynamiczny wzrost sprzedaży Atende w sektorze mobilnym

4/27/2023

W I kwartale br. największe projekty dla operatorów mobilnych związane były rozbudową sieci pakietowych, w tym budowy sieci 5G, oraz z rozwojem autorskiego oprogramowania Atende.

Atende specjalizuje się w świadczeniu usług utrzymaniowych oraz rozbudowie funkcjonalnej w zakresie systemu EPC (ang. Evolved Packet Core) - jednego z najważniejszych składników sieci operatora, będącego „sercem” systemu transmisji danych sieci komórkowych. Od lat głównym partnerem technologicznym Atende w tym zakresie jest firma Cisco Systems, której rozwiązania są powszechnie stosowne do rozbudowy infrastruktury sieciowej operatorów w kluczowych systemach wymiany ruchu na styku z Internetem. Obecne potrzeby operatorów, związane ze zmianami technologicznymi, wpływają na istotny wzrost zamówień na infrastrukturę sieciową, czego beneficjentem jest Atende.

Uzupełnieniem rozwiązań Cisco jest autorskie oprogramowanie Atende z zakresu PCF (ang. Policy Control Function), czyli Atende SMaCS, do zarządzania usługami dostępu do Internetu abonentów sieci mobilnej. Od wielu lat oprogramowanie to jest wykorzystywane przez dwóch operatorów. Od 2023 roku z oprogramowania Atende będzie korzystał również kolejny duży operator.

Od wielu lat staramy się być ważnym partnerem technologicznym dla operatorów mobilnych. Na bazie naszego doświadczenia stworzyliśmy SMaCS - oprogramowanie pozwalające operatorom na tworzenie nowych usług oraz dostarczenie ich na rynek w szybkim tempie i przy stosunkowo niskich kosztach. Nasze rozwiązanie zapewnia konwergencję usług 4G i 5G – pozwala operatorom na efektywne wykorzystanie potencjału tych dwóch technologii w jednym systemie zbudowanym w oparciu o technologię chmurową tzw. Cloud Native. Inaczej mówiąc, możemy zachować portfolio usług dla klienta końcowego, niezależnie od wykorzystywanej technologii transmisji danych (4G, 5G)  – mówi Andrzej Jaśkiewicz, Dyrektor Działu Rozwiązań Mobilnych w Atende.

Dodatkowo w tym roku Atende rozwinęło projekty sprzedażowe oparte o kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa, m.in. w zakresie technologii producentów Fortinet czy F5, oraz kompleksowego monitoringu sieci end-to-end. 

Dopasowujemy nasze umiejętności do bieżących potrzeb operatorów mobilnych, mając świadomość, że takie czynniki jak elastyczność i time-to-market przesądzają dzisiaj o ich rynkowym sukcesie  – dodaje Andrzej Jaśkiewicz.