Gotowi na zmiany?

Atende Technology Day

Wtorek, 19 czerwca, Katowice
Fabryka Porcelany: ul. Porcelanowa 23, 40-246 Katowice, I piętro, wejście obok Prodiż Bistro

Czwartek, 21 czerwca, Warszawa
WOLF 3D Solutions: Mińska 25, 03-808 Warszawa (budynek 1923, SOHO Factory), wejście obok lokomotywy

 

Agenda Wydarzenia


9.00 – 9.30 Rejestracja, kawa
9.20 – 9.30 Powitanie


Systemy pracy grupowej

Telepresence, Jabber, Webex

9.30 – 9.45 Korzyści biznesowe rozwiązania, przedstawiciel Cisco
9.45 – 10.15 Sebastian Kulczycki, Kierownik Zespołu Działu Wsparcia Sprzedaży: opis technologii
10.15 – 10.45 Bartosz Sokołowski: Kierownik Zespołu ds. Systemów pracy grupowej: Wdrożenie narzędzi współpracy grupowej w wielooddziałowej organizacji, demo


Bezpieczeństwo

Cisco ISE i Firepower

10.45 – 11.00 Korzyści biznesowe rozwiązania, przedstawiciel Cisco
11.00 – 11.30 Jakub Jagielak, Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży Bezpieczeństwa: opis technologii
11.30 – 12.00 Andrzej Kolman: Starszy konsultant ds. Sieci: Szybka eliminacja zagrożeń w sieci z wykorzystaniem Cisco ISE i FirePower, demo


12.00 – 12.15 Przerwa kawowa


Sieci

Cisco ACI

12.15 – 12.30 Korzyści biznesowe rozwiązania, przedstawiciel Cisco
12.30 – 13.00 Michał Chudek, Konsultant ds. Wsparcia Sprzedaży: opis technologii
13.00 – 13.30 Robert Ślaski, Główny Konsultant ds. Sieci: Wdrożenie chmury prywatnej w oparciu Cisco ACI, demo


13.30 – 15.00 Demonstracja technologii 3D, lunch i integracja nieformalna


Zapisz się na wydarzenie

Wyrażam zgodę, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO, na przetwarzanie danych osobowych w celu zapewnienia możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu Atende Technology Day. Zostałem poinformowany, że zgoda może zostać w każdej chwili wycofana. Podanie danych jest dobrowolne, nie jesteś zobowiązany/a do ich podania, jednak konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości uczestnictwa w Atende Technology Day.
Wyrażam zgodę, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji stanowiących informacje handlowe w rozumieniu ww. ustawy, w tym na adres e-mail, dotyczących nowych produktów lub usług, promocji produktów Atende S.A. Zostałem poinformowany, że zgoda może zostać w każdej chwili wycofana.
Wyrażam zgodę, zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne na kontakt telefoniczny bądź sms w celu przedstawienia ofert marketingu bezpośredniego dotyczących nowych produktów lub usług, promocji produktów Atende S.A. Zostałem poinformowany, że zgoda może zostać w każdej chwili wycofana.
W celu wywiązania się z obowiązku prawnego nałożonego na mocy art. 13 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, niniejszym informujemy, że

”Więcej...”


1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Atende S.A. z siedzibą ul. Ostrobramska 86 04-163 Warszawa KRS nr 0000320991.
2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych abi@atende.pl
3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu naszych aktualnych oraz przyszłych usług na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO).
4. Dane osobowe mogą zostać ujawnione podmiotom przetwarzającym – którym administrator zleci czynności wymagające przetwarzania danych, w tym w szczególności podmiotom takim jak hostingodawcy.
5. Informujemy, że dane osobowe będziemy przechowywać do czasu wycofania zgody.
6. Informujemy, o prawie dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania przeniesienia danych.
7. Informujemy, że każdym momencie można wycofać zgodę, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem,
8. Zgoda może zostać wycofana przez kontakt z administratorem: abi@atende.pl
9. Informujemy o prawie wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
10. Podanie danych jest dobrowolne, nie jesteś zobowiązany/a do ich podania, jednak konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości przesyłania ofert marketingowych.

”Mniej...”Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Systemy pracy grupowej

Komunikacja elektroniczna pozwalająca na szybką organizację spotkań bez względu na miejsce przebywania użytkownika i wykorzystywane urządzenia, doskonałą jakość połączeń wideo oraz efektywne wykorzystanie narzędzi współpracy grupowej odgrywa co raz większą rolę w zapewnieniu sukcesu biznesowego wiodących organizacji. Firmy co raz chętnie stawiają na tego typu systemy komunikacji grupowej, ponieważ dzięki nim spotkania i rozmowy zarówno pomiędzy pracownikami, jak i z klientami, „na odległość” odbywają się analogicznie do bezpośredniej komunikacji osobistej, tyle że z wykorzystaniem innowacyjnej technologii, bez kosztów podróży i niepotrzebnej straty czasu.

W tej sekcji przedstawiamy rozwiązania z zakresu systemów pracy grupowej, które według inżynierów Atende – lidera na rynku integracji teleinformatycznej – najlepiej potrafią sprostać współczesnym wyzwaniom.

Cisco TelePresence

Technologia Cisco TelePresence dotyczy systemów telekonferencyjnych najwyższej jakości, wykorzystywanych zarówno w ramach komunikacji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Technologia ta umożliwia udostępnianie klientom i gościom możliwości uczestniczenia w spotkaniach wideo za pomocą przeglądarki internetowej, bez konieczności posiadania dodatkowego dedykowanego oprogramowania oraz sprzętu wideokonferencyjnego.

Bartosz Sokołowski

Atende | Kierownik zespołu ds. systemów pracy grupowej

Absolwent Politechniki Poznańskiej. Inżynier specjalizujący się w technologiach telekomunikacyjnych, wideokonferencyjnych, pracy grupowej oraz Contact Center. Zawodowo zajmuje się doradztwem, projektowaniem, wdrażaniem, integracją i utrzymywaniem systemów określanych jako systemy pracy grupowej lub Zuinifikowanej Komunikacji (Unified Communications – UC). Jego doświadczenie zawodowe obejmuje szeroki zakres systemów UC wykorzystywanych w polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach o bardzo zróżnicowanych profilach działalności, włączając w to jednostki organizacji publicznych.

CCIE #36352 Collaboration

Obejrzyj Case Study Atende:

Operator mobilny stawia na technologie Cisco TelePresence oraz Jabber

Bezpieczeństwo

Mobilność, cyfryzacja i Internet rzeczy (IoT) zmieniają sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, a firmy muszą radzić sobie z obsługą coraz większego ruchu sieciowego i co raz większej liczby urządzeń podłączonych do sieci, zarówno po stronie klientów, jak i pracowników. Liczne przypadki naruszenia bezpieczeństwa danych nagłaśniane przez media i ogromny przyrost nieznanych dotąd zagrożeń pokazują, jak ważna jest skuteczna ochrona systemów informatycznych.

W tej sekcji przedstawiamy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT, które według inżynierów Atende – lidera na rynku integracji teleinformatycznej – najlepiej potrafią sprostać współczesnym wyzwaniom.

Platforma Cisco Identity Services Engine (ISE)

Pierwszym rozwiązaniem, które przedstawiamy jest Cisco Identity Services Engine (ISE) – platforma do zarządzania i zabezpieczenia rosnącej sieci firmowej.

Sieć przedsiębiorstwa występuje dzisiaj wszędzie tam, gdzie przemieszczają się pracownicy i dane. Pracownicy oczekują dostępu do zasobów firmowych za pośrednictwem większej liczby urządzeń i sieci zewnętrznych niż kiedykolwiek wcześniej. Wraz z rozrastaniem się współczesnych sieci rośnie poziom złożoności zarządzania zasobami i różnymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa. Pracownicy IT, którzy już teraz borykają się z licznymi ograniczeniami, mogą nie być w stanie zidentyfikować i wyeliminować zagrożeń bezpieczeństwa.

Dzięki dużemu zasięgowi, inteligentnym czujnikom i zdolnościom profilowania platforma ISE zapewnia pogłębione informacje o sieci oraz lepszy wgląd w dane o użytkownikach i urządzeniach, które uzyskują dostęp do firmowej sieci. Pozwala to na kontrolę w celu zapewnienia, że tylko odpowiednie osoby obsługujące zaufane urządzenia uzyskują odpowiedni poziom dostępu do usług sieciowych. Platforma ISE upraszcza zapewnianie trwałej, wysoce bezpiecznej kontroli dostępu dla połączeń przewodowych, bezprzewodowych i za pośrednictwem sieci VPN.

Inżynierowie Atende mają rozległe doświadczenie we wdrażaniu platformy Cisco ISE w systemach IT najbardziej wymagających klientów i największych przedsiębiorstwach, m.in. sektora finansowego.

Andrzej Kolman

Atende | Starszy konsultant ds. sieci.

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku Informatyka i specjalizacji Kryptologia. Posiada 18-letnie doświadczenie jako inżynier sieciowy, projektując, wdrażając i optymalizując rozwiązania sieciowe oraz zapewniając bezpieczeństwo sieci. Entuzjasta technologii sieciowych i badmintona.

CISSP #394375, CCIE #22809 Security oraz Data Center

Obejrzyj Case Study Atende:

Ubezpieczyciel stawia na bezpieczeństwo IT od Cisco

Sieci

W związku z co raz większymi wymaganiami cyfrowymi konsumentów, firmy kładą co raz większy nacisk na cyfrowy wymiar swojego biznesu. Miliardy nowych połączeń IP, lawinowy wzrost liczby urządzeń połączonych z siecią i rosnący ruch w internecie powodują, że zmienia się podejście do projektowania i budowy sieci. Kluczowa staje się rola sieci jako technologii łączącej użytkowników, aplikacje i centra przetwarzania danych. Co raz częściej systemy IT migrowane są do modelów IaaS i SaaS. Rośnie znaczenie automatyzacji, bezpieczeństwa, komunikacji za pośrednictwem aplikacji oraz szybkiego i spójnego wdrażania nowego oprogramowania.

W tej sekcji przedstawiamy rozwiązania z zakresu integracji sieciowej, które według inżynierów Atende – lidera rynku integracji teleinformatycznej – najlepiej potrafią sprostać współczesnym wyzwaniom.

Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) – nowa architektura centrów danych

Przedstawiamy Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) – nowoczesną architekturę Data Center opartą o scentralizowany model zarządzania z wykorzystaniem koncepcji profili aplikacyjnych.

Duża złożoność i mała elastyczność systemów IT wdrożonych w firmach zmniejsza szybkość rozwoju biznesu. ACI jest praktyczną implementacją sieci programowalnej klasy enterprise, gotową do szybkiego wdrożenia. Technologia ta łączy innowacyjne rozwiązania w obszarach oprogramowania, sprzętu, systemów i układów ASIC z dynamicznym, uwzględniającym wymagania aplikacji, modelem sieciowym opartym na otwartych bibliotekach API, co pozwala na skrócenie czasu wdrażania aplikacji z miesięcy do minut. Jest to możliwe, gdyż ACI unifikuje sieci fizyczne i wirtualne oraz pozwala na jednolite monitorowanie, w czasie rzeczywistym, poziomu zabezpieczeń i zgodności z obowiązującymi normami i politykami. Wszystko to dzieje się w warstwach oprogramowania systemowego i aplikacyjnego na niespotykaną dotąd skalę.

Inżynierowie Atende jako jedni z pierwszych w Polsce wdrożyli technologię Cisco ACI w sposób, który pozwala na pełne wykorzystanie jej funkcjonalności.

Robert Ślaski

Atende | Główny Konsultant ds. sieci

Ma za sobą ponad 15 lat doświadczenia w pracy z systemami teleinformatycznymi, w czasie których odpowiedzialny był za realizację najbardziej wymagających projektów, głównie w obszarze sieci operatorskich i data center. Entuzjasta technologii i architektur sieciowych, w szczególności nowych rozwiązań Cisco, a obecnie również zastosowań programistycznych w sieciach.

CCIE #10877 Routing & Switching oraz Security 

Obejrzyj Case Study Atende:

Urząd miasta wdraża chmurę prywatną w oparciu o Cisco ACI