Nowe oblicze polskiej energetyki

Budujemy sukces wiodących firm energetycznych dzięki doskonałej znajomości ich procesów biznesowych oraz mechanizmów rynkowych

 

Sektor energetyczny

Wdrażamy rozwiązania infrastrukturalne i świadczymy usługi serwisowe w zakresie IT dla największych spółek energetycznych w Polsce.

Budujemy centra danych „pod klucz” i modernizujemy istniejące obiekty. Gwarantujemy bezpieczeństwo Twojego środowiska IT. Wdrażane przez nas rozwiązania pozwalają obniżyć koszty oraz budować przewagę konkurencyjną naszych klientów.

 

Unikalne kompetencje

Smart Grid

Grupa Atende, jako jedna z nielicznych firm informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, wychodzi naprzeciw nowoczesnej energetyce i oferuje swoim klientom Smart Grid - rozwiązanie stanowiące połączenie sieci dystrybucji energii oraz technologii teleinformatycznych, które umożliwiają zdalny pomiar parametrów energii elektrycznej. Nasze wieloletnie doświadczenie wynika z realizacji pierwszego, a zarazem największego tego typu projektu w regionie dla spółki Energa Operator.

Big Data

Stosujemy techniki gigadanych (ang. Big Data), pozwalające wytypować odbiorców, których zgoda na czasowe ograniczenie poboru może przynieść najlepszy skutek dla stabilności systemu czy efektywności energetycznej. W ramach Grupy Atende spółką wyspecjalizowaną w tym zakresie jest spółka Energy Data Lab.

Magazynowanie energii

Często można usłyszeć, że dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii jest nie lada wyzwaniem ze względu na kaprysy natury - wiatr lub słońce jest, lub go nie ma. Od rozwoju magazynów energii zależy więc postęp w tej dziedzinie. Wielkoskalowe magazynowanie energii wymaga technologii akumulatorowych oraz informatycznych, potrzebnych do sterowania całym systemem. Zarówno na świecie, jak i w Polsce pojawiają się pierwsze projekty w tym zakresie. Dzięki bliskiej współpracy z najbardziej doświadczonymi światowymi dostawcami i transferze technologii, Atende jest w stanie sprostać nowym wyzwaniom.

Wyspecjalizowane spółki z Grupy Atende

Energy Data Lab z Grupy Kapitałowej Atende analizuje dane w technologii gigadanych (ang. Big Data) oraz tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania energią.

Dowiedz się więcej

Atende Software skupia się na rozwoju światowej klasy, innowacyjnej technologii, m.in. z zakresu energetyki. Oferuje system klasy MDM dla sieci Smart Grid służący do zdalnej akwizycji, przechowywania, przetwarzania i udostępniania danych pomiarowych.

Dowiedz się więcej
Liczniki dla Energa Operator

Od początku 2011 roku Atende Software wdraża system AMI (ang. Advanced Metering Infrastructure) dla Energa-Operator S.A. Jest to jedno z największych wdrożeń Smart Grid w Europie Środkowo-Wschodniej, mające docelowo objąć 3,2 mln układów pomiarowych.

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!